in

Yeni Google Algoritması Güncellemesi

Google’ın Mart 2019 Temel Algoritma Güncellemesi geçen hafta yayınlandı.

Google’ın Mart 2019 Temel Algoritma Güncellemesi geçen hafta yayınlandı.

Sitenizin arama motoru sıralamasında veya aldığı trafikte bir değişiklik fark ettiyseniz, bunun nedeni Google’dan yapılan son bir algoritma güncellemesi olabilir. 12 Mart’ta Google, “Ağustos 2019 Güncellemesi” olarak adlandırdığı şeyi başlattı. Herhangi bir güncellemede olduğu gibi, değişikliklerin çoğu sitenin SEO’su üzerinde etkisi olacaktır.

Google algoritmasını düzenli olarak günceller ve birçok durumda güncellemeyi veya neyin değiştirildiğini duyurmazlar. SEO uzmanları genellikle her siteyi etkileyen önemli bir değişiklik olduğunda bu algoritma güncellemelerini fark eder. Bu durumda, Google çevrimiçi olarak değişiklikler hakkında sorular aldıktan sonra güncellemeyi onayladı .

Maalesef, güncellemenin gerçekleştiğini onaylamanın yanı sıra, Google neyin değiştiği konusunda hiçbir rehberlik sağlamamıştır. Bu ihmal olağandışı değil. Google, mobil yanıt vermeyi teşvik etmek veya HTTPS’nin benimsenmesi gibi belirli bir davranışı sürmeye çalıştıkları durumlar dışında, bir algoritmanın nasıl değiştiğini açıklar.

SEO araştırmacılarından gelen erken veriler, öncekinden çok farklı bir şey göstermedi. Aslında, bazıları bu güncelleştirmeyi önceki algoritma güncellemelerinin düşürdüğü bir değer olarak kabul ediyor. Bu bakış açısı, önceki güncellemelerde yer alan sitelerin birçoğunun sıralamalarının düzeldiğini görmesine dayanmaktadır. Bu hareket, yeni güncellemenin daha adil hale getirmek için geçmişteki değişikliklerden bazılarını dengelediğini gösteriyor.

Google, kullanıcılarına, bazı güncellemeler önerileriyle ilgili olarak şunları belirtti: “Her gün, Google genellikle sonuçlarımızı iyileştirmek için tasarlanan bir veya daha fazla değişiklik yayınlar. geniş çekirdekli algoritma güncellemesi: Bunları yılda birkaç kez rutin olarak yapıyoruz. Güncellemelerde olduğu gibi, bazı siteler düşüşe veya kazanıma dikkat ediyor olabilir. daha önce ödüllendirildi.

Herhangi bir Google algoritması güncellemesinden sonra yaygın bir soru “Sitemi nasıl düzeltebilirim?” Google’a, bu yanlış olan soru. Google’ın algoritma güncellemeleri konusundaki önceki tavsiyesinde belirttiği gibi, “harika içerik oluşturmaya odaklanmaktan daha az iyi performans gösterebilen sayfalar için” düzeltme yapılamaz “. Zamanla içeriğiniz diğer sayfalara göre yükselebilir. “

Bu yanıt, web sitesi sahiplerine en fazla konfor sağlamayabilir, ancak tavsiyeler doğru olabilir. Hedef kitlenizin aradığı ile eşleşen web sitenize sürekli yeni içerik eklemek her zaman en iyi SEO stratejisidir. Google’ın algoritmaları, kullanıcıların sorgularına uyan içerik bulmak için tasarlanmıştır. Sitenizdeki belirli bir konu hakkında sahip olduğunuz yüksek kaliteli içerik miktarını artırarak yüksek bir sıralama alma olasılığını artırırsınız.

Web sitenizin sıralamada düştüğünü görürseniz, Google’a siteniz için dizine yeni içerik vermek için sektörünüzle ilgili bir dizi yeni, yüksek kaliteli blog yazısı eklemeyi düşünün.

Ne düşünüyorsun?

0 points
Upvote Downvote

Yazar Cem Y.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor…

0

Comments

0 comments

Plesk Panel Mail Limiti

Kurum kültürü nedir?