in

Ford Fiesta’da Sunulan Modern Teknoloji Özellikleri

Ford Fiesta uzun zamandır Birleşik Krallık’ın en popüler küçük otomobillerinden biri olmuştur. Sürüşü eğlenceli karakterini ve yakıt verimliliğini korurken, en yeni nesil Fiesta’lar hem sürücülerin hem de yolcuların hayatını kolaylaştıracak bir dizi modern teknoloji ve rahatlıkla birlikte geliyor. Ford, en sevilen küçük modelinin üretimini, son ikonik Fiesta’nın 7 Temmuz 2023’te üretim hattından çıkmasıyla durdurmuş olabilir, ancak dışarıda benimsenmeyi bekleyen milyonlarca ikinci el model var.

Peki daha yeni bir Ford Fiesta satın alırsanız ne gibi özellikler bekleyebilirsiniz?

Fiesta kullanmak

Fiesta, daha iyi yakıt ekonomisi arayan alıcılar için modern bir hibrit de dahil olmak üzere çeşitli motor seçenekleri sunuyor. Temel model 1,1 litrelik benzinli motorla geliyor ancak uzmanlar 1,0 Ecoboost motora geçmenizi öneriyor. Ford Fiesta otomobil aksesuarları buraya tıklayarak alabilirsiniz.

Her erkek yarışçının hayali olan Fiesta ST, sportif 1,5 litrelik Ecoboost motorla birlikte gelir.

Fiesta’ların sürüşü rahattır ve Britanya’nın çukurlarla dolu yollarında kolaylıkla yol alabilir. ST modelleri daha sert bir süspansiyona sahiptir ancak kontrolden çıktığınızı hissetmezsiniz. Aslında Fiesta ST, yüksek hızlarda çok çeviktir ve harika bir hot hatch sürüş deneyimi için virajları güzel bir şekilde alır.

Beş vitesli şanzımanla gelen giriş seviyesi Fiesta ve otomatik Ecoboost Hybrid dışında çoğu Fiesta’da altı vitesli manuel şanzıman bulunur.

Araç İçi Bağlantı ve Bilgi-Eğlence Sistemi

Fiesta’nın ön paneli, basit dokunma ve kaydırma hareketleriyle ses sistemini, navigasyonu, klima kontrollerini ve cep telefonunuzu kontrol etmenizi sağlayan 8 inç renkli dokunmatik ekrana sahip bilgi-eğlence sistemidir. Sync 3 aynı zamanda Apple CarPlay ve Android Auto entegrasyonunu da sunarak uyumlu akıllı telefonunuzdaki uygulamalara ve özelliklere Fiesta’nın ekranından erişmenizi sağlar.

Ses tutkunları için, güçlü baslar için bagaja monte edilmiş bir subwoofer da dahil olmak üzere 10 hoparlörden oluşan isteğe bağlı bir B&O Play premium ses sistemi mevcuttur. Sistem, ünlü Bang & Olufsen akustik mühendisleri tarafından Fiesta’nın kabini için özel olarak ayarlandı. Bluetooth ve USB bağlantıları, kablosuz olarak veya bir depolama aygıtından müzik çalmanıza olanak tanır.

Güvenlik özellikleri

En yeni Ford Fiesta’daki modern sürücü destek teknolojileri, günümüzün telaşlı dünyasında sürüşün daha az stresli olmasına yardımcı oluyor.

Fiesta’yı minimum sürücü müdahalesiyle paralel ve geniş park yerlerine yönlendirmenize yardımcı olan arka park sensörleri, giriş seviyesi versiyonu dışındaki tüm modellerde standart olarak geliyor. Ön sensörler ve park kamerası isteğe bağlı ekstralardır.

MyKey Sistemi kontak anahtarı, ses sistemini kapatmanıza ve otomobilin azami hızına bir sınır koymanıza olanak tanır; araç, Formula 1 tutkusu olan genç bir sürücüye yönelikse kullanışlıdır. MyKey teknolojisi ayrıca stabilite kontrol sisteminin geçersiz kılınmasını da önler.

ABS standart olarak gelmiyor; Bu değerli güvenlik özelliğine sahip olmak için araca, giriş seviyesi modellerde bulunmayan Sürücü Yardım Paketinin eklenmesi gerekiyor. Araçta bu özellik mevcutsa, uyarlanabilir hız sabitleyici ve sürücü hasar monitörü de dahildir.

Konfor ve Kolaylık Özellikleri

Küçük bir otomobil olmasına rağmen yeni Fiesta, günlük yolculukları daha keyifli hale getiren konfor ve rahatlık özelliklerinden ödün vermiyor. Bunlar arasında anahtarsız giriş ve düğmeyle motor çalıştırma, yağmur sensörlü silecekler, otomatik farlar, çift bölgeli elektronik klima kontrolü, ısıtmalı ön koltuklar ve direksiyon simidi ve daha hızlı buz çözme için Quickclear ısıtmalı ön cam yer alıyor.

Daha yeni 5 kapılı Fiesta’nın arka kapıları, daha kolay giriş ve çıkış sağlamak üzere daha geniş açılacak şekilde yeniden tasarlandı. Bagaj ayrıca bebek arabaları veya golf çantaları gibi büyük eşyaları sığdırmak için eskisinden daha fazla alan sunuyor. Tüm koltuklar katlandığında daha fazla alana sahip olursunuz ancak arka koltuk arkalıkları yolunuza çıkabilir.

Özetle Ford, en çok satan süper mini ürününü daha premium otomobillerden bekleyebileceğiniz en son teknoloji, bağlantı ve sürücü yardımlarıyla donatırken, Fiesta’nın sahiplerinin sevdiği eğlenceli ve tutumlu niteliklerini de geliştiriyor. Küçük boyutlarına rağmen yeni Fiesta, otomobilde geçirilen zamanı daha konforlu, kullanışlı ve güvenli hale getirecek çok sayıda olanak sunuyor.

Diğer Yararlı Bilgiler

Ford Fiestas, kullandığınız motora bağlı olarak genellikle galon başına 42-56 mil yol kat eder. Ford üç yıl veya 60 bin mil garanti sunuyor, dolayısıyla daha yeni bir Ford Fiesta satın alırsanız bu gönül rahatlığından yararlanabilirsiniz. Fiesta’nın sigortalanmasının diğer küçük arabalara göre daha pahalı olduğunu unutmayın, çünkü Fiesta Birleşik Krallık’ta en çok çalınan modellerden biridir.

Comments

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Yükleniyor…

0

Ne düşünüyorsun?

Kia EV9 Yakışıklı mı? Yakışıklı

Araç bakımı için önemli ipuçları