in ,

WhatsApp, iOS için yeni bildirim özelliği getiriyor!

Mesajlaşma platformu WhatsApp, kullanıcılarına daha iyi hizmet sunabilmek için bir takım yenilikler üzerinde çalışmalarına devam ediyor.

WhatsApp, iOS için yeni bildirim özelliği getiriyor!

Dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp, kullanıcılarına yeni özellikler sunarak uygulamasını daha da kullanışlı hale getirmek istiyor. Düzenli olarak çıkardığı yenilikleri ilk önce Beta test kullanıcılarına sunan platform, şimdi ise iOS kullanıcıları için bir özellik üzerinde çalışıyor.

WhatsApp, bildirimlerde profil fotoğrafını gösterecek

iOS kullanıcıları için bir yeniliğe hazırlanan WhatsApp, gelen bildirimleri daha kullanışlı hale getirmek için kolları sıvadı. Beta test kullanıcılarının kullanımına sunulan yeniliğe göre artık gelen mesajlar sadece isim olarak görünmeyecek. Mesaj veya arama yapan kişinin profil resmi bildirim olarak ekrana yansıyacak. Bu özellik WhatsApp grup konuşmaları için de geçerli olacak.

Bu özellik bir süredir Android kullanıcıları tarafından kullanılıyordu. iOS’lara da gelecek bu özelliği Beta kullanıcıları en son sürümde kullanılabilecek. WhatsApp, her zaman olduğu gibi bu özelliğini de önce Beta test kullanıcılarına sunuyor. Platform henüz bu özelliğin ne zaman genele yayılacağını açıklamadı.

Şirket son zamanlarda yenilik denemelerini oldukça hızlandırdı. İşletmelerden gizliliğe, grup yöneticilerinin yetkisinden arayüz yenilemesine kadar birçok özellik şu anda deneme aşamasında. Özellikle işletmeler için getirmeyi planladığı özellik, birçok kurum sahibinin yüzünü güldürecek cinsten.

WhatsApp, iş rehberi özelliğini deniyor

WhatsApp bu özelliği için platformda yeni bir arayüz oluşturacak. Bu arayüz, yakındaki işletmeleri doğrudan uygulama içinde aranmasını sağlayacak. İş Rehberi adı verilen özellik, Yakındaki İşletmeler sekmesinde görünecek. Kullanıcılar, Yakındaki İşletmeler sekmesinde kategori seçme özelliği ile yakınlardaki otel, restoran ve market için arama yapılabilecek. Böylesine çok kullanıcısı olan bir platformda aramalar sayesinde bulunmak, hiç kuşkusuz işletme sahiplerinin yüzünü güldürecek.

Comments

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Yükleniyor…

0

Ne düşünüyorsun?

Instagram kronolojik sıralama özelliğini başlattı

Twitter, iOS kullanıcılarına özel bir yenilik üzerinde çalışıyor