Rotanix Seferler | Rehber 2

Rotanix; okul servisi ve personel servisi işletmeciliği yapan firmaların kolay kullanımlı porgramıdır. Servis yönetiminden araç yönetimine bir çok iş süreci yönetimine olanak sağlar. Kullanımı konusunda fikir sağlaması açısından hazırladığımız Rotanix Rehberine hoşgeldiniz.

Rotanix; okul servisi ve personel servisi işletmeciliği yapan firmaların kolay kullanımlı porgramıdır. Servis yönetiminden araç yönetimine bir çok iş süreci yönetimine olanak sağlar. Kullanımı konusunda fikir sağlaması açısından hazırladığımız Rotanix Rehberine hoşgeldiniz.

Seferler ekranında servis araçlarınız için yeni seferler oluşturabilir, mevcut seferleri görüntüleyebilir, düzenleyebilir veya iptal edebilirsiniz. Tablonuzu verimli kullanabilmek için aktif seferleri, iptal edilmiş seferleri veya tamamlanan seferleri filtreleyerek tablo görünümünü düzenleyebilirsiniz.

Yeni sefer eklemek.

Yeni sefer ekleyebilmek için;

  • Sistemde en az bir araç bulunması gerekmektedir. Araç ekleme ile ilgili rehberimize buradan ulaşabilirsiniz.
  • Sistemde en az bir sürücü kaydı bulunması gerekmektedir. Sürücü ekleme ile ilgili rehberimize buradan ulaşabilirsiniz.
  • Sistemde en az bir müşteri kaydı bulunması gerekmektedir. Müşteri ekleme ile ilgili rehbere buradan ulaşabilirsiniz.
  • Sistemde en az bir rota kaydı bulunması gerekmektedir. Rota ekleme ile ilgili rehbere buradan ulaşabilirsiniz.

Gerekli bilgilerin sistemde var olduğuna emin olduktan sonra sefer eklemek için seferler ekranının sol üstünde bulunan turuncu “Ekle” düğmesine tıkladıktan sonra yukarıdaki ön izlemede bulunan sefer ekle ekranı karşınıza gelmektedir.

İlgili alanlardan araç, sürücü ve müşteri seçtikten sonra ileri düğmesine tıklayarak sefer bilgileri ekranına geçebilirsiniz.

Sefer günleri alanında seçim yaparken açılan tarih tablası üzerinden bir hafta içindeki günlerden bir kaçını seçebilirsiniz. Örnekse Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşerbe ve Cuma günlerini seçmek için ilgili tarihlerin üzerine tıklayınız.

Ardından günde kaç sefer olacağını planlamak için günlük sefer adedi alanındaki rakamı arttırabilirsiniz. Girdiğiniz rakam sayısı kadar sefer saati sayısı otomatik olarak artacaktır.

Yukarıdaki ön izlemede Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri seçilmiştir. Aynı zamanda günde 2 sefer seçilmiş ve saatleri belirtilmiştir.

İleri düğmesine tıklayarak Rota bilgileri ekranına geçebilirsiniz.

İlgili alandan bir rota seçtiğinizde rota durakları altta sıralı şekilde otomatik olarak çizilecektir. İleri seçeneğine tıkladığınızda tutar bilgileri ekranına geçebilirsiniz.

Tutar bilgileri ekranında sefer tutarı, sefer başına sürücü ücreti ve iş tipi girişi yapabilirsiniz. Eğer Mesai seçeneğini seçerseniz normal mesai, Ek Mesai seçeneğini seçerseniz mesai dışı ek mesai, Gece Mesaisini seçerseniz ek gece mesaisi ve Ekstra iş seçerseniz mesai dışında ek bir sefer seçeneğini seçmiş olursunuz. İsterseniz iş sayfasını bastırabilmeniz için İş Sayfası Bastırılsın Mı? sorusuna evet seçeneğini işaretleyebilirsiniz. Kaydet dediğinizde sefer kaydı işlemini tamamlamamış olursunuz.

Yıkarıdaki ön izleme sefer kaydının yazıcı çıktısıdır.

Rotanix programını ücretsiz deneyebilirsiniz. Bir aylık deneme süresine başlamak için Niximera bağlantısına tıklayınız. Detaylı bilgi için 0 850 532 64 59 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Comments

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Yükleniyor…

0

Ne düşünüyorsun?

Rotanix Rotalar | Rehber 6

Rotanix Kiralama Ekranı | Rehber 7