in

Rotanix Sürücüler | Rehber 4

Rotanix; okul servisi ve personel servisi işletmeciliği yapan firmaların kolay kullanımlı porgramıdır. Servis yönetiminden araç yönetimine bir çok iş süreci yönetimine olanak sağlar.

Rotanix; okul servisi ve personel servisi işletmeciliği yapan firmaların kolay kullanımlı porgramıdır. Servis yönetiminden araç yönetimine bir çok iş süreci yönetimine olanak sağlar. Kullanımı konusunda fikir sağlaması açısından hazırladığımız Rotanix Rehberine hoşgeldiniz.

Şirketiniz bünyesinde görev üstlenen sürücüler için kayıtların listelendiği ekrana Sürücüler ekranı diyoruz. Sürücüler ekranında servis şoförleriniz ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz. Bu bilgiler nezdinde takip işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Sürücülerin bir dökümünü excel çıktısı olarak almak istiyorsanız sağ üstte bulunan mavi düğmeye tıklayarak hazır dosyanızı bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Sürücü eklemek.

Sisteme bir sürücü eklemek isterseniz ekranın sol üst köşesinde bulunan turuncu “Ekle” düğmesine tıklayabilirsiniz. Yukarıdaki ön izlemedeki ekran açılacaktır. Sürücünün adını ve soyadını ilgili alanlara girerek kaydet düğmesine tıklayınız. Kaydetme işlemi başarılı gerçekleştiğinde sistem sürücü için muhasebe kaydı oluşturur. Bu sayede sürücünün cari kayıtlarını takip edebilirsiniz.

Sürücü düzenlemek.

Sisteme kayıtlı sürücülerin bilgilerini düzenlemek isterseniz sürücüler ekranında bulunan listedeki bir kaydın üstüne tıklayarak yukarıdaki ön izlemedeki ekrana ulaşabilirsiniz. Ekranda sürücünün adını ve / veya soyadını düzenleyebilirsiniz. Düzenleme işlemi tamamlandıktan sonra kaydet düğmesine tıklayınız.

Sürücü dokümanı kaydetmek.

Kayıtlı sürücünüz için bir resim veya evrak kaydetmek istiyorsanız sürücü dosyaları sekmesine tıklayınız. Ekle düğmesine tıkladıktan sonra yukarıdaki ön izleme ekranına ulaşabilirsiniz. İlgili alana bir doküman adı giriniz ve mavi dosya seçin düğmesine tıklayınız. Fotoğraf veya evrakı seçerek işaretleyiniz. Ardından doküman bitiş tarihi işaretleyiniz. (Dokümanların bitiş tarihlerine yakın tarihlerde sistemde bildirim ile dokümanın bittiğine dair uyarı alacaksınız.) Ardından turuncu kaydet düğmesine tıklayınız ve kaydınızı tamamlayınız.

Sürücü carisi girmek.

Sürücü cari kayıt defterine ulaşmak için sürücüler ekranındaki listeden hangi sürücü için cari kaydı girmek istiyorsanız o satırdaki muhasebe defteri işaretine tıklayınız. Yukarıdaki ön izlemede bulunan ekrana yönlendirileceksiniz. Bu ekranda halk dilinde bir muhasebe defteri listesine ulaşacaksınız. En alt kısımda toplam carisi bulunan liste için yeni muhasebe kaydı oluşturabilirsiniz.

Yeni cari kaydı oluşturmak.

Yeni cari kaydı oluşturmak için ekranın sol köşesinde bulunan ekle düğmesine tıklayınız. Ardından yukarıdaki ön izlemede bulunan ekran karşınıza gelecektir. Bu ekranda sürücü ile alakalı bir cari kaydı oluşturabilirsiniz. İlgili alana tutar ve açıklama giriniz. Ardından kayıt tipi seçiniz. (Yeni bir kayıt tipi eklemek isterseniz Menüden Muhasebe alanına tıklayın. Ardından hareket tipi alanına tıklayın.) Turuncu kaydet düğmesine tıkladıktan sonra cari kaydı başarıyla kaydedilecektir.

Rotanix programını ücretsiz deneyebilirsiniz. Bir aylık deneme süresine başlamak için Niximera bağlantısına tıklayınız. Detaylı bilgi için 0 850 532 64 59 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazar Cem Y.

Rotanix Araçlar | Rehber 3

Rotanix Müşteriler | Rehber 5