in

Yeni BMW X2 Tuhaf Görünüyor ama Çok Güçlü!

Tamamen yeni 2024 versiyonu, ikinci nesli için çekici bir tavan çizgisi ve öfkeli topaklar stilini

BMW X2, komik bir şapkaya sahip bir aile crossover’ıdır. Tamamen yeni 2024 versiyonu, ikinci nesli için çekici bir tavan çizgisi ve öfkeli topaklar stilini X1 ile paylaşılan bir platformun üzerine koyuyor. Kompakt SUV segmentinin standartlarına uygun olmasına rağmen, bir aracın olabileceği kadar çılgın bir görünüme sahip. X2 M35i ile bu stile eşlik edecek ekstra bir sportiflik elde edeceksiniz, ancak yalnızca bir çizgi.

Yeni X2, platform kardeşi tamamen yeni Mini Countryman ile birlikte bu yılın sonlarında ABD’de satışa çıktığında, X2 iki farklı versiyonla gelecek: temel X2 xDrive28i ve burada gördüğünüz spor odaklı X2 M35i xDrive. . M-ified X2, uyarlanabilir amortisörler, daha hızlı oranlı direksiyon, dört uçlu çok modlu egzoz sistemi ve 20 inç jantlar gibi performans iyileştirmelerine sahip. 15,2 inç ön rotorlu devasa M Bileşik frenler ve 21 inç tekerlekler isteğe bağlıdır. Aydınlatmalı böbrek ızgarası elbette artık M modellerinde standart.

Hem xDrive28i hem de M35i aynı temel motoru kullanıyor; Miller çevrimli turboşarjlı 2,0 litrelik dört silindirli motor. Temel model 241 beygir gücü ve 295 lb-ft tork üretir ve M35i’de 312 bg ve 295 lb-ft’ye yükselir. Yedi vitesli çift kavramalı otomatik ve dört tekerlekten çekiş, mevcut tek aktarma organı seçeneğini oluşturuyor. (X2’nin dizel ve EV versiyonları Avrupa’da satışa sunulacak.)

2024 yılı için “spor aktivite kupası” önceki nesle göre tam olarak 7,6 inç daha uzun, 0,8 inç daha geniş ve 2,5 inç daha uzun olacak. Fastback X2 aslında daha geleneksel görünümlü (ve mekanik olarak aynı) X1’den 2,6 inç daha uzundur.

X1 gibi, X2’nin de gösterge panosunda neredeyse hiç düğme veya düğme yok ve orta konsol yok; tüm klima, stereo ve navigasyon işlevleri, ön panel genişliğinin üçte ikisini kaplayan devasa kavisli dokunmatik ekran tarafından yönetiliyor. . Eski iDrive seçim düğmesi artık çalışmıyor; Tüm girişler artık dijitaldir (parmağınızın dokunmatik ekranda olması gibi) veya ses kontrolüyle gerçekleştirilir. Hareketli kol dayama yerindeki küçük bir kontrol bölmesinde motor çalıştırma/durdurma düğmesi, vites seçme düğmesi ve neyse ki fiziksel ses düğmesi bulunur.

Sonuç, cesur minimalizmi benimseyen bir gösterge panelidir. Ne yazık ki, test sürüşümde o büyük kavisli ekranın dokunma veya sesli komutlara yanıt vermesi biraz yavaştı. Şaşırtıcı bir şekilde, GPS arabanın yoldaki konumunun yaklaşık iki saniye gerisinde kalıyordu, bu da trafikte gezinmeyi gereksiz derecede telaşlı hale getiriyordu. Bunun, kullandığım üretim öncesi arabanın sadece bir tuhaflığı olduğunu umuyorum.

BMW, M35i’nin 0-60 mil/saat hıza 5,2 saniyede ulaşacağını, yani temel X2’den tam bir saniye daha hızlı olacağını söylüyor. Bunun ötesinde, burada hardcore M deneyimini beklemeyin. M35i’nin direksiyonu hassas ama elektronik olarak uyuşuk. Uyarlanabilir spor süspansiyon Konfor modunda bile biraz meşgul hissedilir ve Spor modunda daha da güçlenir. Her silindir için bir egzoz ucu bulunmasına rağmen, duyacağınız motor gürültüsünün çoğu, 2.0 litrelik motorun hafif iniltili sesine sentetik bir canlılık katan stereo sistemden gelir.

Çift kavrama konusunda da umudunuz olmasın: Şanzımanın direksiyondan kumandalı vites değiştiricilerden gelen komutlara yanıt vermesi biraz zaman alır. Virajlı bir köy yolunda vitesi S’ye alıp vitesin kendi kendine değişmesine izin vermeniz daha iyi olur. Vites küçültme kolunun uzun süre çekilmesi, motoru, şanzımanı ve süspansiyonu 10 saniye boyunca en agresif modlarına sokan Sport Boost’u devreye sokar; bu, benim sürüşüm sırasında birkaç kez bulduğum gibi, yılan gibi iki şeritli bir otobüsün yanından geçmeye yetecek kadardır. Portekiz sürücüsü.

Stil konusuna gelince? Bu kesinlikle BMW’nin SUV serisinin geri kalanından bir sapma. X2 bir şekilde hem yuvarlak hem de köşeli. Görünüşe göre X1’den bir nesil daha gelişmiş, sıra dışı ve zorlu BMW XM’in şekillendirdiği stil diliyle daha uyumlu.2024 BMW X2 İlk Sürüş İncelemesi

X2’nin böbrek ızgaralarını alt hava barajına bağlayan parlak siyah vurgu benim için pek işe yaramıyor ve hızlı bir bakışta arka lambalar Bavyera’dan çok Mazda’yı anımsatıyor. Ancak son X1 ve X2 belirli açılardan ayırt edilemezken, bu X2’yi kutulu kardeşiyle karıştırmanıza imkan yok. Ve hakkını verin: Bu, Gurney-flap arka spoyleri olan, adını verebileceğim tek küçük crossover.

2024 BMW X2 M35i xDrive, Mart ayında ABD’de satışa çıkıyor. Fiyatlandırma, varış ücreti dahil 52.395 dolardan başlıyor. X2 xDrive28i’nin fiyatı 42.995 dolardan başlıyor.

Comments

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Yükleniyor…

0

Ne düşünüyorsun?

Hyundai i30N ve i20N Avrupa’ üretimi durduruldu!

2025 Infiniti QX80, QX Monograph Concept’in özellikleriyle tanıtıldı