in ,

Araç satışlarında hareketlenme başladı söylentisi yanıltmasın.

Resmi veriler, Avrupa otomobil güç merkezi komşularının sektöre yönelik daldırma satışlarıyla eşleştiğinden, Nisan 2020’de Alman yollarına bir yıl öncesine göre yüzde 61 daha az yeni otomobil kaydedildi.

120.840’da, KBA karayolu taşımacılığı otoritesinin satış rakamı, 1990’da Alman yeniden birleşmesinden bu yana en düşük aylık okuma oldu, çünkü yeni koronavirüsün yayılmasını yavaşlatmak için önlemler kayboldu.

Ancak Almanya’nın satış krizi, Nisan ayında İngiltere ve İtalya’da yüzde 97 ve Fransa’da yüzde 89 çöktüğü kadar kötü değildi.

Uluslararası Otomobil Üreticileri Federasyonu (VDIK) başkanı Reinhard Zirpel, Nisan ayında “koronavirüsün otomobil pazarı üzerindeki sonuçlarını tam olarak gösteren” ilk ay oldu .

“Bu büyük belirsizlik döneminde yeni araçlara yönelik müşteri talebi neredeyse tamamen çöktü.”

VDA yerli otomobil üreticilerinin organizasyonu, satışların yanı sıra otomobil üretiminin Nisan ayında yüzde 97 oranında düşerek sadece 10.900 araca düştüğünü söyledi.

VDA, üretimin “federal cumhuriyetin kuruluşundan bu yana her zamankinden daha fazla vurulduğunu” belirtti.

30 Nisan’a kadar Almanya sadece bir milyon otomobil inşa etti.

Şansölye Angela Merkel ve otomobil endüstrisi liderlerinin başbakanları, Salı günü Avrupa’nın en büyük ekonomisinde yaklaşık 800.000 kişinin çalıştığı hayati sektör için teşvik önlemleri konulu bir konferansta anlaşmaya varamadılar.

Patronlar, 2008-9 mali krizi sırasında başlatılana benzer bir “clunkers cash” programı çağrısında bulundular .

Ancak bazı ekonomistler, politikacılar ve çevresel kampanyacılar, araç üreticilerinin daha çevre dostu güç kaynaklarına geçişinin verimsiz ve yavaş olduğunu kanıtlayabilecekleri programa karşı çıkıyorlar.

“Ben destekleyen bir indirim ile büyük sorunlar var güç sistemlerini gibi geçmişin” içten yanmalı motorlarda , Lars Klingbeil, Merkel’in küçük koalisyon ortakları Sosyal Demokratlar genel sekreteri söyledi.

Acil eylem yerine “çalışma grubu” şimdi olası devlet desteği biçimlerini belirleyecek ve gelecek aya göre rapor verecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazar Cem Y.

Microsoft önce yeni Windows 10X’i tek ekranlı cihazlara getirecek

Yapay zeka gazeteciliği nasıl kurtarabilir?