Microsoft canlı yayınlarını sonlandırıyor, Facebook ile işbirliği yapıyor.

Microsoft canlı yayınlarını sonlandırıyor, Facebook

Microsoft Pazartesi günü yaptığı açıklamada, canlı yayın oyun platformunda havluya atıldığını ve Amazon’un sahip olduğu Twitch gibi rakiplerle daha iyi rekabet etmek için Facebook ile birlikte çalıştığını söyledi.

Teknoloji devi yaptığı açıklamada, Microsoft Mixer’ın 22 Temmuz’da kapatılacağını söyledi.

“Kendi canlı yayın topluluğumuzu ölçeklendirmek için gereken zamanın Microsoft ve Xbox’ın oyuncular için sunmak istediği vizyon ve deneyimlerle ölçüsüz olduğu anlaşıldı, bu nedenle Mixer’ın operasyon tarafını kapatmaya ve yardım etmeye karar verdik topluluk yeni bir platforma geçiş yapıyor “dedi.

Oyuncular, her ay oyun oynayan veya izleyen yaklaşık 700 milyon insanın bulunduğu Facebook Gaming’e geçmeye teşvik edilecek.

Microsoft’un oyun bölümü Xbox başkanı Phil Spencer, “Mixer topluluğunu önümüzdeki birkaç hafta içinde değiştirmek için çalışacağız. 22 Temmuz’dan itibaren tüm Mixer siteleri ve uygulamaları kullanıcıları Facebook Oyununa yönlendirecek.”

Microsoft, çevrimiçi oyun oynayan ve izleyen insanları saflarını artırma çabalarını desteklemek için Ağustos 2016’da canlı yayın hizmeti Beam’i satın aldığını açıkladı.

Ancak 2017’de Mixer olarak yeniden adlandırılan hizmet, Twitch, Google’a ait YouTube ve Facebook Oyunlarına karşı çekişme mücadelesi verdi.

Spencer, Shutter Mixer’a geçişin Microsoft’un diğer oyun çabalarına odaklanmasına izin vereceğini söyledi. Project xCloud ile her yerde oynama fırsatı, “bulut tabanlı oyun hizmetine atıfta bulunuyor .

Spencer, “Bu vizyonu olabildiğince fazla insan için hayata geçirmemiz, önümüzdeki yıllarda farklı ortaklarla, platformlarla ve topluluklarla çalışmamızı görecek.”

Diyerek şöyle devam etti: “Ayrıca, oyuncuları günlük toplandıkları her yerde en iyi şekilde hizmet verecek şekilde ayarladık.

Comments

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Yükleniyor…

0

Ne düşünüyorsun?

Apple bazı mağazaları yeniden kapatıyor.

Nvidia, Ampere A100 GPU’nun PCIe 4.0 sürümünü duyurdu