in

Ryzen 5 4500U bilgi sızıntısı

Söylentiler yakında piyasaya çıkacaksa, AMD’nin Ryzen 5 4500U yongası çok yakında dizüstü bilgisayarlarda satışa sunulacak ve yeni sızan bir ölçütle ciddi şekilde hızlı bir çok çekirdekli performans vaat ediyor.

Tum_Apisak, Twitter’da adlandırılmamış bir Lenovo dizüstü bilgisayarın Geekbench 4 sonucunu paylaştı ve CPU için etkileyici rakamlar gösterdi.

Gördüğünüz gibi, 4500U 4.696’nın tek çekirdekli bir sonucunu elde etmeyi başardı, ancak çok çekirdekli olarak etkileyici bir 18.819’a çıktı.

Şöyle Notebookcheck.net (ki bu lekeli) karşılaştırılması, işaret bu Core i7-1065G7 (bir buz Lake mobil işlemci) Ryzen kısmı tek çekirdekli açısından önemli ölçüde arkasında olduğundan gösterir göre – i7 5.752 isabet – ama 4500U aslında çok çekirdekli olarak 18.772’ye ulaşan Intel yongasını öne çıkarıyor.

Bu dar bir zafer, ancak yine de bir zafer – ve Ryzen işlemcinin bu kıyaslama çalışmasında 15W’de yapılandırıldığı ve dizüstü bilgisayar üreticileri tarafından 25W’a kadar itilebildiği göz önüne alındığında, daha da dikkat çekici hale geldi. Bu açıkça performansı önemli ölçüde artıracaktır (ve elbette ısı üretimi de).

Bir Dell XPS 13’te çalışan bahsedilen Core i7 Intel yongasının 25W olarak yapılandırıldığını unutmayın.

Çok fazla sızıntı

Ayrıca, bu son sızan kriter, Ryzen 4000 dizüstü işlemciler güçlü performans seviyelerini göstermek artık bir süredir görmeye oldum diğer sonuçlar arkasından geliyor özellikle de yüksek uç .

Bildiğiniz gibi, Intel, mobil işlemciler söz konusu olduğunda, AMD’nin dizüstü bilgisayar dünyasında geride kalmasıyla manzaraya çok hakim. Bununla birlikte, yeni Ryzen 4000 teklifleri ortaya çıktığında, muhtemelen 16 Mart’ta bu durum hızla değişebilir .

Intel, masaüstünde Ryzen CPU’lara karşı savaşı açıkça kaybediyor, bu nedenle dizüstü bilgisayar çimini benzer şekilde başlatmaya göze alamaz.

Ne düşünüyorsun?

0 points
Upvote Downvote

Yazar Cem Y.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor…

0

Comments

0 comments

Tamamen elektrikli Volvo XC40

Gazla çalışan arabaların geleceği tehlikede.