in ,

WhatsApp’ın kaldırılan özelliği geri geldi

WhatsApp, kamera arayüzünden kaldırdığı medya çubuğunu geri getirdi. Artık fotoğraflar daha kolay gönderilebilecek.

WhatsApp’ın kaldırılan özelliği geri geldi

WhatsApp, geçtiğimiz günlerde yayınladığı güncellemeyle kamera arayüzünü değiştirmişti. Önceden birine fotoğraf veya video göndermek istediğimizde, yatay medya çubuğundan hızlıca seçim yapabiliyorduk. Şirket bu özelliği kaldırmıştı ve onun yerine sol alt köşeye galerideki son fotoğrafı gönderme seçeneği koymuştu.

Yatay medya çubuğu sayesinde telefondaki tüm görüntüleri WhatsApp’ın kamerasından ayrılmadan görebiliyorken, yeni güncelleme bu rahatlığı bozmuştu. Bu duruma kullanıcılardan gelen yoğun tepki üzerine WhatsApp geri adım attı.

WhatsApp, kamera arayüzünü yine değiştirdi

WABetaInfo’nun paylaşımına göre, WhatsApp’ın iOS uygulaması için yayınlanan 22.5.0.70 beta güncellemesiyle kamera arayüzüne medya çubuğu geri geldi. Artık kullanıcılar eskiden olduğu gibi, birine fotoğraf/video göndermek veya durum paylaşmak istediklerinde galerideki son medyaları hızlıca seçebilecekler.

whatsapp kamera
WhatsApp kamera arayüzü Sol: Eski – Sağ: Yeni (Kaynak: WABetaInfo)

iPhone’unuzda WhatsApp beta kullanıyorsanız, App Store’dan son güncellemeyi yükleyerek yeni arayüze kavuşabilirsiniz. Beta’da değilseniz özelliğin size ulaşmasını beklemeniz gerekiyor. WhatsApp’ın test ettiği özellikler genelde kısa süre içinde genel kullanıma sunuluyor. Dolayısıyla medya çubuğunun gelmesi de çok sürmeyecektir.

Meta’ya bağlı mesajlaşma platformunun yaptığı yenilikler bununla sınırlı değil. WhatsApp geçtiğimiz günlerde iOS uygulamasında sesli aramalar arayüzünü de güncellemişti. Yeni tasarımla birlikte katılımcılar bir kutu içerisinde gözükecek. Ayrıca ses dalgaları sayesinde o an kimin konuştuğunu anlamak mümkün olacak.

Peki ya sizler bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz?

Comments

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Yükleniyor…

0

Ne düşünüyorsun?

Samsung mini USB Tip-C belleklerini duyurdu

Metaverse dünyasında deneyim bir üst seviyeye çıkıyor!