in ,

Slack hesabı nasıl kurulur

Slack hesabı; artık iç mekanlarda daha fazla zaman geçirdiğimiz için, ister iş ister arkadaşlarla iletişim halinde kalmak için yeni platformlar ve eski platformları kullanmanın yeni yollarını buluyoruz. Bu, e-posta ve metin mesajları arasındaki boşlukta bir yerde çalışan bir anlık mesajlaşma platformu olan Slack için geçerlidir. Hızlı iletişim için tasarlanan Slack, herkes evden çalışmaya başlamadan çok önce birçok iş yeri için önemli bir araç haline geldi. Ancak hemen hemen her şey için kullanabilirsiniz: arkadaşlar, grup etkinlikleri, kulüpler veya çevrimiçi topluluklar.

Slack’in ücretsiz bir sürümü var ve birkaç ücretli plan sunuyor . Slack’te bir çalışma alanı (ana operasyon alanınızdır ve iletişim ağınızı içerir) kurarak başlarsınız. Çalışma alanınızda, sohbet odaları veya grup sohbetleri gibi kanallar yaratırsınız. Bu kanallarda siz ve arkadaşlarınız / aileniz / ekip üyeleriniz metin sohbeti yapabilir, dosya alışverişinde bulunabilir, Google Dokümanlar ve Office 365 gibi diğer uygulamalarla entegre olabilir ve hatta sesli veya görüntülü sohbetler yapabilirsiniz (ücretsiz sürümü kullanıyorsanız, yalnızca bire bir görüntülü sohbet yapabilirsiniz).

Halihazırda aşina değilseniz, Slack’e alışmak biraz zaman alıyor. Burada, başlamanıza yardımcı olmak için adım adım bir kılavuz hazırladık – web tabanlı sürümü kullanıyoruz, ancak masaüstü uygulamasını kullanmak da benzer bir deneyim. Aşağıdaki talimatların ücretsiz veya ücretli bir sürüm kullanmanıza bağlı olarak değişebileceğini unutmayın.

YENİ BİR HESAP VE ÇALIŞMA ALANI OLUŞTURUN

Az önce söylediğimiz gibi, Slack kullandığınızda, bir ana çalışma alanı ile başlayacak ve ardından konuşmalarınız için çeşitli alt alanlar (kanallar olarak bilinir) oluşturacaksınız. Birden fazla çalışma alanına ait olabilirsiniz, ancak her çalışma alanı için ayrı bir hesap oluşturmanız gerekir.

Mevcut bir çalışma alanına nasıl katılacağımızı biraz sonra ele alacağız. Yeni bir çalışma alanının nasıl oluşturulacağına bakarak başlayalım.

 • slack.com’a gidin ve “Ücretsiz deneyin”i seçin.
 • E-postanızı giriniz. (Kişisel bir e-posta adresi kullanıyorsanız, bir iş e-postası kullanmanız istenebilir. Endişelenmeyin, sadece normal e-posta adresinizi girin.)
giriş
 • Slack, e-postanızı bir kodla doğrulamanızı isteyecektir. E-posta hesabınıza gidin, kodu alın, Slack kayıt sayfasına dönün ve kodu girin.
 • Daha sonra bir çalışma alanı oluşturmaya davet edileceksiniz. Slack ayrıca katılabileceğiniz mevcut bir çalışma alanı önerebilir (birinin sizi zaten bir yere davet ettiğini varsayarak).
create

“Bir Çalışma Alanı Oluştur” u tıklayın. Slack, şirketinizin veya ekibinizin adını soracaktır; gerçekten istediği şey, çalışma alanınız için bir isim. Bir ad yazın ve “İleri” ye tıklayın.

team

Slack, üzerinde çalıştığınız bir proje için bir ad yazmanızı isteyecektir. Girin ve “İleri” ye tıklayın.

work

 • Bir sonraki ekranda, Slack çalışma alanınıza eklemek istediğiniz kişilerin adlarını ve e-posta adreslerini girebilirsiniz, Slack onlara davetiye gönderir. Ayrıca paylaşılabilir bir davet bağlantısı da kullanabilirsiniz. Henüz kimseyi davet etmeye hazır değilseniz, bu sayfayı atlayabilirsiniz. (“Bu adımı atla”yı tıklarsanız, sizi şimdi üye eklemeye çağıran bir açılır pencere alabilirsiniz. Endişelenmeyin, daha sonra kişi ekleme şansınız olur.
 • Slack çalışma alanınızın sola inşa edildiğini fark etmiş olabilirsiniz. Kanallarınız burada listelenir, “Doğrudan mesajlar” ise özel mesaj gönderdiğiniz kişileri listeler.
email

Bu kadar! Artık tarayıcınızda Slack’i açabilirsiniz. Slack’i düzenli olarak kullanıyorsanız, uygulamayı yaptığınız herhangi bir çevrimiçi işten ayrı olarak kullanabilmeniz için Mac veya Windows için masaüstü uygulamasını indirmek iyi bir fikir olabilir. Ayrıca iOS ve Android için de uygulamalar mevcuttur.

slack

Slack’i bir tarayıcıda veya bir uygulama olarak ilk açtığınızda, muhtemelen bazı özellikleri gösteren otomatik bir gözden geçirme alacaksınız – neyin ne olduğunu görmek için bir veya iki dakika ayırmaya değer. Başlangıç ​​için birkaç şey:

 • İnsanları çalışma alanınıza davet etmek için yan sütundan “Ekip arkadaşı ekle”yi seçin.
 • Artı işaretini görene kadar imlecinizi sol taraftaki “Kanallar” kelimesinin üzerine getirin ve ardından yeni bir kanal eklemek için üzerine tıklayın.

MEVCUT BİR ÇALIŞMA ALANINA KATILIN

Mevcut bir Slack çalışma alanına katılmak için, o çalışma alanını yöneten kişiden izin almanız gerekir. Genellikle size katılmak için kullanabileceğiniz bir e-posta davetiyesi gönderirler, ancak başka seçenekler de olabilir. Bazı iş yerleri, belirli bir alandan e-posta adresi olan herkesin katılmasına izin verir ve bazı durumlarda, kuruluşunuzun tek oturum açma programını (G Suite veya Okta gibi) kullanarak hesabınızın kimliğini doğrulayabilirsiniz.

Bir e-posta daveti aldıysanız:

 • E-postada “Şimdi Katıl” seçeneğini tıklayın.
 • Mevcut bir Google veya Apple hesabıyla oturum açabilir veya e-posta adresinizi yazabilirsiniz. E-posta yolunu seçerseniz, bir ad girmeniz ve bir parola oluşturmanız istenecektir.
 • Hesabı oluşturduktan sonra, o Slack çalışma alanına yönlendirileceksiniz.

E-posta davetiyesi olmadan katılmak için:

 • slack.com/get-started adresine gidin
 • E-posta adresinizi yazın ve “Devam”ı tıklayın.
 • Onay kodunu almak için Slack’in size gönderdiği e-postaya gidin ve uygun alanlara girin.
workspace

 • Slack, yeni bir çalışma alanı oluşturmanıza izin veren ve hangi çalışma alanlarının parçası olduğunuzu ve davet edildiğinizi gösteren bir pencere açar.

Çoğu Slack çalışma alanı, kendilerine davet edilen kişilerle sınırlı olsa da, çevresinde bazı halka açık çalışma alanları vardır. İlgi gruplarını takip ederek veya r/SlackHangouts ve Slofile gibi kaynaklara göz atarak bunların listelerini bulabilirsiniz .

Comments

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Yükleniyor…

0

Ne düşünüyorsun?

Yeni Nesil Sanal Müşterilerinizi Nasıl Kazanırsınız?

GALAXY S22: SAMSUNG UNPACKED ŞUBAT