in

Yeni nesil Hyundai Elantra 2021

Hyundai , gelecek hafta Los Angeles’taki bir etkinlikte resmi tanıtımından önce yedinci nesil Hyundai Elantra kompakt sedanın görüntülerini yayınladı , temiz ama biraz yumuşak giden modele kıyasla daha agresif tasarım yönünün altını çizdi.

2021 modeli için dış tasarımın önemli bir unsuru, ön kapıların tek bir noktasında üç karakter çizgisinin birleşmesi ve Hyundai’nin “çok yüzlü görünümü” adını verdiği şeydir.

Otomobil üreticisi yaptığı açıklamada , “Bu oluşum, araba tasarımında Elantra’nın yıkıcı ruhunu işaret eden cesur bir meydan okumadır.” Dedi .

İç kısımda odak, enstrümantasyon ve bilgi-eğlence için yan yana ekranlarla sürücü üzerindedir.

Otomobil üreticisi, “Düşük ve geniş yapılar kapıdan çıkıyor ve orta konsola sonuna kadar bağlanırken, iki uyumlu entegre ekrandan oluşan geniş arayüz, otomobilin yarıştan ilham alan hissini artırıyor.” Dedi.

Yeniden tasarlanan Elantra, giden modelden daha uzun, daha alçak ve daha geniş, dedi Hyundai, ve “Parametrik Dinamikler” tasarım temasının bir parçası olarak arkada eğimli bir çatı ile dört kapılı bir coupe görünümü sunuyor.

Etrafı saran görünüm

Bir teaser videosu, Aralık ayında satışa sunulan yeniden tasarlanan 2020 Sonata orta boyutlu sedanın etrafındaki saran görünüme benzeyen dikey bir ışık çubuğu gösteriyor . Hyundai, yeni tasarım felsefesinin, “aile görünümü” ne sahip olan ancak Rus bebekleri gibi aynı tasarımın sadece daha büyük ve daha küçük versiyonları olmayan otomobiller ve geçitler yaratmak olduğunu söyledi. Hyundai satranç taşlarından farklılaşmayı seviyor.

Fragman videosu, Elantra’nın Sonata gibi kurumsal ön ızgaraya sahip olacağını, ancak daha tamamen entegre farlar ve daha düşük hava girişleri ile, başka bir yorumcu için çok meşgul olan bazı yayıncılar arasında daha az yayın balığı benzeri bir görünümden daha az olmasını sağlıyor. yakışıklı tasarım.Hollywood prömiyeri

Hyundai, 2021 Elantra’nın dünya prömiyerinin 17 Mart’ta Batı Hollywood’da yayınlanacağını ve akşam saat 7’de PST’de yayınlanacağını söyledi. Otomobil üreticisi, fiyat, satış tarihi veya motor yapılandırmaları gibi daha fazla ayrıntı vermedi.

Şirket, 1990 yılında piyasaya sürüldüğünden beri 13,8 milyondan fazla satılan Elantra’nın dünya çapında en çok satan otomobil olduğunu söyledi. Ayrıca bazı pazarlarda Avante adı altında satılmaktadır.

ABD’nin Elantra satışları geçen yıl yüzde 13 düşerek 175.094’e düştü ve 2019’un aynı döneminde 20.246’dan 2020’nin ilk iki ayında 18.315’e düştü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazar Cem Y.

Mobil Uygulama Yaptırmak İstiyorum

İlham Verici Misyon ve Vizyon İfadesi Hazırlamak