in

Intel’den madenciler için yeni işlemci!

Teknoloji devi Intel, şubat Bitcoin madencilik çipi satmaya başlayacağını söyledi. Bugün şirket, madencilik çipini tanıttı.

intel--bitcoin-madenciligi-islemci

Intel, şubat ayının sonlarında kripto para madenciliği ve Bitcoin için özelleştirilmiş çip satmaya başlayacağını belirtti. Teknoloji şirketi Intel, bugün yaptığı açıklamada yeni Bitcoin (BTC) madencilik işlemcisi ‘Blokscale‘i tanıttı.

İş kanıtı (PoW) madenciliğinin enerji verimliliğini artırmak için tasarlanan yeni Bitcoin madenciliği yongası ile ilgili ayrıntılar da ortaya çıktı. İşlemci serisi, SHA-256 algoritmasına dayalı olarak Bitcoin ve diğer kripto para birimlerini çıkarmak için tasarlandı.

Intel, 2022 yılının 3. çeyreğinde Blockscale teslimatına başlayacak

Intel’in de açıkladığı gibi Blockscale, saniyede 580GH/s‘a kadar bir hash oranına sahip olacak. Aynı zamanda 4,8 ile 22,7W güç tüketecek. Her işlemci, zincir başına en dazla 256 entegre devre ile çıkışını yükselterek tek bir madencilik biriminde birleştirecek.

Ürün, 2022 yılının 3. çeyreğinden itibaren Argo BlockchainHive ve GRIID dahil olmak üzere Blochain madencilik firmalarına gönderilecek. Intel temsilcisi Balaji Kanigicherla, madenciliğin büyüyen bir endüstri olduğunu öne sürerek ‘blok zinciri etrafında ivmenin artmaya devam ettiğini‘ söyledi. Dediği gibi Bitcoin’in madencilik hash oranı, bu Şubat ayında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 248 milyon TH/s ulaştı.

https://i0.wp.com/shiftdelete.net/wp-content/uploads/2022/04/Intel-yeni-Bitcoin-madencilik-cipini-tanitti.jpeg?resize=1170%2C658&ssl=1

Teknoloji şirketi, bu işlemciyi oluştururken, endüstriyi rahatsız etmeye devam eden ESG (çevresel, sosyal, yönetişim) kaygıları bağlamında enerji sürdürebilirliğine odaklandı. Intel’deki hızlandırılmış bilgi işlem sistemleri ve Blockchain ve iş çözümleri genel müdürü Jose Rios bu gelişmeyle ilgili şu açıklamaları yaptı.

Küresel olarak daha sürdürülebilir bir kripto para ekosistemi oluşturan şirketlerle iş birliği yapmaktan ve çözümler sunmaktan gurur duyuyoruz. Intel Blockscale ASIC, Bitcoin madencilik şirketlerinin önümüzdeki yıllarda hem sürdürebilirlik hem de hash oranı ölçeklendirme hedeflerine ulaşmasına yardımcı olmakta önemli rol oynayacak.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? 

Comments

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Yükleniyor…

0

Ne düşünüyorsun?

Elektrikli otomobiller için kablosuz şarj müjdesi!

Netflix Türkiye fiyatlara zam yaptı!