Windows 11 çıkış tarihi belli oldu

Windows 11 bu sonbaharda kullanıma sunulacak – ancak henüz vaat edilen her yeni özelliğe sahip olmayacak.

Windows 11’in nihayet bir çıkış tarihi var: 5 Ekim. Microsoft’un altı yıl içindeki ilk büyük işletim sistemi güncellemesi, o tarihten itibaren mevcut Windows kullanıcıları için ücretsiz olarak indirilebilecek . AncakMicrosoft, Salı günkü bir blog yazısında , işletim sisteminin her uyumlu Windows cihazına aynı anda yayılmayacağını vehenüz vaat edilen tüm önemli yeni özelliklere sahip olmayacağını söyledi. 

Windows 11’in ilk genel sürümü, daha akıcı, Mac benzeri bir tasarım , güncellenmiş bir Başlat menüsü , yeni çoklu görev araçları  ve entegre Microsoft Teams gibi özellikleri içerecek olsa da, en çok beklenen güncellemelerden birini içermeyecek: Android mobil uygulamaları için destek yeni uygulama mağazasında. Microsoft ayrıca , gönderiye göre “önizleme” testinde “önümüzdeki aylarda” kullanıma sunulacaklarını söylemek dışında, Android uygulamalarının ne zaman kullanıma sunulacağına dair bir tarih de sunmadı.

Ve uyumlu bir Windows cihazınız olması, Windows 11’i 5 Ekim’de çalıştırabileceğiniz anlamına gelmez. Lansman “aşamalı ve ölçülü” olacak, yeni uygun cihazlar önce yükseltme alacak ve geri kalanlar alacak. donanımınıza, cihazınızın yaşına ve diğer faktörlere bağlı olarak Ekim ile 2022 ortası arasında ücretsiz yükseltme teklif etti. Windows Update’ten, Windows 11’in ne zaman kullanıma hazır olduğunu size bildiren bir bildirim alırsınız veya manuel olarak kontrol edebilirsiniz.

Ne zaman  Haziran ayında, Windows 11 tanıttı olayı açığa sırasında, bir Microsoft Takımlar mesaj: Microsoft İşletim Tatil dönemlerindeki sunulmaya başlar ve 2022 de devam Fakat birkaç ipuçları çıkış tarihi aslında Ekim ayında olacağını öne söylemişti demo ekranında “11’e çıkarmak için heyecanlıyım… Ekim için sabırsızlanıyorum!” The Verge , Windows 11 için birçok basın görselinin görev çubuğunda 20 Ekim tarihini içerdiğini  belirtti . Ayrıca, Walmart’ın web sitesinde belirli dizüstü bilgisayarlarda ” varsa Windows Ekim 2021’e ücretsiz Yükseltme ” listeleniyor . 

Windows Insider programının bir parçasıysanız, şimdi Windows 11’in erken bir önizlemesini indirebilirsiniz. Bilgisayarınızın otomatik olarak Windows 11’e güncellenip güncellenmeyeceğini de kontrol edebilirsiniz  (bunu yapmak için önce Windows 10 çalıştırıyor olmanız gerekir – henüz yapmadıysanız Windows 10’u ücretsiz olarak nasıl indireceğiniz aşağıda açıklanmıştır ). Ancak uyumlu sayılmasa bile, Microsoft tarafından desteklenmeyen bir sürümü manuel olarak indirmenin bir yolu olacaktır .

Ayrıca, istemiyorsanız hemen Windows 11’e yükseltmeniz gerekmez – Microsoft, Ekim 2025’e kadar Windows 10’u desteklemeye devam edecektir . 

Daha fazlası için, kontrol her büyük pencereden 10 ve Windows 11 arasındaki farkı ve ne Windows 11’e yükseltmeden önce yapmanız gerekir . 

Comments

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Yükleniyor…

0

Ne düşünüyorsun?

Facebook Ray-Ban Stories akıllı güneş gözlükleri piyasada.

Google 23 yaşında!