Artık bir telefona 1.000 dolar harcamak zorunda değilsiniz.

Artık bir telefona 1.000 dolar harcamak zorunda değilsiniz.

Happy woman texting on a smartphone looking at phone on a white wall

Teşekkürler Apple, Samsung, Motorola ve Google, beni ikna ettiniz.

Kitle pazarı için 1.000 dolarlık akıllı telefon dönemi sona erdi.

Geçen hafta, Apple, süper süslü bir kamera, daha ince ekran ve daha yüksek çözünürlük dışında, bir telefonda istediğiniz hemen hemen her özelliğe sahip canlandırılmış SE modelini piyasaya sürdü .

Ama 600 dolarlık bir fiyat farkından bahsediyoruz. SE 399 $, iPhone 11 Pro ise 999 $ ‘dan başlıyor. (Daha fazla depolama alanı, Apple Care ve bir kasa gibi ekstralar atmak istiyorsanız, fatura 1.917 dolara geliyor.)

Samsung, 110 $ ‘lık düşük bir rekordan başlayan yeni bir bütçe akıllı telefonlar serisi sunarken, Google, en pahalı modeli Pixel 4 XL ile şimdi 599 $’ da (veya sadece yarıdan biraz fazla), amiral gemisi Pixel akıllı telefonlarının fiyatlarını düşürdü iPhone 11 Pro’nun fiyatı) 899 dolardan 9 Mayıs’a kadar.

Motorola , Moto G Stylus için 249 $ ve Moto G Power için 299 $ fiyat etiketlerine rağmen kesinlikle çığlık atmayan iki yeni telefon çıkardı .

Orada parlak bir telefon eve getirmek için 1.000 $ ulaşmak için herhangi bir gerek yoktur.

SE’yi 11 Pro ile eleştirel olarak karşılaştırarak başlayalım.

2017’den (artık üretilmiyor) iPhone 8’i hatırlıyor musunuz? Yeni SE, içerideki yeni bağırsaklar dışında temel olarak iPhone 8’dir. Aynı 4.7 inç ekrana sahip, ancak 11 Pro hattının üstünde olduğu gibi daha güçlü bir A13 işleme çipi var. 4K çözünürlükte video çekebilir ve fotoğrafları güzelleştirmek için Apple’ın popüler Portre Modunu kullanabilir.

Tabii, çözünürlük daha düşük — 1334×750 ve 1792×828’e kıyasla, umursuyor musunuz? Her zaman 8’in oldukça iyi göründüğünü düşündüm ve Apple müşterilerinin büyük kısmının farkı fark etmeyeceğini iddia ediyorum.

11 Pro size üç kamera sunar: ultra geniş açı, düzenli geniş açı ve portre. Onlara sahip olmayı seviyorum ve onlar için ödeme yapardım, ama? Eğer bir bütçeniz varsa ve bir konuya yaklaşmanız gerekiyorsa, en ekonomik yakınlaştırma yöntemini kullanın – ayaklarınız. Sadece eyleme birkaç adım atın.

Daha büyük ekranı da seviyorum. Ancak paradan tasarruf etmek ve kirayı ödemek için yeni yollar bulmaya çalışan koronavirüs nedeniyle işsiz birçok kişi için, daha küçük ekran muhtemelen iyi olurdu. Telefon hala telefon görüşmeleri yapıyor , metin ve e-posta gönderiyor ve alıyor, Netflix ve Zoom’a bağlanıyor, bir Uber ve modern bir akıllı telefondan beklediğimiz diğer tüm şeyleri övüyor.

Motorola’nın G Stylus özelliği, 299 $ ‘ın altında bile üç kamera ve 128 GB depolama alanı veya Apple SE’den iki kat daha fazla özellik sunuyor. Telefonla kablosuz şarj etme yeteneğine sahip değilsiniz, ama ne olacak?

Samsung, bugün mevcut olan en pahalı akıllı telefona sahip, Galaxy S20 Ultra 5G, 1.399 $ ‘dan başlayarak, 6.9 inç ekran, 128 GB depolama alanı ve diğer akıllı telefonlardan daha fazla zoom kapasitesine sahip üç kamera ile . Bunu, hala ağır 6,5 inç ekrana, yarısı depolama alanına (64 GB) ve dört kameraya sahip olan yeni Samsung A51 ile karşılaştırın. Ve sadece 399 dolara satılıyor. Hangisi size daha iyi geliyor?

Ne oldu? 2020’de aniden telefon fiyatlarını yükseltmekten bu kadar mutlu olan bu üreticiler, bunları uygun fiyata fiyatlandırmaya nasıl başladılar?

Lpup Ventures’tan bir analist ve yatırımcı olan Gene Munster, “Telefonlardaki para en yüksek seviyede değil düşük seviyede harcanıyor” diyor. “Tüketicilerin istediği bu.”

Telefon satışlarının yaklaşık% 80’inin alt uçtan geldiğini, hat modellerinin üst kısmının dikkatini çektiğini, basın mensuplarını ve erken benimseyenleri söyledi.

Apple ve Google gibi şirketlerin artık sadece para kazandıran telefonun satışı olmadığını, ek depolama alanı, müzik abonelikleri ve benzeri yazılım eklentilerinin farkında olduklarını ekliyor.

Comments

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Yükleniyor…

0

Ne düşünüyorsun?

Yeni Land Rover Discovery Sport PHEV.

SQuad: Yürüyüp engellere tırmanabilen minyatür bir robot