in

Kişisel bilgilerinizi sanalda paylaşmamanız için ipuçları.

Veri yeni pisliktir ve çevrimiçi platformlar herhangi bir fırsatta onu sifonlayacaktır. Platformlar, bir hizmet karşılığında kişisel bilgilerimizi giderek daha fazla talep ediyor.

Çevrimiçi hizmetlerden tamamen kaçınmak topluma katılımınızı sınırlandırabilir, bu nedenle sadece kapsam dışında kalmayı önermek, yapılmaktan daha kolaydır.

Online platformlara kişisel bilgilerinizi vermekten kaçınmak için kullanabileceğiniz bazı püf noktaları . Maruz kalmanızı sınırlandırmanın bazı yolları arasında “alternatif bilgiler”, konuk çıkış seçeneklerini kullanma ve yazıcı e-postası bulunur .

Alternatif gerçekler

“Alternatif gerçekler”, Beyaz Saray basın personeli tarafından olgusal yanlışlıkları tanımlamak için kullanılan bir terim olsa da , bu bağlamda kişisel bilgilerinizin yerine verilen yanlış ayrıntılara atıfta bulunur.

Bu, çevrimiçi bilgi vermekten kaçınmak için etkili bir stratejidir. Platformlar bir kullanıcı profilini tamamlamanız konusunda ısrarcı olsa da , bu bilgilerin doğru olup olmadığını kontrol etmek için çok az şey yapabilirler. Örneğin, bir telefon numarasının doğru miktarda rakam içerip içermediğini veya bir e-posta adresinin geçerli bir biçimi olup olmadığını kontrol edebilirler , ancak hepsi budur.

Bir web sitesi doğum tarihinizi, adresinizi veya adınızı istediğinde, bu bilgilerin nasıl kullanılacağını ve bunları aktarmaya hazır olup olmadığınızı düşünün.

Gerçek bilgileriniz kullanılarak hangi platformların yapılması veya garanti edilmemesi arasında bir ayrım yapılmalıdır . Bir buysa resmi bankacılık veya eğitim enstitüsü web sitesi, o zaman dürüst olmak önemlidir.

Ancak bir çevrimiçi alışveriş, oyun veya film inceleme sitesi aynı düzeyde açıklama gerektirmemelidir ve alternatif bir kimlik kullanmak sizi koruyabilir.

Gizli alışveriş

Çevrimiçi mağazalar ve hizmetler, kullanıcıları bilgi karşılığında kolaylık sunan bir profil oluşturmaya teşvik eder. Mağazalar, hedeflenen reklamcılık ve e-postalar yoluyla ek gelir sağlayabileceğinden profil verilerinize değer verir.

Ancak birçok web sitesi, satın alma işlemini kolaylaştırmak için konuk ödeme seçeneği de sunar. Sonuçta, verileriniz kadar değerli olan bir şey paranızdır.

Dolayısıyla, bir siteden çok sık alışveriş yapmıyorsanız, misafir ödeme özelliğini kullanın ve profil oluşturmayı tamamen atlayın. Ek bilgi ifşa etmeden bile, izleme nakliye şirketleri (mağaza değil) tarafından sağlandığından teslimatınızı takip edebilirsiniz.

Ayrıca ödeme seçeneklerinizi de göz önünde bulundurun. PayPal gibi birçok kredi kartı ve ödeme satıcısı ek alıcı koruması sağlayarak sizinle web sitesi arasında başka bir ayrım katmanı ekler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazar Cem Y.

Yazılım çözümleri üreticiler için maliyetleri öngörüyor.

Artık Wi-Fi ölü bölgeleri yok: Evde sinyalinizi iyileştirmek için ipuçları