in

Apple ID hesabı Mac Sistem Tercihleri’nde nasıl yönetilir? | 2020

MacOS Catalina ile Apple, Apple Kimliği hesap bilgilerinize erişmenin ve yönetmenin basit bir yolunu getirdi. Adınızı, telefonunuzu ve e-postanızı değiştirebilir, ödeme ve gönderim ayrıntılarınızı kontrol edebilir ve tek bir kullanışlı noktada cihazlarınızla ilgilenebilirsiniz.

MacOS Catalina ile Apple, Apple Kimliği hesap bilgilerinize erişmenin ve yönetmenin basit bir yolunu getirdi. Adınızı, telefonunuzu ve e-postanızı değiştirebilir, ödeme ve gönderim ayrıntılarınızı kontrol edebilir ve tek bir kullanışlı noktada cihazlarınızla ilgilenebilirsiniz.

Mac’teki Sistem Tercihleri’nde Apple Kimliği ayrıntılarınıza nasıl erişeceğinizi ve yöneteceğinizi bulabilirsiniz.

Apple Kimliğinize erişin

Sistem Tercihlerinizi Dock’taki düğmeyle veya menü çubuğundan Elma simgesi > Sistem Tercihleri’ni tıklatarak açmanız yeterlidir.

Şimdi, ana Sistem Tercihleri ​​penceresinde, hesap bilgilerinize erişmek için bir Apple Kimliği seçeneği vardır.

Apple kimliği hesap ayrıntılarınızı yönetin

Soldaki detaylarınız için kullanışlı bir navigasyon göreceksiniz.

Genel Bakış : Hesabınızdan çıkış yapın ve Apple Kimliği ve gizlilik politikaları hakkındaki bilgileri kontrol edin.

İsim, Telefon, E-posta : İletişim bilgilerinizi yönetin. Adınızı değiştirin, yanlışsa doğum tarihinizi güncelleyin, telefon numaraları ve e-posta adreslerini ekleyin veya silin ve duyurular ve güncellemeler için tercihleri ​​işaretleyin.

Parola ve Güvenlik : Parolanızı değiştirin ve en son ne zaman değiştirdiğinizi görün, güvenilir telefon numaranızı düzenleyin, başka bir cihazda oturum açmak için doğrulama kodunu alın ve doğrulama ayrıntılarınızı görüntüleyin.

Ödeme ve Gönderme : Satın alma işlemlerinde varsayılan ödeme yönteminizi ayarlayın, varsa Apple Cash ve Apple Card bakiyelerinizi görüntüleyin ve gönderim adresinizi düzenleyin.

İCloud, Media ve Alımları Yönet

Gezinme bölümündeki sonraki iki bölüm, iCloud ayarlarınıza, medyanıza ve satın alımlarınıza bakmanıza olanak sağlar.

iCloud : Sistem Tercihleri ​​ana ekranında özel bir iCloud seçeneği yerine, iCloud hesabınızı yönetmek için şimdi buraya gideceksiniz. Onay kutularını daha önce olduğu gibi işaretleyerek uygulamalarınızı senkronize edin. Ve iCloud depolama alanınızı yönetmek için alttaki Yönet düğmesini tıklayın .

Medya ve Satın Almalar : Satın alma ayarlarınızı burada App Store, Kitapçı, ücretsiz indirmeler ve uygulama içi satın alımlar için düzenleyebilirsiniz. Tıklarsanız Yönet düğmesini hesabınız veya abonelikleri için devam etmek için, App Store açılacak.

Cihazlarınızı yönetin

Sol navigasyondaki son alan cihazlarınız içindir. Listelenenlerin tümünü göreceksiniz ve daha fazla ayrıntı ve eylem için bir tanesine tıklayabilirsiniz.

Örneğin, iPhone’unuzu veya iPad’inizi görüntülerseniz, modelim, sürüm ve seri numaranız ile birlikte, My Find (Açık Bul) açık, son yedeklemenin yapıldığı tarih ve Apple Pay’de hangi kartları kurduğunuz gibi şeyler görebilirsiniz.

Seçenekler aygıta bağlı olarak değişir, ancak alttan Hesaptan Kaldırma olanağınız vardır (Mac’iniz hariç).

Sarmalamak

Apple kimliğinize ve hesap bilgilerinize hızlı bir şekilde erişebilmek Mac için güzel bir ek. MacOS Catalina ile dünyayı sarsan yeni bir özellik olmayabilir , ancak yararlıdır.

Aşağıdaki yorumlarda ne düşündüğünüzü bize bildirin.

Comments

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Yükleniyor…

0

Ne düşünüyorsun?

Google Arama Konsolu nedir?

Kadınlar, Bilişim Dünyasının ‘GİZLİ KAHRAMANLARI’…