in ,

Apple’ın gizli girişimi: blockchain ve NFT dünyasına adım!

Teknoloji ekosistemi ile büyük kullanıcı kitlesine sahip Apple, son yıllarda popüler olan blok zincir ve NFT dünyasına giriş yapabilir.

Son yıllarda kripto para dünyasının popüler hale gelmesiyle blockchain ve NFT gibi terimlerde sık kullanılır hale geldi. Öyle ki büyük şirketler, hala tartışmalı olan bu alanda önemli yatırımlar yapmaya devam ediyor. Son olarak gelen bilgiler, Apple’ın da bu alanda girişimi olduğu yönünde.

Apple’ın gizli girişimi: blockchain ve NFT dünyasına adım!

Apple kendi blok zincirini mi kuracak?

Apple, NFT ve blok zincir dünyasını detaylı bir şekilde analiz etmeye devam ediyor. Ancak şirket için bu dünya hala belirsizliğini koruyor. Öyle ki geçtiğimiz günlerde NFT uygulaması Sticky’yi blok zincirinde depolanmayan NFT’ler satarak tüketicileri yanılttığı gerekçesiyle App Store’dan kaldırma kararı almıştı. Ancak bu hamle ile birçok kişinin aklına “Apple’ın başka planları mı var?” sorusu geldi.

Bazı gelişmeler de bu soruyu güçlendiriyor. Apple, kendi mağazasında binlerce oyunu barındırıyor ve bu oyunlardan önemli gelirler elde ediyor. Birçok oyun şirketi NFT ve blok zincir karşılığı ödeme işlemine oldukça sıcak bakıyor. Apple’ın bu alanda ödeme alabilmesi için bazı kurallar getirmesi muhtemel görünüyor.

Bazı söylentiler, Apple’ın kendi yaratacağı blok zincirlerle App Store’dan ödeme alabileceği bir sistem üzerinde çalıştığı yönünde. Öyle ki teknoloji ekosistemi denildiğinde dünyanın en büyükleri arasında gösterilen şirketin böylesine bir ödeme şekliyle bağlılığını arttırmak istemesi de muhtemel görünüyor.

Apple’ın bu alandaki hassasiyeti, güçlü bir blok zincirin habercisi olabilir. Şirket, güvenilir bir alt yapıyla bu alana giriş yapabilir. Ancak şu anda tüm bu söylemler kelimenin tam anlamıyla ihtimalden ibaret. Ancak birçok kişinin Apple kullandığını kabul edersek bu alandaki bir girişim, önemli bir havuz oluşturacak.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Comments

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Yükleniyor…

0

Ne düşünüyorsun?

Fiat, efsanevi modelini tekrardan diriltiyor!

Türk Vatandaşlığına Zam Geldi! Vatandaş Olmak İçin Alınması Gereken Gayrimenkul Değeri Yüzde 60 Artırıldı