in

Alışveriş Sepetini Terk Edenleri Yeniden Kazanmanın Yolları

Yıllık e-ticaret satışları her yıl patlıyor, artı daha fazla insan çevrimiçi alışverişlerde hiç olmadığı kadar rahat ediyor ve bunu yapmak için her türlü farklı cihazı kullanıyorlar. Temel olarak, e-ticaret söz konusu olduğunda, yıldan yıla gelişmeyen bir istatistik bulmanız nadirdir.

Yıllık e-ticaret satışları her yıl patlıyor, artı daha fazla insan çevrimiçi alışverişlerde hiç olmadığı kadar rahat ediyor ve bunu yapmak için her türlü farklı cihazı kullanıyorlar. Temel olarak, e-ticaret söz konusu olduğunda, yıldan yıla gelişmeyen bir istatistik bulmanız nadirdir.

Alışveriş sepetinden vazgeçme hariç.

2006’dan bu yana alışveriş sepetlerini terk eden kullanıcıların yüzdesi 2017’de% 59,8’den% 69,2’ye yükselmiştir. Bu doğru bir eğilim değildir. Tuğla ve harç mağaza sahipleri, alıcıların satın almak için mağazalarına geri dönüp dönmeyeceklerinden her zaman endişelenmişlerdir. Neyse ki e-ticaret dünyasında işler biraz farklı.

Günümüzde, perakendeciler, alışveriş sepetlerine ürün ekleyen, ancak satın almak için kredi kartlarını çıkarmamış kullanıcılara reklam göstermek için etkili pazarlama tekniklerini kullanabilir. Bu yazıda, kullandığınız platforma bağlı olarak, yeniden pazarlama olarak da adlandırılan, retargeting adında Conversion Hut’ta her zaman kullandığımız bir pazarlama tekniğini açıklayacağız. Ayrıca kendiniz için uygulayabileceğiniz yedi işlem yapılabilir yöntemi ele alacağız.

Yeniden Hedefleme Nedir?

Bir kullanıcının web sitenize geldiğini, birkaç sayfaya göz attığını ve ardından devam edip alışveriş sepetine bir öğe eklediğini düşünelim. Öyleyse hayat yolunda gider ve e-posta adreslerini girmeden önce web sitenizi terk ederler. Yeniden hedefleme, reklamları web sitenize geri dönmelerini ve satın alma işlemlerini tamamlamalarını teşvik etmek için bu alışveriş sepetindeki terk edenler için reklam gösterme işlemidir.

Ne de olsa, herkes hemen oradan satın almaya hazır değil. Bazı insanlar daha fazla ikna etmeye ihtiyaç duyacaktır. Diğerleri için, dikkat dağıtıcı şeyler basitçe ortaya çıkar ve dikkatlerini başka yerlere yönlendirir. Hatırlanması gereken son derece önemli noktalardan biri, geri gelen ziyaretçilerin normalde yeni kullanıcıların iki katı sıklıkta dönüşüm sağlayacağıdır. Bu yüzden lütfen bunu aklınızda bulundurun: İlk hedef, onları web sitenize geri getirmektir.

Farklı Amaç Seviyeleri

Web sitenizi ziyaret eden her kullanıcının farklı bir satın alma amacı vardır. Bazıları kartlarını satın almaya hazır hale getirecek, bazıları ise sadece göz atma aşamasında başlayacak. En yüksek niyeti gösteren müşteriler, başlangıçta en düşük asılı meyveleriniz olacaktır. Bunlar, nazikçe dürtmekle birlikte, alışverişlerini tamamlamak için dükkanınıza geri dönüyor olabilir.

Amaç Tabanlı Kitleler Oluşturma

Yeniden hedefleme kampanyalarımızı mevcut farklı kanallara oluşturmak için kitleler oluşturarak başlayacağız. Seyirci, istenen eylemimizi gerçekleştiren belirli bir insan grubudur. İnsanlar genellikle niyet düzeylerine bağlı olarak farklı şekillere dönüşeceklerdir, bu yüzden etrafına izleyici oluşturmak en iyisidir. Bu şekilde, kullanıcıyı, aynı zamanda kullanılan reklamı ve teklifi dönüştürmek için ödemek istediğiniz fiyat üzerinde daha fazla kontrol sahibi olacaksınız.

Yeniden Hedefleme Reklamlarının Farklı Türleri

Şimdi reklamları yeniden hedefleyen arkasındaki teoriyi ele aldık, hadi pratik tarafa geçelim.

Google Görüntülü Yeniden Pazarlama Reklamları

Google Görüntülü Yeniden Pazarlama Reklamları, Google Reklamları arayüzü kullanılarak kurulur ve yönetilir. Kullanabileceğiniz çok sayıda farklı seçenek var, ancak sizinle başlamak için statik afişlere ve dinamik afişlere odaklanmak isteyeceksiniz. Statik bannerlar , web sitenize geri getirmeye çalışan kullanıcılara statik bir resim gösterildiğinde:

Dinamik bannerlar, kullanıcı tarafından sepete eklenmiş belirli ürünleri içeren reklamlardır. Kampanyanızı oluşturmak için iki şey yapmanız gerekecek. Öncelikle, sepetlerine ürün ekleyen, ancak satın almayan bir kullanıcı kitlesi oluşturmanız gerekir. Bunu Google Analytics’le yapıyoruz. Ardından, Google reklamlarında bir kampanya oluşturmanız ve göstereceğiniz reklamları belirli bir kitleye yüklemeniz gerekir.

NiximeraDev Enregrasyon gibi bir servis kullanıyorsanız, dinamik yeniden pazarlama kampanyaları için eklentiler çok kolay bir şekilde uygulanabilir. Dinamik afişler gerçekten iyi çalışıyor. Neden olmasınlar? Kullanıcılara, daha önce ilgi duydukları yüksek bir ilgi gösterdiklerini gösteriyorsunuz.

YouTube Yeniden Pazarlama Reklamları

Bunlar, Youtube’daki içeriği görüntülerken kullanıcılara gösterilen video reklamlardır. Açıkçası, bu tür bir reklamı kullanmak için, kullanılacak video içeriğine sahip olmanız gerekir. İnsanların sizden alması gereken nedenlerin aksine işiniz için değer önerisine yönelik farkındalık yaratma hakkında daha fazla düşünün.

Bunları ayarlamakla ilgileniyorsanız, işte öğretici .

RLSA

RLSA, Arama Reklamları İçin Yeniden Pazarlama Listeleri anlamına gelir ve bunlar, yeniden hedeflemeye başlamak için en sevdiğimiz yerdir. Bunlar, metin tabanlı arama ağı reklamlarını arama sorgularıyla ilgili kullanıcılara göstererek çalışır.

Örnek :

Normalde, daha geniş anahtar kelimeler kullanan RLSA için Google Reklamları’nda ayrı bir kampanya oluştururuz. Bu aynı zamanda trafik hacminize de bağlıdır: Yeniden hedef alabileceğiniz çok fazla alışveriş sepetiniz kalmadıysa, ayrı bir kampanya oluşturmak verimli olmaz. Son bir not: RLSA, hem arama kampanyalarına hem de alışveriş kampanyalarına uygulanabilir. Bu nedenle, alışveriş kampanyaları düzenliyorsanız, kesinlikle denemeye değer!

Facebook Yeniden Hedefleme Reklamları

Facebook hala tüketicilere ulaşmak için en iyi kanallardan biri. Google Yeniden Pazarlama Reklamlarına benzer şekilde, web sitenizle olan ilişkilerine göre kitleler oluşturmanız ve ardından bu kullanıcıları hedeflemek için kampanyalar oluşturmanız gerekir.

Hedeflerin gösterdiği gibi, tekliflerin kullanımını özellikle iyi buluyoruz.

Carousel reklamları, bir kullanıcının daha önce ilgilendiği ürünleri göstermek için mükemmel bir yoldur.

Ayrıca, video reklamları kullanmanın yanı sıra kullanıcıları yeniden hedefleme seçeneği de vardır.

Dinamik Carousel reklamlarının en iyisini yaptığını bulduk, ancak farklı seçenekleri test etmeye değer.

NiximeraDev Enregrasyon gibi e-ticaret platformları için hazır kullanabileceğiniz pek çok eklenti var.

E-Posta Yeniden Hedefleme

Moz’a göre , e-postaların yeniden hedeflenmesi için dönüşüm oranı% 41 kadar yüksek olabilir. E-posta yeniden hedefleme, kullanıcıdan bir e-posta adresi toplama ve daha sonra iade edip satın almalarını sağlamak için onlarla iletişim kurma işlemidir. Bu, müşterilerimiz için kullandığımız kendi şirket içi taktiklerimizden biri ve harika çalışıyor. Bir kullanıcı alışveriş sepetine bir veya daha fazla ürün eklediğinde ve web sitesinden çıkmak üzerelermiş gibi göründüğünde, çıkış amaçlı bir açılır pencere görüntüleriz. Sadece e-posta adreslerini soruyorsanız, kullanıcıların bir çoğu size gekli bilgiyi verecektir. E-posta adreslerini aldıktan sonra, siteye geri dönüp satın alma işlemlerini tamamlamak için alışveriş sepetine bir bağlantı içeren bir e-posta bırakabiliriz. 

Birkaç gün sonra satın almak için siteye geri dönmedilerse, onlara başka bir e-posta gönderebiliriz. Bu süre, belirli bir süre içinde sona erecek bir indirim kuponuyla, yedi gün diye belirtebilirsiniz. Sonra yedi gün sonra, kuponun süresi dolmak üzere olduğu için onlara son bir e-posta göndereceğiz. E-posta onlara, indirimden yararlanmaları için son şansın olduğunu söyleyecek.

SMS

Bu gönderi güçlü bir şekilde bitecek. Çünkü çok yüksek oranlı birisiyle bağlantı kurmanın bir yolu varsa, bu mobil SMS’dir. Mevcut mesaj açık oranlarının yüzde 95 civarında olmasıyla, kullanıcıları web sitenize geri almak için büyük bir fırsat var. Yine de burada büyük bir gereklilik var. Ne olduğunu tahmin ettiniz mi? Cep numaralarına ihtiyacınız olacak.

Bu nedenle ya mevcut bir müşteri olmaları ve dolayısıyla web sitenizde kayıtlı bir kullanıcı olmaları gerekecek ya da bir çıkış hedefi açılır penceresinden (yukarıda tartışıldığı gibi) toplamanız gerekecektir. Kullanıcıları yeniden hedefleme yöntemini seviyoruz çünkü çok doğrudan. Açık oranın yüksek olması sayesinde, gönderdiğimiz SMS mesajlarının hemen hemen hepsinin sepet bırakanlar tarafından görüleceğini garanti ediyoruz. Bu da onların bir şey satın almak için sitemize geri dönme ihtimalini arttırıyor. Kulağa oldukça karışık gelebilir, ancak mağazanızın satışlarını artırabilecek misiniz diye bakmaya değer. Neyse ki NiximeraDev Enregrasyon gibi bir platform kullanıyorsanız, birkaç dakika içinde kurabileceğiniz ve kurabileceğiniz çeşitli eklentiler kullanabilirsiniz .

Son düşünceler

Umarım bu yazıdan hoşlanmışsınızdır ve bazı yararlı bilgiler almışsınızdır. Yeniden hedeflemeyi sevdiğimiz kadarıyla, nihai hedefiniz dönüşüm oranınızı artırmak, böylece daha az kullanıcı web sitenizi terk etmelidir. Kullanıcılar alışveriş sepetlerini terk ettiklerinden beri her zaman farklı mesajlaşma, kanal, reklam öğesi ve farklı süreleri test etmeyi unutmayın. Her ne pahasına olursa olsun reklam yorgunluğundan kaçının!

Mutlu satışlar!

Comments

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Yükleniyor…

0

Ne düşünüyorsun?

Instagram Live Özel Rehber | 2020

Kredi Kartı Dolandırıcılığı