in ,

Sektördeki en iyilerle rekabet etmek

Kısaca – Kıyaslama, endüstrinizdeki en iyi uygulamaları belirlemek için işinizi ve süreçlerinizi rakiplerinize göre karşılaştırmaktır. Operasyonu geliştirmek için yeni fikirler üretmeye yardımcı olabilir; Maliyetleri düşürmek ve üretkenliği artırmak için ekleyebileceğiniz yeni teknolojilerin belirlenmesine yardımcı olabilir. Temel amaç, siz ve rekabet olarak gördüğünüz işletmeler arasındaki rekabet avantajlarındaki boşluğu azaltmaktır.

Kısaca – Kıyaslama, endüstrinizdeki en iyi uygulamaları belirlemek için işinizi ve süreçlerinizi rakiplerinize göre karşılaştırmaktır. Operasyonu geliştirmek için yeni fikirler üretmeye yardımcı olabilir; Maliyetleri düşürmek ve üretkenliği artırmak için ekleyebileceğiniz yeni teknolojilerin belirlenmesine yardımcı olabilir. Temel amaç, siz ve rekabet olarak gördüğünüz işletmeler arasındaki rekabet avantajlarındaki boşluğu azaltmaktır.

Nasıl Yapılır: Kıyaslama Analizi –

İlk adım doğru kriterleri seçmektir. Örneğin, şirketinizin amaçlarından biri daha düşük bir birim maliyet elde etmekse, süreçlerinizi rakiplerinize karşı elde edilebilir ve istisnai düşük birim maliyetlerle kıyaslamak, başlamak için harika bir yer olacaktır. İşletmeniz, izlemekte olduğunuz ve geliştirmek istediğiniz ve sizin için bazı güvenilir verilerinizin olduğu önceden belirlenmiş bir kilit performans göstergeleri (KPI) arasından seçim yapmalıdır.

KPI’lar müşteri hizmetlerinden / müşteri tutmalarından çalışanların cirosuna kadar her şeyi içerebilir – hangi alanları geliştirmek istediğinizi izole edin, hangi verilere sahip olduğunuzu görün ve ardından hedeflerinize nasıl ulaşabileceğinizi belirleyin. 

Doğru Rakiplerin Seçilmesi – Dört Kategori

Benzer iş – Duh – Buna  girmemize gerek var mı? Yine de yapacağız. Burada, benzer büyüklükteki ve benzer bir sektördeki şirketlere bakıyorsunuz. Ürün ve hizmetleri karşılaştırmak, ihtiyaç duyduğunuz ampul anını tetikleyebilir.

Sektör Liderleri –  Bunlar hemen hemen her şeyi mükemmel şekilde yapan seçkin şirketlerdir. Bunlar doruktur ve ticari büyüme gerçekleştikçe ilham almak isteyenlerdir. Şu anda bulunduğunuz aşamada oldular ve bugünkü haline gelmek için itiraz ettiler – bu tür bir kıyaslama uygulayan birçok yeni fikir edinebilirsiniz.

Her neyse, fikri anladığını düşünüyoruz; Kendinizi küçük şirketlerle kıyaslayabilirsiniz  ve  belirli bir alanda liderler de var. 

Nasıl Yapılır: Verileri Bulun

Bu kesinlikle kıyaslama sürecindeki zorluğun yaşandığı yerdir. Kıyaslama için gereken bilgilere erişmeye nasıl yaklaşıyorsunuz? Bu, korkutucu bir görev gibi görünebilir, özellikle de pek çok şirketin bu süreç için gereken bilgiyi açığa vurmak istemediğini düşündüğünüzde. Ancak, neyse ki hepimiz için emrinizde araçlar var.

Veri

SEO Metrikleri – Örneğin, SMErush, web sitenizi rakiplere karşı analiz eden ve sonuçları belgeleyen bir rapor üreten bir sitedir. Çok faydalı olsa da, bir maliyeti var.

İnternet İzleme – Burada mükemmel bir araç Brand24’tür. Bu, araştırmanızı, seçtiğiniz tüm anahtar kelimelerle tüm sözleri topladığı için yürütmenize yardımcı olur. Satış raporları ve sosyal medyalardan bahseden ölçüm modlarını görüntüleyebilirsiniz. 

Anket – Veya bunu hissediyorsanız: yapabilirsinizDeneyinAraştırmayı kendi başınıza yapmak. Sadece basitçe sorabilirsiniz – sormanın bir zararı yok. Yine de, bunun çok olabileceğini hatırlıyor musun?zaman tükeniyor.

SMART Plan ve İzleme Sonuçları

Başarılı bir şekilde kıyaslama yaptıktan sonra, bulgularınızı kullanmak için takip edebileceğiniz bir plana ihtiyacınız vardır; SMART eylemleri içermelidir.

  • S – Spesifik – Amacınıza ve hedeflerinize spesifik olmalı.
  • M – Measurable  – İlerlemeyi ölçebilmeniz gerekir.
  • A – Achievable  – Olmazsa ne olur?
  • R – Relevant  – Stratejinizle alakalı olmalı.
  • T – Time Based  – Bir zaman dilimi ayarlayın; teslim tarihleri ​​motive eder.

Comments

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Yükleniyor…

0

Ne düşünüyorsun?

Hayatınızı kolaylaştıracak e-ticaret muhasebesi için 4 ipucu

IP adresi nedir?