Facebook Ray-Ban Stories akıllı güneş gözlükleri piyasada.

Facebook, beklenen akıllı gözlüğü duyurdu ve gözlük devi EssilorLuxottica ile ortaklaşa Ray-Ban Stories akıllı gözlüklerini piyasaya sürdü.

Facebook, uzun zamandır beklenen akıllı gözlük alanına girişini Perşembe sabahı duyurdu ve gözlük devi EssilorLuxottica ile ortaklaşa Ray-Ban Stories akıllı gözlüklerini piyasaya sürdü.

İnce çerçeveler, tüketiciler için henüz mevcut olan en düşük profilli çerçevelerden bazılarıdır ve kullanıcıların iki yerleşik 5 MP kamera ile fotoğraf ve video çekmesine, çerçeve içi hoparlörlerle müzik dinlemesine ve telefon görüşmeleri yapmasına olanak tanır. Tam işlevsellik için gözlüğün bir iOS veya Android cihazına bağlanması gerekir, ancak kullanıcılar Facebook’un yeni View uygulaması aracılığıyla medyayı telefonlarına aktarmadan önce yüzlerce fotoğraf veya düzinelerce video çekip gözlükte saklayabilir. İkiz kameralar, kullanıcıların fotoğraf ve videolarını uygulamaya yükledikten sonra 3D efektler eklemelerine olanak tanıyacak.

Hafif gözlükler 50 gramdan daha hafiftir ve sert deri şarj çantasıyla birlikte gelir. Pil kaldırma, TechCrunch’ın çerçeveleri incelememiz sırasında doğru bulduğu “tüm gün” olarak tanıtılıyor .

Kullanıcılar, medyayı kaydetmek için bir “yakala” düğmesi ve bir açma-kapama düğmesi de dahil olmak üzere birkaç fiziksel düğme ile gözlüğü kontrol edebilecekler. Gözlüğün sağ kolundaki dokunmatik yüzey, kullanıcıların ses seviyesini ayarlamak için kaydırma veya bir telefon görüşmesini yanıtlama gibi işlevleri gerçekleştirmesine olanak tanır. Yerleşik beyaz bir LED, kullanıcının etrafındaki kişilere bir videonun kaydedildiğini belirtmek için yanacaktır.

Özellikle gözlükler ne su geçirmez ne de su sıçramasına karşı korumalıdır.

Akıllı güneş gözlükleri, bir dizi renk ve lens kombinasyonu ile üç klasik Ray-Ban stilinde gelir. Ray-Ban Stories, numaralı lenslerle tamamen uyumludur. Gözlükler 299 dolardan başlayacak, polarize ve geçiş lens seçenekleri daha yüksek bir fiyat noktasından gelecek.

Gözlüklerde özellikle, kullanıcıların rakip Snap’in en son Gözlük prototipi gibi dijital artırılmış gerçeklik içeriğini görmelerini sağlayacak lens içi ekranlar yok.

Bu, geçtiğimiz Eylül ayında AR/VR odaklı geliştirici konferansında Ray-Ban ortaklığı ve ürünüyle ilgili erken ayrıntıları açıklayan Facebook için büyük bir lansman. Şirket, cihazın AR hedefleri için bir basamak olduğunu ve kullanıcıları yüksek teknolojili gözlük fikriyle tanıştırmak için bir çaba olduğunu belirtti.

CEO Mark Zuckerberg, “Ray-Ban Hikayeleri, telefonların artık hayatımızın merkezi bir parçası olmadığı ve bir cihazla veya çevrenizdeki dünyayla etkileşim arasında seçim yapmak zorunda kalmayacağınız bir geleceğe doğru önemli bir adım” diyor. 

Comments

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Yükleniyor…

0

Ne düşünüyorsun?

SimpleDateFormat, DateFormat java sınıfını genişleten bir java sınıfıdır. Yerelleştirme duyarlı bir biçimde normalleştirme, biçimlendirme ve ayrıştırma tarihi için kullanılır.

Uygulamanızı R8 ile küçültme

Windows 11 çıkış tarihi belli oldu