Galaxy A51, iPhone SE’den daha fazla kamera ve depolama alanına sahip.

Galaxy A51, iPhone SE’den daha fazla kamera ve depolama alanına sahip.

Bugün ön siparişi  verilebilen ve 24 Nisan’a gelecek olan yeni iPhone SE’nin zamanlaması Apple için daha iyi olamazdı . Koronavirüs pandemisi yüzünden dünya çapında işsizlik sözkonusu iken , 400 $ ‘lık iPhone iyi bir zamanlama ile dünyaya geldi. Ancak halihazırda satışta olan 400 $ ‘lık bir rakibi var. (329 £, 645 AU $’ a dönüşüyor) – SAMSUNG Galaxy A51 – ve en azından kağıt üzerinde Samsung’un şansı iyi görünüyor. 

Samsung’un uzun bir mirası olmasına rağmen Galaxy A hattı ABD için yeni ve alıcıların bütçeye ve orta ölçekli telefonlara nasıl tepki vereceği açık değil . Samsung, bugün ve yaz arasında ABD’ye gelen altı Galaxy A modelini duyurdu; bu da Galaxy J serisinin bir adım veya belki de yerini aldı. Samsung’un itibarı için gerçek test, alıcıların A51’i gerçekten fark edip etmeyecekleri veya iPhone SE’nin Samsung’un yelkenlerinden rüzgarı alacağıdır. 

Bu 400 dolarlık fiyat etiketi hem Galaxy A51 hem de iPhone SE için çok önemlidir . Akıllı telefon sevkıyatları , salgın nedeniyle Şubat ayında% 38 düştü ve yıl sonuna kadar 10 yılın en düşük seviyesine gerilemesi bekleniyor . Düşük maliyetli telefonların, Apple’ın 1.100 $ iPhone 11 Pro Max ve Samsung’un 1.400 $ Galaxy S20 Ultra gibi pahalı telefonlardan çok daha iyi satış yapması muhtemeldir .

Samsung’un gizli silahı, Apple’ın çok gizli olmayan silahı ve rakip telefonların özelliklerinin nasıl karşılaştırıldığını okuyun.

Boyut önemlidir: Küçük ve büyük

İki telefonun fiyatı aynı, ancak yalnızca iPhone SE cep boyutunda bir cihaz arayan kişilere hitap ediyor. Bugünlerde neredeyse duyulmamış olan 4.7 inçlik ekran ile mevcut standartlara göre küçük. Bu arada, Galaxy A51, videolar, fotoğrafçılık ve çevrimiçi okuma gibi medya tüketimini hedefleyen 6.5 inçlik bir ekranla süper boyutlara ulaşıyor. 

Çoğu durumda, ekran boyutu boyutlar için iyi bir stand-in’dir, ancak bu durumda iPhone SE’nin daha kalın çerçevelere sahip olduğu görülmektedir. Bugün çoğu telefonun telefon yüzünün çoğunu kaplayan ekranları var, bu yüzden “küçük” bir Samsung telefonu olan 5.8 inç Galaxy S10e, Apple’ın yeni telefonundan sadece daha büyük bir ekran, ancak çok daha büyük bir ekrana sahip ( iPhone SE’yi henüz şahsen görmedik.)

İşte boyutları:

  • iPhone SE: 5,45 x 2,65 x 0,29 inç
  • Galaxy S10e: 5.6 x 2.8 x 0.27 inç

Bir indirimde bile ( Verizon’da 750 $ orijinal perakende fiyatına karşı 600 $) S10e, Apple’ın telefonunu daha iyi bütçe “küçük telefon” seçimi yapan iPhone SE’den önemli ölçüde daha pahalıya mal oluyor.

Apple’ın üst kısmında taşıyıcı desteği var

400 dolarlık telefonlara geri dönelim. Galaxy A51 ve iPhone SE arasında, iPhone daha yaygın kullanılan bir cihazdır. 

Sırasında karantina, kal-evde siparişleri barınak yerinde içi ve , şahsen onları kontrol etmek için bir taşıyıcı ya da diğer perakende mağaza gitmek, ama ne zaman iPhone SE 17 Nisan ön siparişe devam ediyor ve satışa 24 Nisan , tüm büyük ABD ağları üzerinden satılacaktır. Ancak Galaxy A51 şu anda sadece Verizon ve Sprint ile satıyor . Sonunda diğer taşıyıcılara ve perakendecilere gelecek olsa da, daha sınırlı bir kullanılabilirlik onu şimdilik SE’nin arkasına koyuyor.

Samsung’un gizli silahı

Belki de en büyük fark depolamadır. İyi baskı, iPhone SE’nin 64GB dahili depolama için 400 $ ‘dan (kesin olmak istiyorsanız 399 $) başlamasıdır. Bu arada, Galaxy A51 aynı fiyata iki kat daha fazlasını (128 GB) veriyor. Önereceğim yapılandırma olan 128GB iPhone SE seçeneğini istiyorsanız, 449 $ ödersiniz.

Üstelik Galaxy A51, genişletilebilir depolama alanında 512 GB’a kadar kabul eder. Evet, bunu kendiniz satın almanız gerekecek, ancak 128GB’lık bir microSD kart sizi 20 dolara geri getirecek. Bu arada, 256GB iPhone SE’nin 549 $ maliyeti.

  • Galaxy A51 (128GB) artı 128GB microSD kart: 420 dolar
  • 256 GB iPhone SE: 549 ABD doları

Büyük fotoğraflarınızı ve videolarınızı çevrimiçi olarak depolarsanız, toplam yerleşik depolama alanınız sizin için önemli olmayabilir. Medyanızı el altında tutmayı tercih ederseniz, Samsung’un A51’i çok daha büyük bir değerdir.

Apple’ın çok gizli olmayan silahı

İPhone SE’nin cazibesi, Apple fanboylarını nedenlerine adamış yapan aynı DNA’dan geliyor: Apple’ın “it” faktörü. Belki de MacOS ile sıkı entegrasyon veya telefonların görünümü ve hissi. Belki de bir alıcı zaten Apple’ın ekosistemine kilitlenmiş veya bir iPhone “kişisi” olmaktan bir tür kimlik türetmiştir.

Apple’ın daha az belirgin kaldıracı, iPhone SE’ye, işlemci, yazılım ve ana kamera olan iPhone 11 ile aynı çekirdek yuvalarına sahip premium bir cihaz olduğu izlenimini veren mesajlaşmadır. Evet, Face ID (eski ana düğmeyi kullanıyor) ve birkaç kamera lensi eksik. Karşılaştırıldığında, Galaxy A51’in dörtlü kameraları “daha fazla!” Ancak Apple’ın değer teklifi açık: Bu, mütevazi bir şekilde bir iPhone. 

İPhone SE ayrıca suya dayanıklıdır ve kablosuz şarj desteğine sahiptir – belirgin şekilde orta kademe Galaxy A51’in sahip olmadığı iki özellik.

Samsung’un ‘sorun’ algısı

Samsung, pahalı, premium telefonlar için iştahın zaten azaldığı bir zamanda ABD taşıyıcıları olan Galaxy A telefonlarını piyasaya sürdü. Ancak, tüm taşıyıcılara ulaşmayan bilinmeyen bir portföyle, Galaxy A51’in, Samsung’un bu belirsiz finansal zamanlarda kesinlikle olmasını umduğu çukuru yapacak – özellikle iPhone SE gibi yerleşik bir oyuncuya karşı – .

Öyleyse neden geçen yılki Galaxy S10e yerine bir Galaxy S20e oluşturmak yerine lotunuzu Galaxy A hattıyla kullanıyorsunuz? Belki de Samsung, Galaxy A20 portföyünü kendi işi haline getirirken, premium ürün olarak öne çıkmasına izin vermek istiyordu. Yorum için uzandı.

İşte başka bir şey:

“[Galaxy A51] iPhone SE’ye karşı daha fazla savunma ekliyor ve aynı zamanda iyi bilinen bir orta sınıf akıllı telefon markası isteyen müşteriler için pazarın bu bölümünü diğer Android oyunculara da kilitliyor,” CCS Insight araştırma şefi Ben Wood, dedi CNET.

İPhone SE Galaxy A51’den daha çok satsa bile, orta ölçekli Android telefonlar arasında gelecekteki bir savaş henüz elinizin altında olabilir.

Comments

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Yükleniyor…

0

Ne düşünüyorsun?

N95 Maskeleriyle sorunlar çözülecek mi?

Facebook, COVID-19’un yayılımını ölçmek için küresel olarak belirti izleme anketini genişletecek