in ,

Hayatınızı kolaylaştıracak e-ticaret muhasebesi için 4 ipucu

Yapacak işlerden bıktın. Vergi formları deftere nakledildi, makbuzlarla dolu hesaplarınız doluyor ve masanız ve bilgisayar ekranınıza bakmaktan bıktınız.

Yapacak işlerden bıktın. Vergi formları deftere nakledildi, makbuzlarla dolu hesaplarınız doluyor ve masanız ve bilgisayar ekranınıza bakmaktan bıktınız.

Bütün bunlar sadece bir şeyin gündeme yakın olduğu anlamına gelebilir: Vergi Sezonu. E-ticaret mağazanızın maliyesi iyi durumda değilse ve hazırlıklı kalmadıysanız, vergi mevsimi genellikle yılın stresli bir dönemini oluşturur.

İpucu 1 – Muhasebe Yazılımınızı Çevrimiçi Mağazanızla Entegre Edin

Muhasebenizi hala bir not defterinde veya not defterinde yayınlıyorsanız, bir güncellemeye ihtiyacınız vardır.

Bulut muhasebe yazılımı kullanımı kolaydır, paranızı takip etmenize yardımcı olur ve hatta diğer bulut ürünlerimizle bütünleşir. Bu yazılım, kolayca fatura oluşturmanızı ve kataloglamanızı, çalışan banka mevduatı ve ödemeleri kaydetmenizi ve mevcut envanterinizi ve geçmiş satın alımlarınızı bir düğmeye basarak görmenizi sağlar.

Ek olarak, bir muhasebeci almaya karar verdiğinizde, bu tür yazılımlar, tüm işlemleriniz tek bir yerde bulunduğunda, onlara işletme raporlarınıza ve bilgilerinize kolay erişim sağlar.

2. İpucu – Tüm Gider ve Gelirlerin Kayıtlarını Tutun

Çevrimiçi mağazanız bir yıldan fazla bir süredir çalışıyorsa, işletme giderlerini ve gelirlerini kaydetmenin önemini biliyorsunuzdur.

Birçok harcama vergiye tabidir ve bu da işletmenizin vergiye tabi gelirini azaltır. Bu nakliye masrafları ve web sitesi etki alanı ve barındırma ücretleri gibi şeyler içerir. Muhasebeciler ve muhasebeciler gibi hizmetlere yapılan harcamalar da vergiden düşülebilir – Mükemmel, onları daha iyi değere dönüştürür!

Her alışverişte makbuz aldığınızdan emin olmanız gerekir. Bunun önemi yeterince vurgulanamaz – makbuz sizin ispatınızdır. İşlem tarihini, ürün veya hizmet bilgilerini ve fiyatı detaylandırır. Yan not: makbuzu kaybetmeyin. Bu kötü bir hamle olur.

Önceki 6 yıllık makbuzlarınızı da saklamanızı tavsiye ederiz. Uygunsuz ve gereksiz olabilir, ancak altı yıl öncesine kadar denetlenebilir. Ayrıca, basılı kopyaları saklamak istemiyorsanız, sanal kayıt defteri yazılımlarıyla yüklerinizden kurtulabilirsiniz.

3. İpucu –  Hesaplarınızı Düzenli Olarak Düzenleyin

Piyasada bulunan muhasebe yazılımlarının çoğu, banka hesabınızı bağlamanıza izin verir; bu işlem size işlemleri otomatik olarak indirme ve senkronize etme olanağı sunar. Bu, hesaplarınızı bir araya getirirken gerçekten yararlı olan tüm bankacılık işlemlerini manuel olarak girme zorunluluğunu ve zamanınızı harcadığınız için mükemmeldir.

‘Hesabınızı uzlaştırmanın’ aslında ne anlama geldiğini merak ediyor olabilirsiniz. Temel olarak, iki kayıt kümesini (bankanız ve muhasebe yazılımınız) almak ve her ikisinin de birbirleriyle aynı hizada olmasını sağlamak anlamına gelir. Bu, işlem hatalarını, yinelenen ve sahtekarlık masraflarını vurgulayabildiği için gerçekten yararlıdır, aynı zamanda tüm kredilerin ve borçların başarıyla işlendiğini bilerek size huzur verir.

Muhasebe yazılımınızı bankanıza entegre ettiğinizde, işlemleri hafta ve ay boyunca geldikleri şekilde kategorize etme olanağına sahip olacaksınız. Ardından, ayın sonu geldiğinde, işlemlerinizle otomatik olarak eşleşen bir mutabakat raporu çalıştırabilirsiniz.

Bunu düzenli olarak yaparsanız (tercihen en az ayda bir kez), işler doğru şekilde dengelenmediğinde herhangi bir tutarsızlığı kolayca vurgulayabilirsiniz; bu, işleri hızlı bir şekilde tekrar izlemenizi sağlar.

4. İpucu – Son Tarihlerinizi Bilmek

Vergi son başvuru tarihleri ​​düğün yıldönümleri gibidir – yankıları unutursanız felaket olabilir ve genellikle hazırlanmak için acı verir. 

Muhasebe, çevrimiçi bir işletme kurmanın sıkıcı bir parçası gibi görünebilir, ancak bunun nasıl yapıldığını bilmek işinizi geliştirmek için garanti edilir. Numaranıza dikkat etmek, zaman yönetimi, verimlilik ve satışın artmasının önünü açabilir.

Bunlardan herhangi biri karmaşık görünüyorsa veya daha fazla bilgi istiyorsanız, ücretsiz bir konsültasyona ne dersiniz? Bu doğru, ÜCRETSİZ. 

Comments

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Yükleniyor…

0

Ne düşünüyorsun?

Android LiveData

Sektördeki en iyilerle rekabet etmek