İlham Verici Misyon ve Vizyon İfadesi Hazırlamak

Değer yaratma bakış açısını kaybetmemek ve kar marjları, ürün kataloglarınızı genişletmek veya rakipler gibi başka şeylerden etkilenmemek kolaydır.

Vizyon İfadeleri ve Misyon İfadeleri 

Değer yaratma bakış açısını kaybetmemek ve kar marjları, ürün kataloglarınızı genişletmek veya rakipler gibi başka şeylerden etkilenmemek kolaydır.

İşletmelerin doğru bir başarı elde etmeleri için, insanları birleştiren ve ilham veren bir amacı olmalı. “Daha ​​fazla para kazanmak” bu işe yaramaz. Yazar Simon Sinek’in dediği gibi , “İnsanlar yaptığınız şeyi almaz, neden yaptığınızı alırlar .” Bu nedenle organizasyonlar misyon ve vizyon ifadeleri yaratır. Bu açıklamalar organizasyonu birleştirir ve herkesi asıl önemli olan konuya odaklar; çünkü bunları doğru yaparsanız, müşterilerinizi memnun eder ve kârlılık oranlarınızı arttırırsınız.

Misyon İfadesi Nedir?

Bir misyon ifadesi bir kuruluşun temel amacının, odağının ve diğer amaçlarının kısa bir özetidir. Bu genellikle kuruluşunun ne yaptığının ve temel hedeflerinin kısa bir açıklamasını içerir.

Vizyon İfadesi Nedir?

Bir vizyon ifadesi, bir kuruluşun isteklerinin ve yaratmayı amaçladığı daha geniş etkinin kısa bir açıklamasıdır. Kuruluş içindeki herkese yol gösterici bir işaret olmalı ve iç karar vermeyi destekleyen ve kuruluşun amaçlanan yönünü belirleyen bir şey olmalıdır.

Bir Görev İfadesi ile Bir Vizyon İfadesi Arasındaki Fark Nedir?

Kısacası: Misyon “ne” ve “nasıl”, vizyon ise “neden”dir.

Misyon ifadesi bir kuruluşun ne yaptığını tanımlar ve kuruluşun başarmaya çalıştığı somut hedefleri içerir. Vizyon ifadesi, kurumun isteklerini netleştirmeli ve içinde bulunduğu yönü tanımlamalıdır. Birçok kuruluş, söz konusu herkesin çabalarını birleştiren kuruluş için açıkça tanımlanmış bir neden oluşturmak üzere iki ifadeyi birleştirir.

İşletmenizin Misyon ve Vizyon İfadelerine İhtiyacı Var mı?

Misyon ve vizyon ifadeleri tabelalardır. Etkili misyon ve vizyon ifadeleri, kuruluş ve hedef kitlesi için bir oluşum odağını birleştirecektir.

Tamam, peki ya sadece yeni bir işe başlıyorsan ?

İster büyük bir şirket, ister yeni bir şirket olun, netlik kazanmak ve nihai hedefleriniz doğrultusunda tutarlı kararlar almanızı sağlamak için misyon ve vizyon ifadelerini kullanabilirsiniz. Bu ifadeler ayrıca sizi rakipten ayıran daha güçlü bir marka geliştirmenize yardımcı olur .

Şimdi bazı örneklere bakalım.

Misyon ve Vizyon İfadesi Örnekleri

Hızlı başvuru için, oldukça başarılı işletmelerden 15 örnek misyon ve vizyon ifadesi:

Tesla : Dünyanın sürdürülebilir enerjiye geçişini hızlandırmak.

Nike : Dünyadaki her sporcuya * ilham ve yenilik getir. * Vücudunuz varsa, bir sporcunuz.

Niximera : Kârlılık oranı hesabımız ilham verici fikirler üretir. Müşterilerimize para sayma makinesi gerekir.

Patagonya : En iyi ürünü üretin, gereksiz yere zarar vermeyin, çevresel krizlere çözümler üretmek ve uygulamak için kullanın.

IKEA : Birçok insan için daha iyi bir günlük yaşam yaratmak.

TED : Yayılmış fikirler.

Amazon : Müşterilerin çevrimiçi satın almak isteyebilecekleri her şeyi bulabilecekleri ve keşfedebilecekleri, dünyanın en müşteri merkezli şirketi olmak.

Google : Dünyanın bilgilerini organize etmek ve evrensel olarak erişilebilir ve kullanışlı kılmak.

Asos : Moda seven 20 kişiden biri için dünyanın bir numaralı hedefi ol.

Loreal : Dünyadaki kadın ve erkeklere çeşitliliklerine göre kozmetik yeniliklerinde en iyisini sunmak.

Siz de misyon ve vizyon fikirlerinizi bizimle paylaşınız. Yeni başlayan girişimciler için ilham kaynağı olabilirsiniz. Yorum kısmı hemen aşağıda…

Para, değerin bir yan ürünüdür .

Dolayısıyla, uzun vadede başarılı olmak için, işletmeler değer üretmeye odaklanmış olmalıdır.

Bununla birlikte, değer yaratma görüşünü kaybetmek ve kar marjları, ürün kataloglarınızı genişletmek veya rakipler gibi diğer şeylerden vazgeçmek kolaydır.

Kaçak bir başarı için, işletmelerin insanları birleştiren ve onlara ilham veren bir amacı olmalıdır – “daha ​​fazla para kazanmak” hile yapmayacaktır. Yazar Simon Sinek’in dediği gibi , “İnsanlar sizin yaptığınızı satın almaz, neden yaptığınızı satın alırlar .”

Bu yüzden kuruluşlar misyon ve vizyon beyanları yaratırlar.

Bu ifadeler organizasyonu birleştirir ve herkesin gerçekten önemli olan şeylere odaklanmasını sağlar – çünkü bunları doğru yaparsanız, kârlar gelecektir.

Şimdi girelim.

Misyon Beyanı nedir?

Görev beyanı, bir kuruluşun temel amacı, odağı ve amaçlarının kısa bir özetidir. Bu genellikle kuruluşun ne yaptığı ve temel hedefleri hakkında kısa bir açıklama içerir.

Vizyon Beyanı nedir?

Vizyon beyanı, bir kuruluşun isteklerinin ve yaratmayı amaçladığı daha geniş etkinin kısa bir tanımıdır. Kuruluş içindeki herkese yol gösterici bir işaret olmalı ve iç karar almayı destekleyen ve kuruluşun amaçlanan yönünü belirleyen bir şey olmalıdır.

Misyon Beyanı ile Vizyon Beyanı Arasındaki Fark Nedir?

Kısacası: Görev “ ne ” ve “ nasıl ”, vizyon ise “ neden ” dir.

Görev beyanı, bir kuruluşun ne yaptığını tanımlar ve kuruluşun gerçekleştirmeye çalıştığı somut hedefleri içerir . Bu arada vizyon ifadesi, örgütün isteklerini netleştirmeli ve yönünü belirlemelidir.

Birçok kuruluş bu iki ifadeyi, var olan herkesin çabalarını birleştiren mevcut için açıkça tanımlanmış bir neden oluşturmak üzere birleştirir.

İşletmenizin Misyon ve Vizyon Beyanlarına İhtiyacı Var mı?

Misyon ve vizyon ifadeleri tabelalardır.

Etkili misyon ve vizyon ifadeleri, bir kuruluşun odağını, kuruluş ve hedef kitleleri için birleştirecektir .

Tamam, ya sadece yeni bir işe başlıyorsanız ?

İster büyük bir şirket, isterse solopreneur olun, netlik kazanmak ve nihai hedeflerinize uygun olarak sürekli kararlar almanızı sağlamak için misyon ve vizyon ifadelerini kullanabilirsiniz.

Bu ifadeler ayrıca sizi rakiplerinizden ayıran daha güçlü bir marka geliştirmenize yardımcı olur .

Şimdi bazı örneklere bakalım.

Misyon ve Vizyon Beyanı Örnekleri

Hızlı başvuru için, son derece başarılı işletmelerden 15 misyon ve vizyon ifadesi örneği:

 • Tesla : Dünyanın sürdürülebilir enerjiye geçişini hızlandırmak.
 • Nike : Dünyadaki her sporcuya * ilham ve yenilik getirin. * Vücudunuz varsa, bir atletsiniz.
 • MVMT : Stil bankayı kırmamalıdır .
 • Warby Parker : Sosyal açıdan bilinçli işletmelere öncülük ederken tasarımcı gözlükleri devrim niteliğinde bir fiyata sunmak .
 • Shopify : Ticareti herkes için daha iyi hale getirin, böylece işletmeler en iyi yaptıkları işe odaklanabilir: ürünlerini oluşturmak ve satmak.
 • Patagonia : En iyi ürünü oluşturun, gereksiz zarara neden olun, işinizi çevresel krize ilham vermek ve uygulamak için kullanın.
 • IKEA : Birçok insan için daha iyi bir günlük yaşam yaratmak.
 • TED : Fikir yaymak.
 • Amazon : Müşterilerin çevrimiçi satın almak isteyebilecekleri her şeyi bulabilecekleri ve keşfedebilecekleri, dünyanın en müşteri merkezli şirketi olmak.
 • Southwest Airlines : Dünyanın en sevilen, en çok uçan ve en karlı havayolu şirketi olmak.
 • Google : Dünyadaki bilgileri düzenlemek ve evrensel olarak erişilebilir ve kullanışlı hale getirmek.
 • Asos : Moda seven 20 şeyler için dünyanın bir numaralı hedefi ol.
 • Loreal : Çeşitliliklerine göre dünyanın dört bir yanındaki kadınlara ve erkeklere kozmetik yeniliğinde en iyisini sağlamak.
 • Kurşun geçirmez : İnsanların daha iyi performans göstermesine, daha hızlı düşünmesine ve daha iyi yaşamasına yardımcı olun.
 • Dürüst Çay : Harika, sağlıklı, organik içecekler oluşturun ve tanıtın.

15 İlham Verici Misyon ve Vizyon Beyanları

Artık ne olduklarını ve kuruluşlara nasıl hizmet ettiklerini biliyorsunuz, bu misyon ve vizyon beyanı örneklerine daha yakından bakalım ve temel bileşenleri ortaya çıkaralım.

1. Tesla

Misyon: Dünyanın elektrikli araçlara geçişini sağlayarak 21. yüzyılın en cazip otomobil şirketini oluşturmak.

Vizyon bildirimi: Dünyanın sürdürülebilir enerjiye geçişini hızlandırmak.

Tesla’nın misyon ve vizyon ifadeleri bir sınıf hareketidir.

Görev açıklamaları temel hedeflerini açıkça tanımlıyor: “21. yüzyılın en cazip otomobil şirketini yaratmak.” Sonra size bu hedefe nasıl ulaşmak istediklerini anlatır: “Dünyanın elektrikli araçlara geçişini yönlendirerek.”

Çok basit ve işe yarıyor.

Ancak, Tesla’nın göze çarpan vizyonu.

Otomobil şirketinin dünyayı akıllıca “hızlandırma” kullanımı, yüce özlemlerini canlandırmaya yardımcı olur. Bu vizyon beyanı aynı zamanda sürdürülebilir enerji konusundaki çabalarını (cezalandırma amaçlı) ve işletmeyi nasıl yönettiğini (cezalandırma amaçlı) gösterir.

Ayrıca, diğer enerji çözümleri olan Powerwall, Powerpack ve Solar Roof’u keşfetmelerine ve geliştirmelerine olanak tanır.

Sonuç olarak, Tesla’nın sürdürülebilir enerji vizyonu, dünya çapında sayısız insanla rezonansa olan bir vizyon.

2. Nike

Misyon beyanı: Çığır açan spor yenilikleri yaratın, ürünlerimizi sürdürülebilir hale getirin, yaratıcı ve çeşitli küresel bir ekip oluşturun ve yaşadığımız ve çalıştığımız topluluklarda olumlu bir etki yaratın.

Vizyon bildirimi: Dünyadaki her sporcuya * ilham ve yenilik getirin.

* Vücudunuz varsa, bir atletsiniz.

Nike’ın görev açıklaması kulağa hoş gelebilir, ancak ne yapmayı amaçladıklarını ve nasıl yapmayı amaçladıklarını etkili bir şekilde özetler.

Nike’ın temel şirket değerlerini açıklayan kelimeleri not edin: Yenilik, sürdürülebilirlik, çeşitlilik ve topluluk.

Ancak, milyonlarca kişinin kalbini yakalayan Nike’ın vizyon açıklaması.

“Dünyadaki her sporcuya ilham ve yenilik getirmek” ilk başta biraz belirsiz geliyor. Nike’ın kurucu ortağı Bill Bowerman, sizi tam anlamıyla vuran: “Bir vücudunuz varsa, bir sporcusunuz.”

3. MVMT

Misyon ve vizyon beyanı: Tarzın bankayı kırmaması gerektiği inancı üzerine kurulduk. Amacımız, radikal olarak uygun fiyatlarla premium tasarımlar sunarak modayı düşünme şeklinizi değiştirmektir.

MVMT , misyon ve vizyon beyanlarını birleştirerek doğrudan müşterilere hitap etti.

Vizyonla başlar: “Stil bankayı kırmamalıdır.”

Bu vizyon beyanı doğrudan doğruya kesiliyor ve MVMT’nin düşük kaliteli yüksek kaliteli moda saatleri için önemli satış önerisini mükemmel bir şekilde özetliyor.

Açıklama daha sonra misyonu açıklamaya devam ediyor.

İlk olarak, size neyi başarmayı hedeflediklerini söylerler: “Moda hakkında düşünme şeklinizi değiştirin.” Sonra size bunu nasıl yapmayı planladıklarını anlatıyorlar: “Üstün tasarımları kökten uygun fiyatlarla sunarak.”

Müşterilerin kulaklarına kısa, yumruklu ve müzik.

4. Warby Parker

Misyon beyanı: Warby Parker isyancı bir ruh ve yüce bir hedefle kuruldu: Sosyal açıdan bilinçli işletmelere öncülük ederken tasarımcı gözlükleri devrim niteliğinde bir fiyata sunmak.

Vizyon beyanı: Gözlük satın almanın kolay ve eğlenceli olması gerektiğine inanıyoruz. Cebinizde para ile sizi mutlu ve güzel görünümlü bırakmalıdır. Ayrıca herkesin görme hakkına sahip olduğuna inanıyoruz.

Warby Parker’ın misyonu bize neden kurulduğunu hatırlatıyor ve daha iyi bir gelecek hedeflerini açıklıyor.

Temel iş amaçlarına dikkat edin: “Tasarımcı gözlüklerini devrim niteliğinde bir fiyata sunun.”

Vizyon açıklamasında, gözlük satın alırken tüketicilerin karşılaştığı temel sorunları ele alıyorlar: Can sıkıcı, sıkıcı, pahalı olabilir ve yine de iyi görünüp görünmedikleri konusunda sizi endişelendirebilir.

Bunun yerine, bu sorunları çözmeyi ve gözlük satın almayı kolay, eğlenceli, hoş ve ucuz hale getirmeyi amaçlıyorlar.

Her iki ifade de Warby Parkers’ın dünyanın dört bir yanındaki ihtiyacı olan insanlara gözlük sağlama konusundaki kararlılığından bahsediyor.

5. Shopify

Vizyon bildirimi: Ticareti herkes için daha iyi hale getirin, böylece işletmeler en iyi yaptıkları işe odaklanabilirler: ürünlerini oluşturmak ve satmak.

Shopify’ın vizyon beyanı, kapsayıcı vizyonuyla başlar: ticareti herkes için daha iyi hale getirmek.

Sonra nedenini teşvik niçin işletme, kendileri için en önemli şey odaklanabilmek için: onlar güçlük ve bir e-ticaret web sitesi yönetmenin komplikasyonları kaldırmak için tahrik ediyoruz.

Shopify’ın misyonu ve vizyonu açık: işletmeleri güçlendirin.

6. Patagonya

Misyon ve vizyon beyanı: En iyi ürünü oluşturun, gereksiz zarara neden olun, işinizi çevresel krize ilham vermek ve uygulamak için kullanın.

Patagonia , iş dünyasındaki başarılarının temeli ile başlar: yüksek kaliteli ürünler .

Daha sonra çevresel duruşlarını, işlerini olabildiğince çevre dostu hale getirme ve çevresel krizle aktif olarak mücadele etme amaçlarını açıklayan üç noktada açıklıyorlar.

Patagonia, “vahşi ve güzel yerlerin sevgisi, onları kurtarmak için mücadeleye katılmayı gerektirir” demeye devam ediyor.

Ve iş, paralarını ağzının olduğu yere koymaktan korkmuyor. Şirket, satışlarının en az% 1’ini dünyanın dört bir yanındaki yüzlerce çevre grubuna bağışlıyor.

Bu misyon ve vizyon beyanı, şirketin değerlerini ve hedeflerini açıkça ifade etmektedir.

7. IKEA

Misyon beyanı: Mümkün olduğunca çok kişinin bunları karşılayabileceği kadar düşük fiyatlarla iyi tasarlanmış, fonksiyonel ev mobilyası ürünleri sunun.

Vizyon beyanı: Birçok insan için daha iyi bir günlük yaşam yaratmak.

IKEA’nın misyonu açık ve nettir.

“Geniş ürün yelpazesi”, “iyi tasarlanmış”, “işlevsel” ve “fiyatlar çok düşük” kelimelerinin kullanımına dikkat edin. Daha önce IKEA’ya gittiyseniz, bu özellikleri ne kadar iyi somutlaştırdıklarını bilirsiniz.

IKEA’nın vizyon beyanı, misyon beyanlarını tek bir amaca odaklamaktadır: “Birçok insan için daha iyi bir günlük yaşam yaratmak.”

Her iki ifade de, IKEA’nın “mümkün olduğu kadar çok kişiye” erişime olan bağlılığını güçlendiren kapsayıcı ifadeler kullanmaktadır.

8. TED

Görev beyanı: Fikirleri yaymak.

Vizyon beyanı: Tutumları, yaşamları ve nihayetinde dünyayı değiştirme fikirlerinin gücüne tutkuyla inanıyoruz.

“Teknoloji, eğitim ve tasarım ” anlamına gelen TED , tüm görevlerini iki basit ama güçlü kelimeye indirmeyi başardı: “Fikirleri yaymak”.

Böylesine basit, son derece odaklanmış bir görevle, TED markasının son yıllarda nasıl küresel bir fenomen haline geldiğini görmek kolaydır.

Tüm çabalarına odaklanan gerçekten harika bir görev ifadesi.

“Konferanslarımızdan TED Sohbetlerimize, Audacious Projesi’nin ateşlediği projelere, küresel TEDx topluluğundan TED-Ed ders serisine kadar yaptığımız her şey şu hedef tarafından yönlendiriliyor: Harika fikirleri en iyi şekilde nasıl yayabiliriz?”

Vizyon ifadesi olarak düşünülebilecek olan TED, “tutumları, yaşamları ve nihayetinde dünyayı değiştirmek için fikirlerin gücüne tutkuyla inandıklarını” açıklıyor.

9. Amazon

Misyon beyanı: Müşterilerimize mümkün olan en düşük fiyatları, mevcut en iyi seçimi ve en yüksek rahatlığı sunmak için çalışıyoruz.

Vizyon bildirimi: Müşterilerin çevrimiçi satın almak istedikleri her şeyi bulabilecekleri ve keşfedebilecekleri, dünyanın en müşteri merkezli şirketi olmak.

Amazon’un misyon açıklaması, milyonlarca insan tarafından sevilmesini sağlayan üç şeyi özetliyor: düşük fiyatlar, büyük bir seçim ve inanılmaz kolaylık.

Tüm büyük misyon ifadeleri gibi, başarı getiren değerlere ışık tutuyor.

Amazon’un vizyon beyanı bu unsurları birleşik bir hedef haline getiriyor: “Dünyanın en müşteri merkezli şirketi olmak.”

10. Güneybatı Havayolları

Misyon beyanı: Southwest Airlines’ın misyonu sıcaklık, samimiyet, kişisel gurur ve şirket ruhu ile sunulan en yüksek kalitede müşteri hizmetine adanmışlıktır.

Vizyon beyanı: Dünyanın en sevilen, en çok uçan ve en karlı havayolu şirketi olmak.

Southwest Airlines tamamen müşteri hizmetleriyle ilgilidir .

Misyon beyanları müşterilere bu özveriyi özetler ve personel ile müşteriler arasındaki birebir etkileşimlerin önemini vurgular.

Bu yüzden Southwest’in vizyon bildirisinin “dünyanın en sevilen, en uçan havayolu olmak” olması sürpriz değil.

Bununla birlikte, müşteri hizmetlerini ağır bir şekilde vurgulasalar da, şirketin ilk etapta var olmasına izin veren şeyden bahsetmeyi unutmayın: kar.

11. Google

Misyon beyanı: Dünyadaki bilgileri düzenlemek ve evrensel olarak erişilebilir ve kullanışlı hale getirmek.

Google’ın misyon bildirimi ne yapmayı amaçladıklarını mükemmel bir şekilde özetler.

Son kelimeye dikkat edin: “faydalı”.

Google , hayatta kolayca uygulanamayacağı takdirde, düzenli veya erişilebilir bilgilerin ne kadar iyi olduğunun öneminin farkındadır .

Görev beyanları mükemmel.

Ancak maalesef Google’ın , dünyanın bilgilerini herkesin kullanması için neden düzenlemek istediklerini açıklayan bir vizyon ifadesi yok gibi görünüyor .

12. ASOS

Görev beyanı: Moda seven 20 şey için dünyanın bir numaralı hedefi ol.

Asos’un misyon açıklaması, tam olarak ne elde etmek istediklerini dile getirerek amaçlarını sağlamlaştırıyor.

Vizyon bildirimi olarak düşünülebilecek şeylerde “ Modaya iyi, gençlere en iyi benliklerini ifade etmeleri ve şaşırtıcı şeyler başarmaları için ilham veren bir güç olarak odaklanıyoruz . Modanın bireysellik üzerinde geliştiğine ve herkes için eğlenceli olması gerektiğine inanıyoruz. ”

Ekleme, gençlerin “inanılmaz şeyler başarmasını” istemek gibi yerlerde biraz belirsizleşiyor – yani, hepimiz değil mi?

Bununla birlikte, marka seslerini ve bireysellik ve ifade tutkularını başarıyla sergiliyor .

13. Loreal

Misyon beyanı: Dünyadaki kadınlara ve erkeklere çeşitlilikleri açısından en iyi kozmetik yeniliğini sağlamak.

Loreal’ın misyon açıklaması iki önemli bölümden oluşmaktadır.

Birincisi, kozmetik yeniliğinde en iyisini sağlamaya olan bağlılıklarını ortaya koyuyor. İkincisi tamamen kapsayıcılıktır.

Bu anahtar.

Dünyanın dört bir yanından insanları “çeşitliliklerine saygı duymak suretiyle” dahil etmeyi amaçlıyorlar.

Ve kozmetik ürünlerini sadece kadınlara pazarlayan çoğu şirkete rağmen, Loreal, cinsiyet stereotipleri bozulduğunda geleceğe bakıyor.

Bu tür hassasiyet ve farkındalık Loreal’ı uzun vadeli başarı için konumlandıracaktır.

14. kurşun geçirmez

Misyon ve vizyon beyanı: “Araştırma, bilim ve müşterilerimizin, en iyi sporcuların ve tıp profesyonellerinin ölçülen sonuçlarını kanıtlayan eski bilgi ve yepyeni teknolojilerin kanıtlanmış bir karışımını kullanarak insanların daha iyi performans göstermelerine, daha hızlı düşünmelerine ve daha iyi yaşamasına yardımcı olun.”

Kurşun geçirmez vizyon ve misyonlarını kısa bir paragrafta birleştirdi.

Amaçları ile başlar: “İnsanların daha iyi performans göstermelerine, daha hızlı düşünmelerine ve daha iyi yaşamalarına yardımcı olun.” Sonra tam olarak nasıl yapmayı planladıklarını açıklamaya devam ediyor : Eski bilgiyi, yepyeni teknolojileri ve bilimi kullanmak.

Tabii, biraz garip.

Ancak Kurşun geçirmezliğin neden var olduğu ve bir iş olarak dünya üzerinde nasıl bir etki yaratmayı planladıkları kalbine ulaşıyor.

Sonuç olarak, Bulletproof’un misyon ve vizyon beyanı şirketteki herkesi birleştirmek ve kararlarını yönlendirmek için çok uygundur.

15. Dürüst Çay

Misyon beyanı: Dürüst Çay, harika tatma, sağlıklı, organik içecekler yaratmayı ve teşvik etmeyi amaçlar. İşimizi tariflerimizi oluşturmak için kullandığımız dürüstlük ve dürüstlükle, sürdürülebilirlik ve herkes için harika bir tada sahip olarak büyütmeye çalışıyoruz.

Dürüst Çay’nın misyonu, marka adlarını takip etmeyi amaçlıyor.

Bu onlar ve böyle yaparak, onlar da onlar ne diyeceğim yok ne açıklayarak başlar yok kimyasal yüklü yapay üretilen içecekler: do.

Doğrudan hedef pazarlarıyla konuşuyorlar ve anahtar satış önerilerini veriyorlar: harika tat ve sağlıklı içecekler .

Dürüstlük, bütünlük ve sürdürülebilirlik gibi kelimeler kullanarak değerlerini sergilemeye devam ediyorlar.

Ve bu marka sadece konuşmadan bahsetmiyor – yürüyüşe çıkıyorlar.

Şirket, her yıl iş uygulamaları hakkında şeffaf olmak için bir Misyon Raporu yayınlamaktadır .

özet

Doğru yapılması, misyon ve vizyon ifadeleri güçlü şeylerdir.

Bir örgütün tüm çabalarını birleştirebilirler ve sürekli olarak herkesin çabalarını gerçekten önemli olan şeylere odaklayan bir tabela olabilirler.

Büyük misyon ve vizyon ifadelerinin anahtarı açıklıktır.

Unutmayın, bir misyon ifadesi “ ne ” ve “ nasıl ” ve vizyon ifadesi “ neden ” tir .

Ayrıca, işinizin ne kadar büyük veya küçük olduğu önemli değildir, her işletme güçlü misyon ve vizyon ifadelerinden yararlanabilir.

İşletmeniz için bir misyon veya vizyon beyanı yazmayı düşünüyorsanız, temel değerlerinizle başlayın. Ardından, müşterileriniz aracılığıyla dünya üzerinde olmasını umduğunuz daha geniş etkiyi düşünün.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Yükleniyor…

0

Ne düşünüyorsun?

Yeni nesil Hyundai Elantra 2021

ABD TikTok’u yasaklamak istiyor.