in ,

Elon Musk, yapacağı ilk yeniliği paylaştı! Twitter hissedarı yine gündemde

Twitter hissedarı olan Elon Musk ilk çalışmasını yapmak için bir anket başlattı. Twitter’a düzenleme butonu mu geliyor?

Twitter hissedarı olan Elon Musk, yapacağı ilk yeniliği paylaştı!

Dünyanın en zengin insanı Elon Musk, kendi sosyal medya oluşumunu kuracağı iddialarından günler sonra Twitter’ın yaklaşık yüzde 10’luk hisselerini satın almıştı. Musk, Twitter düzenleme butonu fikrini ortaya atarak her zamanki gibi gündemde.

Twitter’dan yaklaşık 3 milyar dolar değerinde hisse satın aldığı öğrenilen Elon Musk’ın, Twitter özelliklerine el atabileceği düşünülüyor. Tesla ve SpaceX CEO’su, paylaştığı son ankette 80,3 milyon takipçisine “Bir düzenleme butonu ister misiniz?” diye sordu.

Elon Musk Twitter’ın ilk düzenlemesi için anket başlattı

Twitter hisselerinin yüzde 9,2’lik bölümünü satın alarak şirketin en büyük hissedarı haline gelen Elon Musk, ilginç bir anket başlattı. Kullanıcılara bir düzenleme butonu isteyip istemediklerini soran Musk’ın, ankete ufak bir hile karıştırması da gözlerden kaçmadı.

1,5 milyondan fazla kullanıcı tarafından oylanan anketin yüzde 74’lük kısmı evet cevabını verdi. Ancak Musk’ın evet ve hayır diye koyduğu şıkların aslında doğru yazılmadığını belirtmek gerekiyor. Musk, amacını belirtmek için anket şıklarını kasten yanlış yazmış gibi görünüyor (yes yerine yse, no yerine on).

Platformun en büyük hissedarı olmasına rağmen Musk’ın, Twitter’a yeni özellikler ekleme yetkisine sahip olmadığını belirtelim. Şirketin yönetim kurulunda yer almayan Tesla ve SpaceX CEO’su, yine de sosyal medyada eğleniyor gibi görünüyor.

Ancak Twitter kullanıcılarının yıllardır bir düzenleme butonu istediği açık. Hali hazırda bir tweet paylaşır ve yazım veya dil bilgisi hatası yaparsanız, düzeltmek için tweet’i tamamını silip yeniden paylaşmak zorundasınız.

Twitter’da tweet düzenleme desteğinin olmamasının ise eski CEO’su ve kurucusu Jack Dorsey’e göre haklı bir nedeni var. Dorsey açıklamasında, “Bir tweet paylaştıktan sonra başka biri bunu retweetleyebilir. Eğer bir saat sonra o tweet’in içeriğini tamamen değiştirirseniz, orijinal tweet’i retweetleyen kişiye haksızlık etmiş olursunuz” dedi.

Peki ya siz Twitter’da hisse satın alan Elon Musk hakkında ne düşünüyorsunuz? 

Comments

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Yükleniyor…

0

Ne düşünüyorsun?

Xiaomi akıllı telefonlara deprem uyarı sistemi geliyor!

Elektrikli otomobiller için kablosuz şarj müjdesi!