in

Apple Mac’te ZIP Dosyaları Nasıl Açılır

Tüm Mac bilgisayarlarda yerleşik bir arşiv yazılımı olan Archive Utility.app bulunur. Bu basit yardımcı program, ZIP dosyası arşivleme biçimini varsayılan olarak kullanır ve ZIP dosyalarını açmayı ve oluşturmayı kolaylaştırır.

Tüm Mac bilgisayarlarda yerleşik bir arşiv yazılımı olan Archive Utility.app bulunur. Bu basit yardımcı program, ZIP dosyası arşivleme biçimini varsayılan olarak kullanır ve ZIP dosyalarını açmayı ve oluşturmayı kolaylaştırır. Bununla birlikte, Arşiv Yardımcı Programı, ZIP dosya biçimindeki veri sıkıştırma algoritmaları üzerinde daha iyi bir kontrol derecesi isteyen kullanıcılar için çok basit olabilir.

apple bilgisayarlarda zip açmak

Popüler bir alternatif, Unarchiver’dır . Mac OS X için bu tamamen ücretsiz arşiv çıkarma programı, birçok arşiv dosyası formatını yönetir ve dosya adlarındaki yabancı karakter kümelerini destekleme ve derin sistem entegrasyonu gibi bir dizi gelişmiş özelliğe sahiptir. Unarchiver resmi web sitesinden veya App Store’dan edinilebilir. Programı resmi web sitesinden indirmeniz şiddetle tavsiye edilir, çünkü Apple, App Store’dan indirilen tüm uygulamaları bir sanal alana yerleştirerek işlevlerini büyük ölçüde sınırlandırır.

Mac’te ZIP Dosyaları Nasıl Açılır?

Mac’te ZIP dosyalarını açmak basittir. Dahili arşivleme yardımcı programını kullanmak istiyorsanız, içerik menüsünden Aç seçeneğini seçmeniz yeterlidir. Unarchiver’ı kullanarak bir ZIP dosyasını açmak için içerik menüsünü açın ve Birlikte Aç ve ardından Unarchiver’ı seçin. Varsayılan arşiv aracı olarak kullanılacak herhangi bir üçüncü taraf arşiv yardımcı programını yapılandırmak da mümkündür.

Mac’te bir Dosya ZIP nasıl

Programın adından da anlaşılacağı gibi, Unarchiver, ZIP dosyasını Mac bilgisayarı genişletemiyor. Yardımcı program yalnızca ZIP dosyalarını çıkarmak içindir; bu nedenle, Unarchiver kullanarak Mac’te ZIP dosyası oluşturma ve tek bir öğretici bulamamayla ilgili çevrimiçi öğreticiler aramaya saatlerce harcayabilirsiniz.

Mac’te ZIP dosyası oluşturmanın en basit yolu, yerleşik arşivleme yardımcı programını kullanmaktır. Bununla beraber, bir ZIP arşivine eklemek istediğiniz dosyaları seçebilir, içerik menüsünü açıp X Öğelerini Sıkıştır’ı tıklayabilirsiniz. Sıkıştırma işlemi üzerinde daha hassas bir kontrol derecesi, birçok farklı arşiv dosyası formatını destekleyen tescilli bir dosya arşivleyici ve kompresör olan WinZip tarafından sağlanmaktadır.

Apple Mac bilgisayarlarda zip dosyasına şifre koyun.

WinZip’in kullanışlı özelliklerinden biri, ZIP dosyalarını Mac şifrelemek yeteneğidir. WinZip, FIPS 197 sertifikalı 128 veya 256 bit AES şifreleme ile bankacılık düzeyinde güvenliği destekler ve yazılım izlenebilirlik ekleyebilir ve resimlere ve PDF’lere özel filigranlar ekleyerek fikri mülkiyetinizi koruyabilir. Yazılımın sunduğu tüm özelliklerden yararlanmak istiyorsanız, yalnızca bir WinZip Pro lisansı için 49.95 € harcamayı hazırlayın.

Silinmiş ZIP ​​Dosyalarını Geri Yükle

WinZip’in Pro sürümü bile ZIP dosyası kurtarmayı desteklemiyor. Silinen ZIP dosyalarınızı geri yüklemek istiyorsanız, Disk Matkap gibi sağlam bir veri kurtarma paketi indirmelisiniz . Bununla beraber, ZIP dahil yüzlerce dosya formatının yanı sıra, neredeyse tüm dosya arşiv formatlarını kurtarabilirsiniz .

Comments

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Yükleniyor…

0

Ne düşünüyorsun?

Müşteri şikâyetlerinin önemi

Başarılı bir uygulamanın temel unsurları