in

Intel’in ekran kartı yatırımları devam ediyor: AMD’den ünlü isim transfer edildi

Ekran kartı sektöründeki yarışa Arc Alchemist GPU’ları ile katılmayı planlayan Intel, yatırımlarını sürdürüyor. Şirket AMD’de baş mimar olarak görev yapan Rohit Verma’yı transfer etti.

Intel AMD'nin ünlü ekran kartı tasarımcısını transfer etti

Yeni Arc Alchemist ekran kartları ile sektöre iddialı bir şekilde giriş yapmayı planlayan Intel, AMD’de görev yapan çip tasarımcısı Rohit Verma’yı transfer etti. AMD’nin Yarı Özel iş biriminde baş mimar olarak çalışan ve şirketin oyun, bulut altyapısı, tüketici ve iş istasyonu bölümlerinde büyük projelere imza atan ünlü isim, aynı görevine Intel’de devam edecek.

AMD’den birçok isim Intel’e geçiyor

Intel’in geçtiğimiz yıl Raja Koduri tarafından kurulan grafik bölümüne ayrık GPU soketlerinin Baş Ürün Mimari olarak katılan ve AMD’den önce 15 yıllık bir Intel kariye bulunan Verma, LinkedIn hesabı üzerinden ”Intel’e geri dönmek harika ve yenilikçi yeni nesil GPU ürünlerini tanımlamak ve oluşturmak için ekiple birlikte çalışmayı dört gözle bekliyorum” sözlerini dile getirdi.

Rohit Verma’nın yanı sıra en son 2017 yılında Radeon Technologies Group’un eski başkanı Raja Koduri’yi, 2020 yılında ise Zen mimarisinin tasarımcısı Jim Keller’ı kendi bünyesine katan Intel’in, işlemci ve ekran kartı yatırımları devam edecek gibi gözüküyor. 

Comments

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Yükleniyor…

0

Ne düşünüyorsun?

Microsoft Office güncellendi: Yeni sürüm ile neler değişti?

OPPO’nun ilk tableti için geri sayım: Tasarımı ve özellikleri belli oldu