Stackoverflow Karanlık Mod ile tanışın

Uzun yıllardır, insanlar bizden Stack Overflow karanlık modda görüntüleme seçeneğini istiyorlar. Kullanıcı anketlerinden, birçok geliştiricinin sitemizi haftada birkaç kez ziyaret ettiğini ve zor bir kodlama sorunuyla yol alan çalışanların bazen IDE’lerinin yanında tüm gün bir Stack Overflow penceresinin açık olduğunu biliyoruz. 

Aslında, Dark Mode’a yönelik bir istek , Stack Overflow’un Meta topluluğunda en çok 12. sırada yer alan soru (41.785 sorudan) ve genel olarak Özellik İsteğinde en çok 1. sırada yer alan bir sorudur.

Bizimki gibi bir platformda karanlık modu uygulamak için birçok zorluk var. Aylık benzersiz ziyaretçiler açısından dünyanın en büyük 40 web sitesi arasındayız. Ayrıca farklı tasarım estetiğine sahip yüzlerce topluluğumuz var. Herkese açık Soru-Cevap platformumuzun üstünde, geliştirici profillerimiz, iş girişlerimiz, ürün sayfalarımız ve diğer birçok yüzeyimiz de var. 

Zorluklara rağmen, bu fırsat göz ardı edilemeyecek kadar büyüktü. Bugün, Stack Overflow için Karanlık Mod’un beta sürümünü duyurmaktan gurur duyuyoruz. Gelecekte Karanlık Modu geliştirebilmemiz, yineleyebilmemiz ve genişletebilmemiz için topluluğumuzla, özellikle de güç kullanıcılarımızla paylaşmak ve geri bildirim toplamak istiyoruz. Karanlık Modu’nu kullanıcı tercihleriniz aracılığıyla etkinleştirebilirsiniz . Bu seçeneği alabilmek için Stack Overflow hesabınıza giriş yapmış olmanız gerekir.

Şimdilik, Stack Exchange ağındaki birçok siteye karanlık modu getirme planımız yok. Sitelerimizdeki tasarımların birçoğu, onları karanlık moda dönüştürmek, resmin tamamen yeniden yapılmasını gerektirecek kadar uzun olmuştur. Ağımızdaki herkese standart dışı bir deneyim vermekten kaçınmayı tercih ederiz ve bu toplulukların girişi olmadan bu unsurları değiştirmek istemiyoruz. 

Yarın, bu yeni özelliğin oluşturulmasının arkasındaki süreci detaylandıran tasarım sistemleri liderimiz Aaron Shekey’den bir blog yazısı yayınlayacağız . Ve eğer gerçekten, gerçekten karanlık modu seviyorsanız, etrafta dolaşın. Çarşamba günü de paylaşacağımız bir şey var…

Comments

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Yükleniyor…

0

Ne düşünüyorsun?

WhatsApp’ın çoklu cihaz desteği

Twitter’da yanıltıcı koronavirüs tweetleri