in

En çok beklenen çağ ötesi arabalar

O yeni araba hissi. Bu harika hissin daha iyisi var mı? Tabiki var ama bu da çok daha iyi tabi.  En iyi otomobil markaları her yıl, insanların showroom’dan çıkmak için sabırsızlıkla sıraya girmesine neden olan yeni modeller piyasaya sürüyor. Şık yeni tasarımlar eski motorları daha iyi özellikler, kilometre performansı ve teknolojiyle toz içinde bırakıyor.  

En hafif deyimle, otomobillerin geleceği kesinlikle heyecan verici. 2030’da yeni benzinli ve dizel otomobil yasağının yürürlüğe girmesiyle birlikte otomobil üreticileri artık otomobil sektörünün geleceğine hazır olmak için yenilik yapıyor.  

İşte geleceğin en çok beklenen arabalarından bazıları.  

  • Audi Q6 e-tron  

2024’nin sonlarında çıkacak olan Audi’nin bu son SUV’u, yollarda birçok dikkati üzerine çekecek. Modern şekli ve daha da iyi görünümüyle, yoldaki diğer arabalardan çok daha üstün görüneceksiniz.  

90-100kWh’lik bir bataryayla, yeniden şarj edilmesi gerekmeden yaklaşık 300 mil yol kat edebileceksiniz. Şarj süresinin %80 pil seviyesine ulaşmasının yaklaşık 20 dakika süreceği tahmin ediliyor.  

  • Hyundai Ioniq 6  

Bu son teknoloji model, otomobil üreticileri için geleceğin şimdi olduğunu gerçekten kanıtlıyor. Yaklaşan bu model 2022’nin sonlarında satışa sunulacak ve akaryakıt fiyatlarında son zamanlarda yaşanan artışları unutturacak .  

Bu güzellik, elektrikli araç pazarını daha da yükseğe taşıyacak görünüme, iç mekana ve sürüş deneyimine sahip. 226 bg motor, dört tekerlekten çekiş ve 77,4 kWh pil ile bu araba, her seyahatinizde size en üst düzey sürüş deneyiminin kontrolünü verir.  

  • Mercedes BenzEQB  

Yakın zamanda piyasaya sürülen Mercedes, tüm hava koşullarında ve yol türlerinde bir canavardır. Yıllardır alıştığımız kusursuz sürüş deneyiminin yanı sıra modern elektrik teknolojisini de sergiliyor.  

250kWh akü ve mevcut yedi koltuk sayesinde siz ve aileniz, yeniden şarj etmeye gerek duymadan saatlerce araç kullanabilirsiniz.  

  • Renault5  

2023 yılında gelecek olan Renault, bu son modeliyle 1970’li yıllardan kalma eski bir klasiği modernize etmiş oldu. Henüz prototip aşamasında olan bu otomobil, yeni yılda da oldukça popüler bir otomobil olacağının sinyallerini şimdiden veriyor.  

Bu yeni elektrikli araçların ülke genelindeki otomobil sürücülerinin çok hoşuna gideceği kesin. Bunlardan biri gelecekteki arabanız gibi görünüyorsa, onu herhangi bir hasara karşı karşılayacak   doğru sigortaya sahip olduğunuzdan emin olmak isteyeceksiniz.

Comments

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Yükleniyor…

0

Ne düşünüyorsun?

İkinci El Araba Alırken Bilmedikleriniz