in ,

Yazılım çözümleri üreticiler için maliyetleri öngörüyor.

Üreticilerin maliyetleri daha iyi tahmin etmelerine ve ayarlamalarına yardımcı olmak için tasarlanan yeni yazılım, bir gün Olimpiyat Oyunları gibi büyük etkinliklerde organizatörlere yardımcı olabilir.

Indiana Yeni Nesil Üretim Rekabet Merkezindeki veya IN-MaC’deki yenilikçiler, üreticilerin genel maliyetleri ve yerleşim alternatifleri ve üretim süreçlerinde yapılan ayarlamalarla ilişkili maliyetleri daha iyi tahmin etmelerine yardımcı olmak için yazılım oluşturdular .

“Bu yazılım, kompozit üretim dünyasında 15 yıl geçirdikten ve pazara sunmak için çok pahalı olan harika ürünler üretildiğini gördükten sonra geldi,” diyor Purdue seçkin bir kimya ve malzeme mühendisliği profesörü olan Jan-Anders Mansson, IN-MaC ortak müdürü. “Bu yazılım, üreticilerin bir ürün üretmenin genel maliyetlerini ve üretim sürecindeki değişikliklerin bu maliyetleri nasıl etkileyebileceğini daha iyi anlamalarına yardımcı olmayı amaçlayan tahmini bir maliyet modelleme aracıdır.”

Yazılım aracı, değişikliklerin ürünün nihai maliyetini nasıl etkilediğini görmek için kullanıcının üretim işlem hattını ekipman, robotlar ve çalışanlar gibi alternatif yapılandırmalarla değiştirmesine olanak tanıyan bir sürükle ve bırak işlem adımları paleti kullanır . Her proses adımı, toplam imalat maliyetleri üzerindeki etkilerini incelemek için ayarlanabilen maliyet parametreleri ile karakterize edilir.

Mansson ile teknolojiyi geliştirmek için çalışan IN-MaC’nin lider ağ mühendisi Ben Haley, “Bu yazılım üreticilerin operasyonlarını stratejik olarak planlamalarına ve ardından her şeyin toplam maliyeti nasıl etkilediğini anlama kapsamında değişiklikleri değerlendirmelerine yardımcı oluyor.” Dedi.

Haley ayrıca yazılımı Uluslararası Olimpiyat Komitesi ile paylaşacak şekilde yeniden yapılandırdı. Rio de Janeiro’daki 2016 Oyunlarındaki verileri, yazılımın etkinlik planlamacılarının kalabalıklar, güvenlik, ulaşım varışları ve diğer parametrelerle uğraşırken maliyetleri ve yapılandırmaları belirlemelerine nasıl yardımcı olabileceğini göstermek için kullandı.

Mansson, Indiana Üretim Enstitüsü’nün (IMI) bir parçası olan Purdue Araştırma Vakfı’nın West Lafayette’deki Purdue Araştırma Parkı’nda bulunan Üretim Tasarım Laboratuvarı’nın başkanıdır.

Yazılım ve devam eden gelişimi, IN-MaC ve IMI’de üretimin geleceğine odaklanan birçok projenin yanı sıra Enerji Bakanlığı ve Ulusal Bilim Vakfı tarafından desteklenen ileriye dönük çabaların bir parçasıdır.

Haley, ekibin sistemin bir web sürümü üzerinde çalıştığını ve üretim ekipmanı üzerindeki gerçek zamanlı veri sensörlerine bağlandığını söyledi . Ekip ayrıca makine öğrenimi ve derin öğrenmeyi çözümlerine entegre etmenin yollarını araştırıyor.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor…

0

Comments

0 comments

Yazar Cem Y.

Ruh halinizi cildinizden yorumlayan teknolojiler tasarlanıyor.

Kişisel bilgilerinizi sanalda paylaşmamanız için ipuçları.