in ,

Samsung ve Apple bir dönüm noktasında

Koronavirüsün dünyaya yayılması, mobil endüstrinin potansiyel bir gişe rekorları kıran sezon için hızlanmaya başladığı gibi neredeyse durma noktasına geldi . CNET telefon eleştirmeni olarak duruşumdan, COVID-19’un ciddi doğası göz önüne alındığında, geri ölçekleme ihtiyacı ezici ama gerekli . Ancak endüstri bir sonraki adımlarını planlamak için uğraşırken, markaların yapabileceği bir şey var: Portföylerini, tasarımlarını ve kampanyalarını önemli özelliklere odaklama fırsatını kavrayın.

Bu 5G hazır cihazlar ana akım ve gitmek için amaçlanmış bir yıl oldu katlanabilir telefonları gittiğini varolma haklarını kanıtlamak . 2020, fotoğraf ve 8K video kaydı için çığır açan özellikleri benimseyen en üst düzey telefonlara ait olacağını düşündük. Ama sonra COVID-19 isabet etti ve dominolar devrildi ve bu sırada Mobil Dünya Kongresi ve Google I / O gibi muazzam etkinlikler düzenledi . Apple’ın WWDC’si gibi diğerleri çevrimiçi hareket ediyor .

Telefon sürümleri tamamen düz değil. Bazı markalar duyuruları ve incelemeleri incelemeye devam ediyor. Örneğin Oppo , yeni Find 2X’i başlatmak için çevrimiçi bir basın toplantısına döndü . Huawei , 26 Mart Perşembe günü P40 Pro amiral gemisi telefonunu çevrimiçi olarak piyasaya sürecek .

Savvy markalar, daha az etkilenen ülkelerde ellerinden geleni satmaya ve perakende terapinin tatlı kucağını arayan ev alıcılarına satmaya devam edecek. 

Ancak, kapalı kalma süresi boyunca, telefon markalarının bloatware’i temizleme ve eski şeyleri yapmanın eski yollarını yeniden düşünme şansı var, sürekli X ürünlerini yılda Y kez itmek gerekiyor. 

Galaxy S20 telefonlarını alın. Ultra Galaxy S20 , S20 Artı ve standart Galaxy S20 gibi premium özellikler tanıtıldı 5G , yönüyle zippy Snapdragon 865 yonga seti, bir 120Hz ekran yenileme hızı ve yeni fotoğrafçılık araçları. Ancak telefonlar çok pahalıdır (giriş seviyesi S20’nin tam perakende fiyatıyla 1.000 $ maliyeti) ve günün sonunda Galaxy Note 10 veya hatta Galaxy S10 serisinden yükseltmeye değmezler .

Belki de istesek de istemesek de telefonları çalkalamanın yüksek hızlı döngüsünde bir mola vermek daha iyidir. 

Galaxy Fold 2 ve Razr 2 gibi katlanabilir telefonlar en çok kazanç sağlayabilir

Katlanabilir telefonlar yavaşlayan haber ve üretim döngülerinin en büyük yararlanıcısı olabilir. 2019’da Samsung Galaxy Fold’un piyasaya sürülmesinden bu yana, katlanabilir telefonlar uzun gecikmeler, şaşırtıcı fiyat etiketleri ve manşetlere hükmeden yarı pişmiş özelliklerle ilk beklentinin gerisinde kaldı. 

Katlanabilir telefonların geliştirilmesini duraklatmak, onları arka yakıcıya iter. Ancak bu, telefon üreticileri için daha fazla zaman satın alarak, işletmeler yeniden başladığında daha ılımlı bir hız almalarını sağlar. 

Katlanabilirlerin piyasaya sürülmesini yavaşlatmak, onları erken Galaxy Fold inceleme birimleri ile gördüğümüz ölümcül eleştirel incelemeden kurtarmaya başlayabilir ve yine kazanan konsepti kusursuz bir yürütmeye kadar yaşayamayan Motorola Razr ile .

Ne düşünüyorsun?

0 points
Upvote Downvote

Yazar Cem Y.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor…

0

Comments

0 comments

Siri şimdi koronavirüs tavsiyesi sunuyor.

Yeni Land Rover Defender 2020 incelemesi