in ,

Fiat, efsanevi modelini tekrardan diriltiyor!

Fiat’ın efsanevi modellerinden Fiat Topolino, ortaya çıkan bilgilere göre 2023 yılında yeniden karşımıza çıkacak.

Fiat, dünyanın en büyük otomobil üreticileri arasında bulunuyor. Özellikle uygun fiyatıyla öne çıkan şirket, kullanıcılarına sunduğu geniş ürün yelpazesi sayesinde birçok kişi tarafından seviliyor ve dünya genelinde iyi satış rakamlarına ulaşıyor.

Fiat Topolino

Fiat, geçtiğimiz yıllarda FCA ve PSA gruplarının birleşmesi sonucu Stellantis grubunun üyesi olmuştu. Bu üyelik sayesinde şirket, PSA grubu araçların altyapısını kullanmaya başladı ve yeni modeller geliştirdi. Ortaya çıkan bilgilere göre şirket, en son 60 yıl önce piyasaya sürülen Fiat Topolino modelini yeniden diriltecek.

Fiat Topolino, Citroën Ami benzeri bir otomobil olarak karşımıza çıkacak!

Fiat Topolino, en son bizlerin karşısına 1955 yılında çıkmıştı. Volkswagen’in sevilen modeli Beetle’a benzer tasarımı sayesinde sevilen otomobil yerini Fiat 500’e bırakmıştı. Ortaya çıkan bilgilere göre o dönemlerin küçük otomobili Fiat Topolino, 2022 yılında tekrardan karşımıza çıkacak ve elektrikli olacak.

Automotive News tarafından yapılan paylaşıma göre Fiat, uygun fiyatlı yeni bir otomobille karşımıza çıkacak. Bu otomobil, Avrupa’da çok sevilen Citroën Ami‘ye benzer bir forma sahip olacak. Ortaya çıkan bilgilere göre Fiat, bu aracı bazı bayilerine gösterdi. Bayi sahiplerinden alınan bilgilere göre aracın tasarımı Ami’ye göre daha sade olacak.

Citroën Ami, Avrupa’da uygun fiyatı sayesinde çok seviliyor. Özellikle 14 ve 16 yaşından büyük kişilerin aracı kullanabilmesi aracın fonksiyonelliğini artırıyor. Bu araç da aynı Ami gibi küçük kullanıcıların da kullanabileceği bir model olacak. Fiat Topolino, Citroën Ami’nin sahip olduğu teknik özelliklere sahip olacak ve şehir içinde maksimum 45 km/saat hıza ulaşacak.

Fiat Topolino

Aracın gelecek yıl piyasaya sürülmesi bekleniyor. İddialara göre araç, grubun Fas Kenitra’daki fabrikasında üretilecek. Peki, sizin düşünceleriniz neler

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Yükleniyor…

0

Ne düşünüyorsun?

2023 Nissan Pathfinder Rock Creek Tanıtıldı! Range Rover Sevenlere Tank Gibi Alternatif Olacak.

Apple’ın gizli girişimi: blockchain ve NFT dünyasına adım!