Salesforce ve Microsoft

Bu nedenle Microsoft ve Salesforce, zaten kurulu olan platformlarda veri paylaşmayı kolaylaştırarak, müşterilere CRM işlevselliği sağlamak için daha yakın çalışacaktır.

Dreamforce’a sadece birkaç günün kaldığı, bu Salesforce’un telaş yapıyor oluşu şaşırtıcı değildir. Şaşırtıcı olan, bu hafta iki büyük firma olması, çoğunlukla altyapı konusunda diğer tedarikçilerle ortaklıklar kurmayı içeren bir bilgi kaynağının – her geçen gün bir bilgi aracı fikrini daha gerçekçi hale getirdiğine inanıyorum.

Çarşamba, Salesforce, AWS, Genesys ve Linux Vakfı’nın ortak bir bilgi modelini içeren bir duyuruydu.

Perşembe günü Salesforce, Salesforce Marketing Cloud için genel bulut sağlayıcısı olan Microsoft Azure adını verdi ve Salesforce Sales ile Service Clouds arasında Microsoft Teams ile yeni entegrasyon olduğunu duyurdu.

Ne demek

Gözden kaçtığım bir şey, ilan edilen CIM’in ya da ortak bilgi modelinin sadece bir bilgi modeli olduğu ve bir veri modeli olmadığı. Bunun önemi, CIM’in veriler için sağlam bir temel oluşturması ve verinin bilgiye nasıl dönüştürüldüğü ve paylaşıldığı konusundaki endişelerini başlatmasıdır. Bir yardımcı program için gerekli olan daha yüksek bir soyutlama seviyesidir ve uzun süredir onu bekliyorduk.

Verilerin depolandığı bu zihniyet ile geliştirdiği bilgiden daha az endişe vericidir – ama burada küçük bir istisna alıyorum. Azure iyi bir veritabanıdır, ancak Oracle’ı bildiğim kadar iyi tanımıyorum.

Benim endişem şu ki, bugün veri depolamadaki yüksek performans, Oracle’ın iyi olduğu şeyler için hafıza içi ve özerk anlamına geliyor. Veri güvenliği tehditlerinin yaygınlaştığı bir dünyada, Salesforce ve Microsoft’un durumun zirvesinde olduğuna inanmak zorundayım, ancak bunu tartışarak birkaç döngü geçirmelerini diliyorum.

Ayrıca, Oracle’ın en büyük müşterilerinden biri olan Salesforce’un AWS ve Microsoft ile birlikte çalışması önemlidir. Oracle için hiçbir şey ifade etmiyor olabilir ve Salesforce nerede olduklarını araştırmak zorunda kalır, ama yine de …. Bunu Oracle için hafif olarak görmüyorum, ancak DB dünyasında onlarca yıl süren sakinliğin ardından işlerin yeniden ilginçleştiğini söylemek zorundasınız.

Benim iki bit

Bu nedenle Microsoft ve Salesforce, zaten kurulu olan platformlarda veri paylaşmayı kolaylaştırarak, müşterilere CRM işlevselliği sağlamak için daha yakın çalışacaktır.

Altyapı tarafında, ortak bir bilgi modeli, API ağ tabanlı entegrasyon ve çok sayıda katılımcı platform, güvenilir ve uygulanabilir bir bilgi aracı oluşturmak için ihtiyacınız olan her şeydir.

Bir yıl önce, Oracle ya da Microsoft gibi kurulmuş DB tedarikçilerinden birinin hizmet kuruluşu oluşumuna önderlik etmesini beklemiş olabilirsiniz. Şu anda, her şeyi bir arada tutan lider ve yapıştırıcı, Salesforce kisvesinde uygulama gibi görünüyor.

Bu da mükemmel bir anlam ifade ediyor. Veri tabanı satıcılarından, faydalı bir yapı oluşturmak için eşit olarak bir araya gelmelerini istemek, kendi alanlarında çok fazla sayıda yerleşik lider soruyor. Uygulama, daha yüksek talep seviyesi ve hala metalaşmadan uzak olan şeydir, bu yüzden uygulamaların liderliği mantıklıdır.

Comments

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Yükleniyor…

0

Ne düşünüyorsun?

Yeni Artırılmış Gerçeklik kurumsal kullanım durumları sürekli keşfedilmektedir. İş dünyası liderleri gerçek değer sunanlara odaklanmalı ve saha hizmetleri, lojistik, eğitim, kullanım kılavuzları ve sürükleyici analitik gibi kurumları üzerinde önemli ve kalıcı etkiler yaratabilmelidir.

Artırılmış Gerçeklik kurumsal kullanım

Daha önce canlı, küresel bir açık kaynak topluluğu olmadı. Bu iyi haber. Aynı zamanda kötü haber.

Açık kaynaklı projenizin pazarlamaya ihtiyacı var.