Yeni Land Rover Discovery Sport PHEV.

Yeni Land Rover Discovery Sport PHEV.

Land Rover , elektrifikasyondaki eğrinin arkasında olmakla suçlanıyor, ancak en popüler iki model olan Discovery Sport ve Range Rover Evoque’un plug-in hibrid versiyonlarının gelmesiyle bu sorunu ele almak için büyük bir adım atmak üzere .

Resmi olarak bu hafta ilan edilen iki yeni model, Land Rover’ın model yelpazesinde önemli bir gelişmeye işaret ediyor. Ayrıca, şirketin daha küçük araçlarının temelini oluşturan platform olan Premium Enine Mimariye (PTA) büyük bir yatırımı temsil ediyorlar.

Elektrikli güç aktarma organlarını barındırmak için baştan tasarlanan PTA, Land Rover’ın her iki yeni varış için de güçlü bir saf elektrikli menzil talep edebileceği ve aynı zamanda en az geleneksel güçle çalışan stabilizasyonları kadar iyi olacağına dair söz verebileceği anlamına geliyor. ve belki de biraz daha yetenekli.

İki araba P300e ile yakalanacak ve anahtar bileşenleri paylaşacaklar. Kaputun altında Ingenium motor ailesinin yeni bir üyesi var – 197bhp üreten ve aşina olduğumuz dört silindirli 2.0’dan 37 kg daha hafif olan 1.5 litrelik üç silindirli bir ünite. Bu ünite ön tekerlekleri çalıştırır ve arka aksta 107 bhp çıkışlı senkron bir sabit mıknatıslı motor vardır. İkinci koltuk sırasının altına yerleştirilen pil, PHEV için 15kWh’de sağlıklı bir boyuttadır.

Sonuç olarak, Evoque ve Discovery Sport 304bhp’ye sahip ve 540Nm tork sunuluyor. Vites kutusu, daha iyi ambalajlama sağlamak için biraz daha küçük boyutlu, sekiz vitesli yeni bir otomobildir ve eklenti sistemini entegre etmeye yardımcı olan bazı bileşenlere sahiptir.

Land Rover, Evoque P300e’nin 6.1 saniyede 0-60mph kapasitesine sahip olduğunu ve sadece elektrik gücünde 41 mil yol alabileceğini iddia ediyor. Resmi WLTP yakıt ekonomisi 201.8mpg’dir (spesifikasyona ve jant boyutuna bağlı olarak) ve CO2 emisyonları 32g / km’ye kadar düşer.

Biraz daha büyük Discovery Sport P300e, 6.2 saniyede 0-60mph, 38 mil saf elektrik menzili, 175.5mpg’ye kadar resmi ekonomi ve 36g / km emisyonları yönetiyor. Her iki araba da sadece elektrik gücünde 84mph’ye ulaşabilir.

Evoque’un rakamları , 2020/21 yıllarında yüzde 6’ya eşit olabileceği ve 2022/23 yıllarında yüzde 8’e yükselen Ayni Faydalı şirket otomobil vergi oranına hak kazanabileceği anlamına geliyor . Discovery Sport her iki dönemde de yüzde iki daha yukarıda.

Çoğu durumda Evoque ve Discovery Sport yalnızca arka tekerlekler tarafından sürülür. Evoque ve Discovery Sport Araç Mühendisi Chris Carey, “Motora gelen ve motordan ‘çalıştırma talepleri’ olarak adlandırılanları tanımlamak ve bunları mümkün olduğunca etkili bir şekilde ortadan kaldırmak için çok çalıştık. EV modunda sürenin önemli bir bölümünü kullanabilirsiniz. ”

Bu ayar sistem tarafından sunulan üç seçenekten biridir. Diğer ikisi, aracın EV ve kombine gücü en verimli şekilde yönetmek için sürüş tarzı ve GPS verilerinin bir karışımını kullandığı Hibrit ve yanmalı motorun ana güç kaynağı haline geldiği ve pil şarj seviyesinin korunduğu Kaydet .

Hareket halindeyken aküyü tam olarak şarj etmek için motoru kullanma seçeneği yoktur – “Bunu yapmanın umutsuzca verimsiz bir yolu” dedi Carey – ancak PHEV teknolojisi, arka aks için elektrik gücünün mevcut olmasını sağlayacaktır. şarj seviyesi yüzde sıfırdır. Carey, “Bunu yapmak zorunda, çünkü her an dört tekerlekten çekiş kapasitesine sahip olması gerekiyor,” dedi Carey.

Elektrikli güç aktarma organlarının platform entegrasyonu, Land Rover’daki mühendislerin iki önemli yön daha sunmalarını sağladı: bagaj veya kabin alanında azalma yok ve bir plug-in hibrid için nispeten büyük olan 57 litrelik bir yakıt deposu.

Carey, “Herhangi bir menzil kaygısını tamamen ortadan kaldırmak istedik,” dedi Carey. “Bir destek milinin olmaması, bu boyuta sahip bir tanka sığmamızı sağlıyor, bu nedenle sadece EV serisi güçlü olsa da, sahipleri hibrid modda uzun bir yolculuk için büyük rezervlere sahip olabileceklerini bilecekler.”

Arka taraftaki şarj noktasını kullanarak yakıt dolumunun ters tarafında, iki modelin üç pimli bir soket kullanarak şarj olması yedi saatin biraz altındadır. Daha hızlı bir ev duvar kutusu 90 dakikadan daha kısa sürede aynı başarıyı elde ederken, kamu ağındaki DC hızlı şarj işlemi pili 30 dakikada yüzde sıfırdan yüzde 80’e çıkarır.

Nispeten az sayıda Evoques ve Discovery Sports yoldan kullanılıyor, ancak mühendisler elektrikli motorun arka akstaki torkunun ayarlanabilirliğinin, otomobillerin takılabilir versiyonlarının geleneksel yollardan herhangi biri kadar yoldan başarılı olduğu anlamına geldiğini belirtmek istiyorlar. güç kardeşler.

Carey, “Arka akstaki elektrik motorundan gelen tork miktarı çok yardımcı oluyor,” dedi Carey. “Neredeyse aşırıya kaçıyor, ama arkadan çekiş modunda size büyük bir performans sunuyor ve o zaman arabayı yoldan çıkarırsanız, tork teslimatının ayarlanabilirliği gerçek bir avantaj.

“Normal arabalar ile aynı yerden yükseklik, yaklaşma ve kalkış açılarına sahip olmak için altına düz bir zemin sunmak için çok çalıştık. Elektrikli arka aksla birlikte PHEV’lerin daha da yetenekli olduğu anlamına geliyor. ”

Her iki yeni PHEV de şimdi sipariş edilebilir, ancak Land Rover kaynakları mevcut koronavirüs krizinde ilk teslimatlar en erken sonbahara kadar olmayacaktır. Yeni modeller, yapılacak trim seviyelerinin seçimi ile diğer güç aktarma organlarında olduğu gibi mevcut kadrolara takılır. Evoque P300e, 43.850 £ ‘dan başlayan fiyatlarla S, SE ve HSE spesifikasyonlarında satışa sunulacak. Discovery Sport P300e, R-Dynamic, S, SE ve HSE versiyonlarında sunulmaktadır ve maliyeti 45.370 £ ‘dir.

Model:Range Rover Evoque P300eLand Rover Discovery Sport P300e
Fiyat:En ucuz fiyat 219,90 TLEn ucuz fiyat 219,90 TL
Pil boyutu:15kWh15kWh
Toplam güç / tork:304bhp / 540304bhp / 540
Ekonomi (WLTP):201.8mpg143.3-175.5mpg
CO2 emisyonları (WLTP):32-38g / km36-44g / km
Saf EV aralığı (WLTP):60-35 km55 km
0-60mph:6.1 saniye6.2 saniye

Rakipler: yenmek için neye ihtiyaçları var?

Volvo XC40 Şarj

  • Başlangıç : £ 40,905
  • EV menzili: 28 mil

Volvo , elektrifikasyon itişi ile çok sayıda başlık yaptı ve son zamanlarda piyasaya sürülen XC40 Şarj T5 , şirketin vaatlerini yerine getirmenin keskin ucunda. Bebek SUV, 1.5 litrelik üç silindirli benzinli motora, tek bir elektrik motoruna ve 10.7kWh’lik bir aküye sahip – yeni Land Rovers’ın kapasitesinden bir şekilde.

Toplam sistem gücü 258bhp ve 425Nm olarak derecelendirilmiştir, ancak araç sadece önden çekişlidir. Hala 7.3 saniyede 0-62mph çatlayabilir, ancak saf elektrik aralığı mütevazı bir 28 mil. Önyükleme alanı güç aktarım organlarından etkilenmez, bu nedenle 460 litrelik kullanışlı bir kapasiteye sahiptir.

Toyota RAV4 PHEV

  • ‘Dan başlayan fiyatlar: £ 35,000 (est)
  • EV aralığı: 38 mil

Hibrit güç uzun zamandır Toyota’nın ürün yelpazesinin kalbinde yer alıyor , ancak firma artık eklenti elektrifikasyon konusunda ciddi bir hal alıyor. Onun RAV4 Plug-in Hibrid bu yılın ikinci yarısında satışa sunulacak.

RAV4, Toyota’nın hibritlerinden gelen elemanları yeni teknolojiyle karıştırıyor, bu nedenle 2,5 litrelik dört silindirli benzinli motor ve dört tekerlekten çekiş sağlayan iki elektrik motoru var. Toplam 302bhp’lik bir üretim, RAV4’ün Toyota’nın serisindeki en güçlü otomobillerden biri olduğu ve 6,2 saniyede 0-62mph’yi ve 38 mil’lik bir elektrikli menzili yönetebileceği anlamına geliyor. Önyükleme alanı küçük bir darbe alır, ancak 520 litrede hala cömerttir.

BMW X1 xDrive25e

  • Başlangıç fiyatı: £ 38,200
  • EV aralığı: 35 mil

BMW’nin bebek SUV’si yaklaşık olarak Land Rovers ile aynı anda hibrit güç alıyor. Disco Sport için rakip olan X1 xDrive25e’nin 1.5 litrelik üç silindirli benzinli motoru ve arka aksta bir elektrik motoru var. Toplam sistem çıkışı 217bhp ve 385Nm torktur, 0-62mph 6.9 saniyelik bir süre için yeterlidir.

Pil 10kWh lityum-iyon kurulumudur, bu nedenle sadece 35 mil’e kadar sadece elektrikli bir menzil ve 84mph’lik bir EV maksimum hızı vardır. Önyükleme alanı, standart X1’de 450 litrelik kapasite 55 litreden düşerek bir darbe alıyor . X2’nin benzer şekilde güçlendirilmiş bir sürümü daha sonra çıkacak .

Comments

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Yükleniyor…

0

Ne düşünüyorsun?

Bilgisayar bilimcileri video akışını iyileştirmek için bir ‘laboratuvar’ oluşturuyor.

Artık bir telefona 1.000 dolar harcamak zorunda değilsiniz.