in ,

Netflix, sevilen oyunu filme uyarlıyor!

Netflix, bugün Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada popüler BioShock oyununun filmi için çalışmalara başladıklarını açıkladı.

netflix-bioshock-filmi-üzerinde-calisiyor

NetflixSalı günü yaptığı açıklamada BioShock oyun serisine dayanan bir filmi yaptıklarını açıkladı. Şu anda üzerinde çalışmalar sürüyor. 2K ve Take-Two Interactive ortaklığındaki film BioShockBioShock 2 ve BioShock Infinite‘i içeren popüler distopik video oyunu serisine dayanıyor.

Bilim kurgu video oyunu ilk olarak, 2007 yılında Take-Two Interactive‘in yan kuruluşu 2K Games tarafından piyasaya çıktı. Netflix‘e göre, franchise oyuncular arasında son derece popüler olduğunu kanıtladı. Dünya çapında da oldukça iyi satış rakamları elde etti. BioShock serisi 39 milyondan fazla kopya satış başarısı yakaladı.

Netflix, BioShock filminin çalışmalarına başladı

BioShock serisinin dünyada hatırı sayılır bir oyuncu kitlesi var. Sunduğu farklı atmosferik ortamı ve hikaye yapısıyla oyuncuyu kendisine bağlamayı başarıyor. Serinin son oyunu karşımıza 26 Mart 2013 tarihinde çıkmıştı. O dönem oyun eleştirmenlerden ve oyunculardan güzel eleştiriler almıştı.

BioShock serisi 1 ve 2 oyunlarında birbiriyle bağlantılıyken, BioShock Infinite biraz bağları kopartmıştı. Hikaye örgüsünden kopmuştu. Yalnızca oynanış açısından birbirlerine benziyorlardı. Yine de, bu noktada oyunculara iyi bir hikaye sunmayı başardı. Şimdi ise Netflix bünyesinde bir BioShock filmi görecek olmamız serinin hayranlarını heyecanlandırdı.

BioShock Infinite‘in hikayesinden kısaca bahsedecek olursak, oyun 1912 yılında geçiyor. Bu noktada ana karakterimiz Booker DeWitt, bir bay ve bayan tarafından Maine kıyısındaki deniz fenerine bırakılıyor. Booker, kapısında ‘kızı bize getir ve borçlarını sil’ yazan deniz fenerine giriş yapıyor. Burada, onu Columbia’ya gönderecek bir roketi fark ediyor ve oyunun hikayesi başlıyor. Burada ufak bir not düşmemiz gerekiyor. Netflix, BioShock filminin hikayesiyle ilgili henüz herhangi bir bilgi paylaşmadı.

netflix-bioshock-filmi-üzerinde-calisiyor

Oyunun en çok övülen yanı görsel sanat teması oldu. Oyuncular çok farklı bir yapımla karşılaştılar ve oyuna bu konuda övgüler yağdırdılar. Yapım, 2013 yılının Metacritic bünyesinde en çok puan alan üçüncü oyunu olmuştu.

Sizler BioShock serisi hakkında neler düşünüyorsunuz?

Comments

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Yükleniyor…

0

Ne düşünüyorsun?

Eski OnePlus kurucusu Carl Pei’den heyecanlandıran telefon paylaşımı

En ucuz alışveriş: Maliye bakanlığı’ndan en ucuza alışveriş yapılabilecek yerleri gösteren mobil uygulama