in

2024’deki en iyi elektirikli araçlar

Elektrikli araç satışları geçen yıl her zamankinden daha güçlüydü ancak otomobil üreticilerinin nispeten yeni tahrik teknolojisiyle kontrolden çıkmadan önce yapacak işleri var. JD Power, şarjın EV sahipleri için önemli bir sorun olmaya devam ettiğini ve deneyimin daha da kötüleştiğini belirtti. 2024 Elektrikli Araç Deneyim Sahipliği Araştırması aynı zamanda en iyi deneyime sahip birinci sınıf ve kitlesel pazardaki elektrikli araçları da sıralayarak Mini Cooper Electric’i ( yeni bir versiyonun çok yakında olduğunu unutmayın ) ana akım araçlar arasında en iyi seçenek olarak derecelendirdi.

JD Power, “genel EVX sahiplik endeksi puanının elektrikli araç sahibinin memnuniyetini ölçtüğünü” söylüyor ve “10 faktörü (alfabetik sırayla) içeriyor: belirtilen pil aralığının doğruluğu; halka açık şarj istasyonlarının kullanılabilirliği; pil aralığı; sahip olma maliyeti ; sürüş keyfi; kolaylık. evde şarj etme, iç ve dış tasarım, güvenlik ve teknoloji özellikleri, hizmet deneyimi ve araç kalitesi ve güvenilirliği.”

JD Power tarafından sıralanan en iyi 10 kitlesel pazar EV’si:


Mini Cooper Electric : 770 Puan


Ford Mustang Mach-E : 764


Hyundai Ioniq 6: 759


Kia EV6 : 739


Nissan Ariya: 739


Chevrolet Cıvata EUV : 738


Chevrolet Cıvata EV : 733


Hyundai Ioniq 5: 727


Kia NiroEV : 706


Ford F-150 Yıldırım : 704


JD Power’ın EV şarj deneyimine ilişkin bulguları, otomobil üreticilerinin Tesla Supercharge ağına katılma hamlelerini doğrulamalı. Çalışma, EV şarj deneyimine ilişkin kullanıcı memnuniyetinin kötü olduğunu ve daha da kötüleştiğini belirledi; katılımcılar, kamuya açık şarj cihazının kullanılabilirliğini bir yıl öncesine göre 32 puan daha düşük olarak derecelendirdi.

Şarj etmek biraz karmaşık olsa da, kitlesel pazardaki EV’lerin kutlama için nedenleri var. JD Power, sıralamaya giren 14 markadan 11’inin kalite açısından birinci sınıf markalardan daha iyi performans gösterdiğini tespit etti ve sorunları en aza indirmenin EV pazarında başarı için önemli bir adım olduğunu söyledi. İlginçtir ki araştırma, ilk kez elektrikli araç sahibi olanların, iki veya daha fazla elektrikli araç sahibi olanlara göre teknolojiye bağlılık olasılığının daha düşük olduğunu ortaya çıkardı. Ayrıca bir sonraki satın alımlarında elektrikli araç yerine gazlı aracı düşüneceklerini söyleme olasılıkları da daha yüksekti.

Çalışma aynı zamanda plug-in hibritlerin karşılaştığı bazı zorlukları da ortaya koydu ; katılımcılar gazlı veya elektrikli araçlara kıyasla daha az memnuniyet bildirdiler. Şarj edilmedikçe en iyi yakıt ekonomisini sağlayamazlar ve daha yüksek satın alma fiyatları , onları hibrit veya benzinli modellere göre daha az cazip hale getirir.

Comments

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Yükleniyor…

0

Ne düşünüyorsun?

BMW i5 Serisi tamamen elektrikliye geçiyor

Honda CR-V e:PHEV Sanki Dört Nal Takılı