in

Mobil Uygulama Yaptırmak İstiyorum

Günümüzde herkes tarafından kullanılan olan akıllı telefonlar-tablet bilgisayarlar ve beraberinde gelen harika uygulamalarla gündelik hayatımız daha da kolaylaştırdı.

Günümüzde herkes tarafından kullanılan olan akıllı telefonlar-tablet bilgisayarlar ve beraberinde gelen harika uygulamalarla gündelik hayatımız daha da kolaylaştırdı. Android ve IOS başta olmak üzere bir çok uygulama yazma ve geliştirme hizmetimiz mevcuttur. İsterseniz kendi hesaplarınız üzerinden yada bizim hesaplarımız üzerinden uygulamaları yayınlanır ve belirli periyotlarla güncelleme gönderilir. Bu sayede milyonlarca kesime tek bir tık ile ulaşma imkânı mümkün kılınır.

Mobil uygulamaların en iyi yanı diyelim; son kullanıcıyla direct muhattapsınız ve tanıtmak, anlatmak ve satmak istediğiniz her şeyi direct muhattabına yönlendirmiş olursunuz. Aynı zamanda kampanyalarınızın ilgi çekmesi için bildirimler gönderebilir, gönderilen bildirimler üzerinden yüksek miktarda hitlere sahip olabilirsiniz.

Satacak yada tanıtacak bir şeyiniz yok ise, diyelim ki bir blog yazarısınız ve okur sayınız fazla. Hemen bir uygulama geliştiririz ve uygulamaya aldığımız reklamlar üzerinden para kazanabilirsiniz. Aynı zamanda e-ticaret (sanal dükkânlar) kurabilir, personellerinizi yönetebilir, rapor uygulamaları ile şirket yönetimini istediğiniz yerden yapabilirsiniz.

Geliştirdiğimiz uygulamalar size özel olarak kalabilir. Örnekse; bir stok kontrol uygulaması geliştirilebilir ve el terminali masrafından kurtulabilirsiniz. Sadece kendi personellerinize kullandırabilirsiniz. Tamamen hayal gücünüze bağlı. Piyasada olmayan bir fikriniz var diyelim. Gelin anlatın, fikrinizi uygulama haline getirelim. Uygulamanızı geliştirelim. Sizde yeni fikirlerinizin piyasaya sürülmesiyle belkide para sayma makinesine ihtiyaç duyabilirsiniz.

Neden Bir Mobil Uygulamaya Sahip Olmalısınız?

Mobil uygulamalar, işletmelerin sahip olabileceği en güçlü pazarlama araçlarından biridir. Günümüzde neredeyse her yaştan insan akıllı telefona sahip olduğu için belirli bir hedef kitleye ulaşmak bu uygulamalarla gerçekten de çok kolay. Bu nedenle, işletmenizin veya markanızın başarılı olması için mobil bir uygulamaya sahip olmalısınız. Eğer siz de bizimle aynı fikirdeyseniz gelin size mobil uygulamaya sahip olmanın faydalarından bahsedelim.

MÜŞTERİLERE GÖRÜNÜR OLMAK

Hepimizin bildiği gibi, vaktimizin çoğunu mobil cihazlarda geçiriyoruz. Bu nedenle, işletmeler müşterileri tarafından görülebilir olmak istiyorsa bir mobil uygulama için yatırım yapmaları gerekmektedir. Çünkü bir mobil uygulamaya sahip olmak, müşterilerinize kolayca erişebileceğiniz anlamına gelir. Hangi işletmede çalışıyor olursanız olun, müşterileriniz tarafından kolayca erişilebilir olmanız önemlidir, böylece sizden bir şey isterlerse, onları kolayca çözebilirsiniz. Müşterinizle iletişiminizdeki gecikmeler işinize gerçekten zarar verebilir.

Ayrıca müşterilerinizle iletişimin verimli olması için uygulamanızda “bize ulaşın” veya mesajlaşma özelliğine sahip olmalısınız. Arama Motoru Optimizasyonu ve mobil uygulamalar, bir işletmenin başarısını sağlamak için birlikte çalışırlar. Uygulamanız SEO için optimize edilmişse, arama motorlarında yüksek sıralarda yer almasını sağlayacaktır. Bu, müşterilere kolayca görünmesini sağlar. SEO’yu ve uygulamanıza nasıl yardımcı olabileceğini bilmiyorsanız, SEO için uygulamalar hakkında ipuçları ve tavsiyeler sağlayan birçok web sitesi vardır.

MÜŞTERİ SADAKATİ KURMAK

Bir mobil uygulamaya sahip olmak, müşterilerinizle ilişkiler kurmanıza olanak sağlar. Dünyanın neresinde olursa olsun müşterilerinize bağlısınızdır. Bu bağlantı, müşteri sadakatini geliştirmeye yardımcı olduğu için önemlidir. Bir uygulamaya sahip olmak, müşterilerinizden sadece bir tıklama kadar uzakta olduğunuz anlamına gelir. Mobil uygulamanızda sadakat programları, promosyonlar, bonuslar ve indirimler kullanmak, her zaman müşterinizin aklında olmanızı sağlamanın harika bir yoludur. Müşterileriniz mobil uygulamanız aracılığıyla yiyecek sipariş edebilir veya mal veya hizmetleriniz için ödeme yapabilirse, bu onların hayatlarını kolaylaştırır ve onlar için önem kazanırsınız. Bu, müşteri sadakati oluşturmak ve satışları artırmak için harika bir yoldur.

ÖNEMLİ BİR PAZARLAMA KANALIDIR

Müşterilerinize iletmek istediğiniz önemli bir mesajınız varsa, bunu yapmanın en hızlı yöntemi yine uygulamanızdır. Satış ve promosyon mesajları müşterilerinizden sadece bir tık uzakta. Pazarlamak istediğiniz yeni ürünleriniz varsa, uygulamanız kullanılacak en iyi kanaldır. Müşterileriniz için bir mobil uygulamaya sahip olmanın güzelliği, web adresinizi hatırlamak zorunda olmadıkları, sadece telefonlarına veya tabletlerine yüklenen uygulamaya gitmeleri ve hizmetlerinize erişebilmeleridir.

MARKA BİLİNİRLİLİĞİ

İşletmeniz için mobil bir uygulamaya sahip olmak, marka bilinirliğinizi arttırmanın harika bir yoludur. Markanın tanınması, herhangi bir işin en önemli bir yönüdür, bu nedenle hak ettiği ciddiyetle ele alınmalıdır. Müşterilerinizi markanız hakkında bilgilendirmek için mobil uygulamanızı kullanabilirsiniz. Uygulamalar, işletmenizin ihtiyaç duyduğu ilgiyi müşterilerden alabilir. Bu, kitle tabanınızı genişletmeyi ve satışları artırmayı mümkün kılar.

REKABET AVANTAJI

Kalabalıktan sıyrılmak istiyorsanız, o zaman bir mobil uygulama bunun en hızlı yoludur. Küçük işletmelerin çoğunda mobil uygulamalar yoktur ve eğer birine siz sahipseniz, o zaman bu size onlara karşı avantaj sağlar. Uygulaması olan ilk işletmeler arasında olmanız daha da iyidir. Rekabetin geri kalanı yetişmeye çalıştığında, müşteri sadakati konusunda yine siz çok önde olacaksınız

SATIŞ ARTIŞI

Bir uygulamayla satışlarınızı büyük ölçüde artırabilirsiniz. Uygulamanızda bir indirim, bonus ve promosyon bildirimi bildirirseniz, müşterileri mallarınızı veya hizmetlerinizi satın almaya ikna edebilirsiniz. Örneğin, bir uygulama içerisindeki bazı ürünlerde bir promosyon varsa, anında bildirim alırsanız diğer kullanıcılardan önce malları satın alırsınız. Uygulamanızın cihazlarında yüklü olan kullanıcılarla doğrudan iletişim kurabilir ve sizden satın almalarını sağlayabilirsiniz. Bu, özellikle mobil ödemelere izin veren işletmeler için işe yarar. Müşterileri mal satın almak için mağazalara götürmek yerine, çevrimiçi satın aldırabilir ve ödemelerini yaptırabilir ve aynı malları kapılarına teslim ettirebilirsiniz. Bu durum müşteri için de kolaylık sağlayacağından satış artışı konusunda hiçbir şüpheniz olmasın.

BİR ANALİTİK KAYNAĞI

Müşterilerinizden işiniz hakkında hayati bilgiler toplamak istiyorsanız, bir mobil uygulama bunun için en iyi seçimdir. Analizler için anketler kullanılarak bilgi kolayca toplanabilir. Harika bir ilk elden bilgi kaynağıdır. Ayrıca müşterilerin uygulamanızla etkileşim biçimini takip edebilir ve kalıplarını anlamalarını sağlayabilirsiniz. Bu, hizmetlerinizi daha da iyi hale getirmenin yollarını bulmanızı sağlar. Müşterilerinizi ve onların ihtiyaçlarını anlamanıza yardımcı olacak önemli bir araçtır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazar Cem Y.

Avustralya Gizlilik Komiseri Facebook’a dava açtı.

Yeni nesil Hyundai Elantra 2021