Tamamen elektrikli Volvo XC40

Volvo , tamamen elektrikli XC40 Kontör Şarjının İngiltere’de ilk kez 2020’nin sonuna doğru teslimatı ile 53.155 £ fiyatla satışa sunulacağını duyurdu. Mart ayının sonunda İsveç markasının ilk saf elektrikli aracı olarak satışa sunulacak – Volvo, 2025 yılına kadar satışlarının yüzde 50’sini oluşturmak için elektrikli araçlar için itici gücü başlatmayı umuyor.

Elektrikli XC40 ayrıca , şarj edilebilir tüm Volvo modellerinin ( plug-in hibrid ve tamamen elektrikli araçlar) yer alacağı Recharge adlı yeni bir Volvo alt markasının gelişini müjdeliyor . Beş ek elektrikli model önümüzdeki beş yıl içinde XC40 Şarjına katılacak.

Diğer tüm XC40 varyantları gibi, Şarj da Volvo’nun Ortak Modüler Mimarisini (CMA) temel alır. SUV’nin altına monte edilen ve her bir aksa bir elektrik motoru süren 78kWh’lik bir akü paketi ile çalışıyor. Toplam güç çıkışı, Volvo’nun 0–62mph’lik bir 4,9 saniyelik süre sağladığını söylediği 402bhp ve 660Nm’lik bir torktur.

Volvo ayrıca elektrikli XC40’ın şarj durakları arasında 248 mil yol alabileceğini ve standart 11kW’lık bir ev tipi duvar şarj cihazı kullanarak tamamlanmasının pili sekiz saatin biraz kısa bir sürede boşalmayacağını iddia ediyor. Piyasada satılan bir 150kW hızlı şarj cihazına takıldığında, yüzde 0-80’lik şarj sadece 40 dakika sürer.

Görsel olarak, XC40 Şarj, boş bir radyatör ızgarası ve otomobilin karartılmış C sütununa kabartmalı ‘Şarj’ markası ile işaretlenmiştir. Ancak bu küçük revizyonlar (ve bir egzoz sisteminin eksikliği), onu yanma motorlu modelden ayıran tek farktır.

XC40 Şarj’ın iç kısmı SUV’nin geri kalan kısmından taşınır – ancak Google’ın Android işletim sistemi tarafından desteklenen yeni bir bilgi-eğlence sistemi ilk kez ortaya çıkıyor.

Bununla birlikte, Hükümetin en son bütçesinde yapılan değişiklikler, XC40 Kontör Yükünün İngiltere plug-in araç hibesi için uygun olmayacağı anlamına gelir. 12 Mart Perşembe gününden itibaren, hibe sadece 50.000 £ ‘dan daha düşük fiyat etiketine sahip elektrikli araçlar için geçerli olacaktır – ve ödeme 500 £ ila 3.000 £ arasında düşürülmüştür.

Bunun yerine, Volvo, Müşterilere, Yeniden Şarj serisinden bir model satın almalarını teşvik etmek için finansal teşvikler sunacak. Ancak Volvo bu teşviklerin ne olacağını henüz açıklamadı. Firma ayrıca, beklenen talebi karşılamaya yardımcı olmak için elektrikli ve plug-in hibrid modellerinin üretim kapasitesini üçe katladığını açıkladı.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Yükleniyor…

0

Ne düşünüyorsun?

Giyilebilir ürünler iş yeri verimliliğine nasıl güç verecek?

Ryzen 5 4500U bilgi sızıntısı