in

Google Arama Konsolu nedir?

Arama Konsolu hesapları, Google’ın tek tek site sahipleri ile iletişim kurmasının ana ve resmi yoludur. Google, kayıtlı bir hesaba sahip olarak, web yöneticilerine site sorunları, hatalar ve hatta cezalar hakkında bilgi gönderebilir. Ayrıca, site sorunları ve özellik istekleri hakkında onlarla iletişim kurmanıza olanak sağlayan bazı sınırlı araçlar sağlar .

Google Arama Konsolu (veya kısaca ‘GSC’) web yöneticilerinin, web sitelerini yararlı istatistiklerle dolu resmi bir portal üzerinden izlemelerine ve yönetmelerine olanak sağlar . Arama motorları tarafından sağlanan araç ve verilere doğrudan erişmek, web sitenizi optimize etmeyi çok daha kolay hale getirebilir! Ama tam olarak nedir?

Bu bir iletişim kanalı

Arama Konsolu hesapları, Google’ın tek tek site sahipleri ile iletişim kurmasının ana ve resmi yoludur. Google, kayıtlı bir hesaba sahip olarak, web yöneticilerine site sorunları, hatalar ve hatta cezalar hakkında bilgi gönderebilir. Ayrıca, site sorunları ve özellik istekleri hakkında onlarla  iletişim kurmanıza  olanak sağlayan bazı sınırlı araçlar sağlar .

Bu bir kontrol merkezi

Web sitenizi aktif olarak optimize ederseniz, SEO’nun asla ‘bitmediğini ’anlarsınız. İçeriğinizi sürekli olarak geliştiriyor, site ayarlarınızı hassaslaştırıyor ve hatalarınızı en aza indirmelisiniz.

Arama Konsolu, bu günlük yönetime yardımcı olan araçlar sunar. Örneğin, XML site haritalarınızı göndermek ve izlemek, Google’dan hatalarınızı (yeniden) değerlendirmesini istemek veya Google’ın sitenizdeki belirli sayfaları ve URL’leri nasıl gördüğünü görmek gibi şeyler yapmanızı sağlar.

Bu bir performans panosu

GSC hesabınız, web sitenizin arama sonuçlarında nasıl gösterildiğine ve performans gösterdiğine ilişkin faydalı bilgilerle doludur. Mobil kullanılabilirlik raporlarından görünürlük ve tıklama izlemeye ve çok daha fazlasına.

Web sitenizi yönetme ve optimize etme konusunda ciddiyseniz, Google hesabınız sitenizin Google’da ne zaman, nerede ve nasıl göründüğünü anlamak için sinir merkezinizdir.

Comments

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Yükleniyor…

0

Ne düşünüyorsun?

Aniden belirmek

Apple ID hesabı Mac Sistem Tercihleri’nde nasıl yönetilir? | 2020