in

2025 Infiniti QX80, QX Monograph Concept’in özellikleriyle tanıtıldı

Yapay zeka tarafından oluşturulan kamuflaj, gündüz sürüş ışıkları için ‘piyano tuşu’ ışıkları, gömme kapı kolları

Yapay zeka tarafından oluşturulan kamuflaj, gündüz sürüş ışıkları için ‘piyano tuşu’ ışıkları, gömme kapı kolları

Infiniti , 2022’nin sonlarına doğru marka dönüşümünden ve bunun amiral gemisi QX80 SUV’yi nasıl etkileyeceğinden bahsetmeye başladı. Otomobil üreticisi geçen yıl Pebble Beach Concours’ta QX Monograph Konseptini tanıttığında , duyuruda QX80’den bahsedilmemişti. . Bununla birlikte, Monograph’ın boyutu ve çizgileri, en üst çizginin nereye doğru gittiğini açıkça ortaya koyuyordu; bu çizgiler, tasarımcıların görsel ilgiyi elde etmek için kromun koltuk değneğine yaslanmadıkları için yapılması gereken gerçek bir işti. Üretim QX80 neredeyse burada; Infiniti , SUV’nin 20 Mart’taki çevrimiçi lansmanı öncesinde bir teaser kampanyasının ilk bölümüyle hazır. Videonun sonundaki bir avuç görüntü ve silüet, çok sayıda Monograph detayını gösteriyor ve Artistry in Motion adlı yeni tasarım dilinin bir parçası olarak showroom’larda yerini alacak.

Video araçla pek ilgili değil, daha çok fotoğraflarda en iyi görülen kamuflaj deseni hakkında. Infiniti, tipik kamuflajdaki hatalı çizgiler ve girdaplardan daha az kafa karıştırıcı bir ambalaj deseni oluşturmak için Japon dijital üretken sanatçı Kaoru Tanaka ile birlikte çalıştı; bir başlık kartı bize şöyle diyordu: “[Biz] hareket halindeki sanatımızın çok olağanüstü olduğuna inanıyoruz tamamen gizli kalmak.”

Fotoğraflar iyi şeyleri gösteriyor. Monograph’ın bölünmüş farları ve “piyano tuşu” gündüz farları da orada, aynı şekilde bir döşeme tanımlayıcısı olan gömme kapı kolları da var. tam genişlikte bir arka lamba ve derinlemesine şekillendirilmiş bir arka tampon. QX80, kromdan arındırılmış çamurluk havalandırmasında yaşamaya devam ediyor. Önemli özelliklerden biri , Infiniti’nin CES’te gösterdiği 24 hoparlörlü Klipsch ses sistemi olacak . Ve eğer yeni QX80 için ayrılmış sitedeki görsel doğruysa, ızgarada aydınlatılmış bir Infiniti arması ve piyasadaki en süslü su birikintisi ışıkları olacak.

Önceki raporlarda kaputun altındaki mevcut 5,6 litrelik V8’in yerini alan çift turbolu 3,6 litrelik V6 yer alıyordu. V6’nın V8’den 50 beygir daha fazla, yaklaşık 450 beygir gücü üretmesi ve yakıt açısından daha verimli olması bekleniyor. Değişiklik menüsü muhtemelen MSRP’yi 80.000 $ işaretinin üzerine çıkaracak.

20 Mart’taki ilk tanıtımın ardından QX80, New York Otomobil Fuarı’nda halka tanıtılacak .

Comments

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Yükleniyor…

0

Ne düşünüyorsun?

Yeni BMW X2 Tuhaf Görünüyor ama Çok Güçlü!

BMW i5 Serisi tamamen elektrikliye geçiyor