in

WhatsApp’ın çoklu cihaz desteği

Facebook’a ait mesajlaşma uygulaması WhatsApp, çoklu cihaz desteği üzerinde çalışıyor ve yakında bu özelliği kullanıma sunabilir. Bu özellik üzerinde çalışan WhatsApp raporları ilk olarak Temmuz 2019’da ortaya çıktı, ancak sadece Kasım 2019’da, özellik ilk olarak iOS’ta WhatsApp’ın beta sürümünde görüldü. Ancak, özelliğin ne zaman resmi olarak yayınlanacağı konusunda netlik yoktu.

Bu nedenle, özellik resmi olarak sunulduğunda, bir kullanıcı WhatsApp’ı aynı anda iki cihazda kullanabilecektir. Örneğin, telefonunuzda WhatsApp kullanıyorsanız, aynı anda diğer telefonunuzda veya tabletinizde de kullanabilirsiniz. Her yeni cihaz eklendiğinde, uygulamada bir bildirim görüntülenir.

WABetainfo’ya göre, WhatsApp, kişileri yeni bir cihaz eklerse veya yeni bir cihazdan giriş yaparsa kullanıcılara bildirim gönderir.WhatsApp, kullanıcı yeni bir cihazdan her giriş yaptığında şifreleme anahtarlarını değiştirir.

Bu özellik şu anda iPhone’daki WhatsApp beta kullanıcıları için ve Beta programına kaydolmanız gerekecek erişim için kullanılabilir. Ancak, şu anda Beta programına girişleri kabul etmiyorlar, ancak gelecekte slotları olabilir.

WhatsApp’ın üzerinde çalıştığı bildirilen bir diğer önemli özellik de kaybolan mesajlar özelliğidir. Kendini yok eden mesajlar özelliği ilk olarak yeni Android beta sürümü 2.20.83 / 2.20.84’te görüldü. Bu, kullanıcıların sohbetleri için bir zaman sınırı belirlemesine olanak tanır.

Nasıl çalışacağını mı merak ediyorsunuz?

Özellik resmi olarak uygulandıktan sonra, kullanıcı WhatsApp’daki tek tek kişiler için İletileri Sil özelliğini etkinleştirebilir

Bunu yapmak için, Mesajları Sil’i etkinleştirmek istediğiniz kişinin adını seçmeniz gerekecektir. Ad penceresi açıldığında profilin altında Sessiz Bildirimler, Medya Görünürlüğü, Şifreleme vb. Gibi birçok seçeneği Mesajları Sil seçeneğiyle göreceksiniz.

Mesajları Sil seçeneğini belirlediğinizde, altında Kapalı, 1 saat, 1 Hafta vb. Gibi üç seçenek içeren yeni bir pencereye yönlendirilirsiniz. bir saat ya da bir hafta sürecek.

Mesajınız için bir süre seçtikten sonra, sohbetleriniz arasında, Bu görüşmenin ayarını değiştirdiniz ifadesini içeren bir not görünür. Mesaj bir saat sonra silinecektir.

Bu özellik de geliştirilme aşamasındadır ve WhatsApp henüz resmi bir tanıtım duyurusu yapmamıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazar Cem Y.

Galaxy S20 karanlıkta harika fotoğraflar çekiyor.

Stackoverflow Karanlık Mod ile tanışın