in

TikTok ve YouTube’dan yeni özellikler: Artık daha erişilebilir oldular!

TikTok ve YouTube daha erişilebilir olmak için içeriklerine alt yazı desteği getiriyor! İşte detaylar…

YouTube ve TikTok, kullanıcıları için alt yazı desteğini genişleterek daha fazla erişilebilir olmak istiyor. YouTube, zaten var olan kullanımını geliştirirken, TikTok da tüm klipler için otomatik alt yazı desteğini kullanıma sunuyor.

Alt yazı özelliği, Instagram’da uzun süredir mevcut. Snapchat ise geçtiğimiz günlerde ASL alfabesini konu edinen bir filtre ortaya sundu. Platformların son zamanlarda işitme engelliler için yaptığı düzenlemeler, dikkat çekmeye başladı. Peki, TikTok ve YouTube alt yazı özelliklerinin detayları neler? Haberin ayrıntılarına hep birlikte göz atalım.

TikTok ve YouTube’dan yeni özellikler: Artık daha erişilebilir oldular!

TikTok ve YouTube artık daha erişilebilir olacak!

YouTube, içerik oluşturucuların YouTube Studio uygulamasında videoların alt yazı ve düzenleme işlerini dışarıdan yaptırabileceklerini duyurdu. Bu sayede videolar, daha kolay ve sorunsuz bir şekilde düzenlenecek. Dışarıdan düzenleme yapmak için YouTube Studio’da yer alan “İzinler ve Alt Yazı Düzenleyici” kısmından bu özellik yönetilecek.

TikTok, tüm videolar için İngilizce olarak otomatik alt yazıları açarak daha fazla kişiye ulaşmak istiyor. Alt yazılar, otomatik olarak görünecek ve eğer kullanıcı isterse kapanacak. Ek olarak yazılar, video sahibi tarafından da eklenebilecek ve dil diğer seçeneklerle değişebilecek.

YouTube ve TikTok için yeni özellikleri herkes için önemli bir özellik olarak görünmüyor. Fakat dünya çapında yaşayan 70 milyondan fazla işitme engelli kişiler için oldukça önemli bir gelişme.

Comments

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Yükleniyor…

0

Ne düşünüyorsun?

Türk Vatandaşlığına Zam Geldi! Vatandaş Olmak İçin Alınması Gereken Gayrimenkul Değeri Yüzde 60 Artırıldı

Ryzen 7 5800X3D hız aşırtma kilidi için sevindiren gelişme