AirTag ve SmartTag

Akıllı AirTag, Apple.Inc tarafından geliştirilen ve 20 Nisan 2021’de “Spring loaded.”

airtag-smarttag
airtag-smarttag

AirTag ve SmartTag

Airtag Nedir ?

AirTag, Apple.Inc tarafından geliştirilen ve 20 Nisan 2021’de “Spring loaded.” etkinliğinde duyurulan bir izleme cihazıdır. AirTag, UWB teknolojisini kullanarak anahtar ve diğer ürünlerin bulunmasına yardımcı olan bir anahtar bulucu gibi çalışacak şekilde tasarlanmıştır.

AirTag‘ın ortaya çıkışı iPhone 11 ile birlikte gelen U1 çipinin de gizemini ortadan kaldırdı. Ultra Geniş Bant teknolojisi (UWB) ile çalışan bu çip AirTag ile sürekli iletişim halinde olacak. Takip cihazı ayrıca pusula ve ivmeölçer gibi sensörlerle birlikte bu teknolojiyi kullanarak kesin yer tespiti özelliğine sahip.

SmartTag Nedir ?

Smart Tag, Bluetooth Low-Energy teknolojisi sayesinde kaybolan; telefon, anahtar, cüzdan, uzaktan kumanda, kulaklık vb. özel eşyalarınızı bulan bir izleyicidir.

SmartTag’inizi SmartThings Find uygulamasıyla eşleştirdikten sonra telefonunuz üzerinden cihazın konumunu görebilir ve ses çıkarmasını sağlayabilirsiniz. Cihazlar arasında gerçekleşen iletişim şifrelendiği için herhangi bir veri sızıntısı söz konusu olmayacaktır.

SmartTag cihazınızı 2 farklı şekilde kullanabilirsiniz. Cihaz üzerinde yer alan düğmeye iki kez bastığınızda telefonunuzu alarm konumuna geçirerek yerini tespit edebilirsiniz. Bu sayede telefonunuzu bulmak için başkalarından aramasını istemenize gerek kalmayacak.

SmartTag cihazınızın düğmeye bir kez basıldığında hangi işlemi yapacağını belirleyebilir, istediğiniz komutu çalıştırabilirsiniz.

Farkları Nelerdir ?

Apple AirTagGalaxy SmartTag
TeknolojiBluetooth ve UWB teknolojisi.Bluetooth ve UWB teknolojisi.
İzleme mesafesi61 metre.120 metre.
Ses çıkarıyor mu?Evet.Evet.
DavulDeğiştirilebilir CR2032 pil.Değiştirilebilir CR2032 pil.
DayanıklılıkIP67IP53
RenkGümüş.Siyah
Ücret299,00 TL.
4’lü paket: 999,00 TL.
299,00 TL.

Apple Airtag, İzleme mesafesi 61 metre olarak belirlensede Airtag’e bağlanıp eşleştirme yaptığımızda dünyanın neresinde olursa olsun etrafındaki İphone Cihazlara bağlanıp dünyanın öbür ucundaki Airtaginizi izleyebiliyorsunuz.

Samsung’un Yayınladığı SmartTag Videosu

Apple’ın Yayınladığı AirTag Videosu

Comments

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Yükleniyor…

0

Ne düşünüyorsun?

Instagram Reels Remix

Games

Pahalı Oyunları Bedavaya Almak