in ,

Başarılı bir uygulamanın temel unsurları

İlginç bir fikriniz ve planınız varsa fakat nasıl başarılı bir sistem yaratacağınızdan emin değilseniz, Ürün Tasarımı Atölyelerimizden yararlanabilirsiniz. Deneyimli ekibimiz, gelecekteki müşterileriniz için benzersiz pazar değeri ile gerçek piyasa beklentilerini yansıtan kaba konseptten iyi tanımlanmış bir uygulamaya doğru yol almanıza yardımcı olacaktır.

Başarılı ve kârlı bir uygulama oluşturmak için iş gereksinimlerini ve kullanıcılarınızın ihtiyaçlarını anlamanız gerekir. Ancak, iş konseptinizin teknoloji ortaklarıyla çalışmasına izin verilen güvenilir bir analitik yaklaşım ve güvenceye dayandığından nasıl emin olabilirsiniz? Çözüm odaklı, kazanç sağlama garantili, başarı hedefli ve size özel bir web veya mobil uygulama oluşturmanıza yardımcı olacak yazılım sizler için hizmetinizde olacaktır.

Başarılı bir uygulama
Başarılı bir uygulama

Başarılı bir uygulamanın iki temel unsuru

Etkili ve işlevsel bir uygulama yaratırken en önemli faktör , birkaç temel unsur gerektiren ürün tasarım aşamasıdır . İlk olarak, ekip üyeleri arasında iyi işbirliği yapmak çok önemlidir. Projeyi geliştiricilerden, tasarımcılardan, ürün sahiplerinden, stratejistlerden, paydaşlardan ve kullanıcılardan yaratan, satan ve kullanan herkes, kendilerini desteklemek, işbirliği yapmak ve anlamak zorundadır. Ortak bir anlayışa ulaşmak için etkili işbirliği yöntemlerini kullanmalı ve ürün geliştirme yaşam döngüsünde çevik yöntemleri uygulamalıdırlar . İkinci başarı faktörü, ürün yaratma sürecinin en başında tanımlanan net bir ürün vizyonudur.. Tüm taraflar ve paydaşlar neyin başarılması gerektiğine dair ortak bir anlayışa ulaşmalıdır. Vizyon, işletme sahibinin hem işletme hem de teknik açıdan gerekli işleri daha iyi planlamasını sağlayan şartnameyle pratik olarak görselleştirilmelidir. Aynı zamanda herhangi bir yazılım geliştirme tahmini için çok önemli bir temeldir.

Ürün Tasarım Atölyeleri – müşterilerimizin başarılı ürünler yaratmalarına nasıl yardımcı oluyoruz?

İlginç bir fikriniz ve planınız varsa fakat nasıl başarılı bir sistem yaratacağınızdan emin değilseniz, Ürün Tasarımı Atölyelerimizden yararlanabilirsiniz. Deneyimli ekibimiz, gelecekteki müşterileriniz için benzersiz pazar değeri ile gerçek piyasa beklentilerini yansıtan kaba konseptten iyi tanımlanmış bir uygulamaya doğru yol almanıza yardımcı olacaktır.

1. Ürün değerini anlayın ve vizyonu açıkça tanımlayın

Öncelikle, atölyelerimizin çalıştığı sırada, iş fikriniz ve arkasındaki konsept hakkında konuşacağız. Ürünün ne yapacağını, hangi sorunları çözeceğini ve son kullanıcılara ne gibi bir değer kattığını inceleyeceğiz. Düşüncelerinizi anlamamızı ve daha sonra ürününüzün değer önerisini analiz etmemizi sağlayacaktır. Toplantımız sırasında, planlarımızı tam olarak belgeliyoruz ve geliştirme aşaması için güvenilir bir tahmin hazırlamak için gereken tüm bilgileri topluyoruz.

Daha sonra, bir araya gelip ürünün vizyonunu açıkça tanımlıyoruz. Başlangıçta, neye ulaşmak istediğinizi belirlemek ve ancak ana vizyonu odakta tutmak önemlidir . Proje ilerledikçe, asıl amaç ile tutarlı olan her şeyi yapmalısınız. Bu nedenle, çözümünüzün temel değerini tanımlamanız ve bunu müşterilerinize veya kullanıcılarınıza nasıl göstereceğinizi düşünmeniz gerekir. Şirketinizin bununla ilgili herhangi bir sorunu varsa veya kendi başına yapmak için yeterli deneyime sahip değilse, en iyi yaklaşımı bulmanıza yardımcı olacağız. Atölyeler sırasında, deneyimli ürün ekibimiz, ürününüzün değer teklifini tartışmak ve belirlemek için sizinle görüşecek, ürününüzün tasarımının geliştirilme aşamasında birlikte çalışacağız.

2. Piyasa Gereksinimlerini Anlama

Eğer başarılı bir uygulama oluşturmak  isterseniz, pazarı anlamak ve müşterilerinizin beklentilerini karşılamak çok önemlidir. Potansiyel kullanıcılarınızın kapsamlı bir listesine sahip olmalısınız. Tanımlı bir kullanıcı grubu veya grupları oluşturun ve her biri için hedeflerin bir listesini yapın. Bununla ilgili deneyiminiz yoksa – atölyelerimiz sizin için mükemmel bir çözüm olacaktır.

Toplantıda, iyi ve rekabetçi ürünler oluşturmak için temelde güçlü deneyime, bilgi ve becerilere sahip uzman ekibimizle konuşma şansınız var. Fikirinizin gelişmesi için potansiyel ölçmek ce gerekli tavsiyelerde bulunmak ekibimizin işi. Uygulamanızın hedeflerini önceliklendirmenize ve iş mantığındaki kusurları gidermenize yardımcı olacağız . Birlikte, gelecekteki kullanıcı grubunuzu yansıtan müşteri personelinin bir listesini oluşturacağız. Bu yolla, tercih edilen uygulama özellikleri ve beklenen “kullanılabilirlik yönünden” beklentilerini derinlemesine anlayacağız. Ekibimiz tamamlanan projelerden öğrenilen değerli dersleri almaya devam ediyor. 

3. Mükemmel Teknoloji

Ekibimiz, müşterilerimizin ticari zorluklarını ve potansiyel teknoloji seçimlerini nasıl etkilediğini anlamamıza yardımcı olan kapsamlı bir profesyonel deneyime sahiptir. Niximera’da çok çeşitli teknolojilerde uzmanlığa sahip teknolojiye sahip olduğumuzdan, müşterilerimizin iş dünyasıyla birlikte büyüyen ölçeklenebilir teknoloji hakkında en iyi araçları önerebilir ve tavsiyelerde bulunabiliriz. Uzmanlarımız bu işi nasıl yapacağını biliyor. Her zaman teknolojiyi mevcut ve gelecekteki sistem ihtiyaçlarına göre uyarlamaya çalışıyoruz.

İşi daha etkin hale getirmek için yalın yöntemler uygularız. Bu çözüm nedeniyle, faaliyetlerimiz işbirlikçi ve daha bilimseldir. Uygulamanızın mevcut durumuna ve tanımlanmış iş gereksinimlerinize bağlı olarak araçlara nasıl uyulacağını biliyoruz. Ayrıca, uygulama geliştirme sürecinde çeşitli araçların farklı bir aşamada kullanılabileceğini her zaman öneriyoruz. Uzmanlarımız her zaman tüm alternatif çözümleri analiz eder ve sonra size sistemin karmaşıklığını gösterir.

4. Temiz Yürütme Planı

Bilgi ve tecrübemize dayanarak ihtiyaçlarınıza göre hazırlanmış ayrıntılı bir uygulama planı sunuyoruz. Yalnızca bir vizyon ve teknolojiye değil, aynı zamanda tasarım, hikaye haritası ve uygulamanın sürüm planına da odaklanıyoruz. Biz güçlü UI deneyimi ve anlaşılması kolay tasarım sistemleri geliştiririz. Uzmanlarımız grafiksel elemanlar ve bilgi mimarisi ile ilgili önerilerini içeren örnekler hazırlar. Ayrıca uygulamanın bir prototipini oluşturularının arkasındaki ilk iş hedefini gözden kaçırmak ve potansiyel kullanıcılardan geri bildirim almak için kullanılabilen, müşterilerimizin ihtiyaçlarını ve beklentilerini her zaman dikkate alıyoruz. Bu nedenle, bütçeniz ve zamanınız kısıtlıysa, yalnızca ana hedeflerin prototiplenmesi ve uygulanması gibi en önemli unsurlara odaklanacağız.

Ürün geliştirmenin her aşamasında müşterilerimiz yardım ve bilgimize güvenebilirler.

En iyi yaklaşımı bulmak için teknik danışman olmamız gerekiyor. İş konseptinin arkasındaki bütün fikri anlamak için önce müşteri ile konuşuruz. Daha sonra fikri iş dünyasında teknolojiye dönüştürmek için gereken ince ayarları öneriyoruz. Tüm proje yaşam döngüsü boyunca en değerli ürünün artışlarını sağlamak için daima yaratıcı ve motive olmaya çalışırız.

Analiz, ürün keşfi ve ürün spesifikasyonunu oluşturduktan sonra, nihai Ürün Spesifikasyon Raporu’nu alacaksınız . Uzatılmış bir atölye versiyonuna katılmaya karar verirseniz, tasarım ve prototip aşaması için de bir plan bulacaksınız.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Yükleniyor…

0

Ne düşünüyorsun?

Yazar Cem Y.

Apple Mac’te ZIP Dosyaları Nasıl Açılır

MVP nedir ve neden gereklidir?