in

Araç bakımı için önemli ipuçları

Arabanız muhtemelen yaptığınız en pahalı satın alımlardan biri olacaktır. Birleşik Krallık’ta veriler, ortalama bir hanenin bütçesinin yaklaşık %4,3’ünü araba ödemelerine harcadığını gösteriyor ve bazı insanlar için bu çok daha yüksek. Bunları satın almak için ne kadar harcadığımız göz önüne alındığında, bunların bakımını yapmak ve mümkün olan en iyi durumda çalışır durumda tutmak mantıklıdır. Bakım ürünlerini incelemek ve sayın almak için buraya tıklayınız.

Düzenli araç bakımı zaman ve para gerektirebilir, ancak uzun vadede kesinlikle ek maliyetlerden tasarruf etmenizi sağlayabilir. Aracınızın uzun yıllar dayanmasını sağlamak ve arıza ve pahalı fatura olasılığını azaltmak istiyorsanız, aracınızın tüm yönlerini mümkün olduğunca bakımlı tutmaya çalışmalısınız. Araç bakımı karmaşıktır ancak aracınızı en iyi durumda tutmak için izleyebileceğiniz en iyi ipuçlarından bazılarını burada bulabilirsiniz.

Doğru Parçaları Kullanın

Arabanızın aksesuarları olsun, tamamlayıcı parçaları olsun, her türlü tamir veya bakım işlemini yaparken kaliteli parçalar kullandığınızdan emin olmanız gerekir. Düşük kaliteli parçaların kullanılması, uzun vadede size daha pahalıya mal olabilir, çünkü bunların değiştirilmesi gerekme olasılığı daha yüksektir ve aracınızda başka sorunlara da yol açabilir.

Bu aynı zamanda vida ve alet gibi şeylerin kullanımı için de geçerlidir. Bu sitede genel bakım için çok sayıda yüksek kaliteli alet, ekipman ve ekipman bulabilirsiniz ; bu da ihtiyacınız olan her şeyi sipariş etmenizi kolaylaştırır. Bu şekilde, iş için her zaman doğru parçaları aldığınızdan emin olabilir ve düşük kaliteli herhangi bir şey kullanmaktan kaçınabilirsiniz.

Düzenli Kontroller Yapın

Arabanızı mükemmel durumda tutmanın en iyi yolu, tüm hayati sistemlerini düzenli olarak kontrol etmektir. Arabanızın aküsü, frenleri ve lastikleri bakılması gereken en önemli unsurlardan bazılarıdır ve ayrıca yağ seviyesi ve radyatör soğutma sıvısı gibi şeyleri de yakından takip etmelisiniz.

Arabanızın aküsü bittiğinde size haber vermesi gerekir, ancak arabanızı en az haftada bir kez çalıştırıp 15 dakika çalıştırarak şarjlı kalmasını sağlayabilirsiniz. Arabanızın motoru çalışmıyorsa, iç elektronikleri kullanmaktan da kaçınabilirsiniz.

Frenler, fren pedalının normal miktarda dirence sahip olup olmadığı hissedilerek kontrol edilebilir ve bunların düzenli kullanılması tutukluk yapılmasını önlemeye yardımcı olacaktır. Son olarak, lastik basıncını sık sık kontrol edin ve en az iki haftada bir şişkinlik veya olası hasar olup olmadığına bakın. Daha yeni bir arabanız varsa lastik basıncı izleme sistemine sahip olması gerekir , ancak yoksa bunu manuel olarak yapmanız gerekecektir.

Arabanızı Temiz Tutun

Arabanızı temizlemek sadece harika görünmesine yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda düzenli bakım programının bir parçası olmalıdır. Sabunlu bir sünger veya mikrofiber bez ve kaliteli bir araba şampuanı kullanarak iyice yıkayın. Önce arabayı iyice durulayın ve ardından iki kova yöntemini kullanarak tüm aracı yukarıdan aşağıya temizleyin. Çizilmeleri önlemek için bezi düzenli olarak duruladığınızdan emin olun.

Temizliği bitirdikten sonra arabanızda cila kullanabilirsiniz, bu hem ağrıların korunmasına yardımcı olur hem de daha uzun süre temiz kalmasını sağlar. Son olarak arabanızın içini temizlemeyi unutmayın. İyice süpürmeli ve kullanmadığınız atıkları ve diğer eşyaları attığınızdan emin olmalısınız. Bu, taze kokmasına yardımcı olacak ve ekstra ağırlık taşımamasını sağlayacaktır.

Servis

Eğer aracınızın yolda kalmasını istiyorsanız elbette düzenli servis kontrolleri zorunludur. Arabanız üç yıldan daha eskiyse, yasal olarak araç kullanmaya devam etmek ve olası sorunları ciddi bir sorun haline gelmeden önce tespit etmek için bakım yaptırınız.

Comments

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Yükleniyor…

0

Ne düşünüyorsun?

Ford Fiesta’da Sunulan Modern Teknoloji Özellikleri

İkinci El Araba Alırken Bilmedikleriniz