in

Microsoft önce yeni Windows 10X’i tek ekranlı cihazlara getirecek

Microsoft’un popüler işletim sisteminin geleceği olan Windows 10X hala yolda, ancak yeni çift ekranlı donanım üzerinde denemeyi umut edenlerin biraz daha beklemesi gerekecek. 

 Pazartesi günü yayınlanan bir blog yazısında , Microsoft’un Windows ve cihazların baş ürün sorumlusu Panos Panay, şirketin Windows ile ilgili planlarıyla ilgili yeni ayrıntıları paylaştı. Mayıs Windows 10 güncellemesinin bir parçası olarak bu ay gelen yeni özelliklerden birkaçına girdikten sonra Panay, Windows 10X’in durumunu güncellemek için vites değiştirdi ve ilk olarak daha geleneksel tek ekranlı cihazlara ulaşacağını söyledi. 

Panay, “Dünya, yeni bir çift ekranlı Windows cihaz kategorisi vizyonumuzu paylaştığımız geçen Ekim ayından çok farklı bir yer.” Diyor. 

“Windows 10X ile esneklik için tasarladık ve bu esneklik, müşterilerimizin çalışmalarına, öğrenmelerine ve yeni şekillerde oynamalarına yardımcı olmak için bulutun gücünden yararlanan tek ekranlı Windows 10X cihazlarına odaklanmamızı sağladı” diyor. . “Bu tek ekranlı cihazların müşterilerimize sunduğumuz ilk Windows 10X ifadesi olacağını” da ekliyor. Şirket hala “OEM ortaklarımızla birlikte çift ekranlı cihazları pazara sunmak için doğru anı” arıyor. 

Çift ekran ve taşınabilirlik göz önünde bulundurularak tasarlanan Windows 10X, eski Win32 programları da dahil olmak üzere mevcut Windows uygulamalarını çalıştırabilirken yeni form faktörlerinden yararlanabilecek olan güncellenmiş bir Windows olacaktır. 

Microsoft yeni güncellemeyi geçen Ekim ayında Surface Neo adında çift ekranlı bir bilgisayar ve Surface Duo adında çift ekranlı, Android destekli bir telefonla  duyurdu . Surface Neo’nun bu tatil sezonuna gelmesi bekleniyordu, ancak ZDNet’e göreNeo ve diğer çift ekranlı Windows 10X cihazları 2020’nin ötesinde gecikebilir. 

Şirketin planlarını bilen bir kişi CNET’e, Microsoft’un pandemi sırasında kaynaklara daha iyi öncelik vermek için coronavirüs sırasında Surface Neo ve diğer çift ekranlı cihazlar için Windows 10X geliştirme planlarını duraklattığını ve OS güncellemesinin önceliği şimdi tek başına değiştiğini söyledi. ekranlı cihazlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazar Cem Y.

Gemiler için biyoyakıt: Yenilenebilir kaynaklardan elde edilen dizel ve benzin

Araç satışlarında hareketlenme başladı söylentisi yanıltmasın.