in

Instagram Reels Remix

Instagram Reels Remix

Instagram bugün, Reels videonuzu başka bir kullanıcının videosuyla birlikte kaydetmenin bir yolunu sunan Remix adlı yeni bir özelliği resmen başlatıyor. Bu seçenek, TikTok’un mevcut Duets özelliğine benzer, bu da kullanıcıların kendi videolarını oluştururken başka bir kişinin video içeriğine tepki vermesini veya etkileşime girmesini sağlar. Instagram’ın yeni özelliği bugünden önce herkese açık olarak test edildi, bu nedenle bazı Instagram kullanıcıları zaten erişim kazanmış olabilir.

Snapchat’in kendi başına bir Remix özelliği geliştirdiğini belirlerken , kısa süre önce Instagram’ın Remix ile planlarını bildirdik . Aslında Snapchat, şu anda geliştirilmekte olan TikTok Duets rakibi için “Remix” adını da kullanıyor.

TikTok’ta, Duets, uygulamanın daha çok bir sosyal ağ gibi ve sadece pasif bir video izleme deneyiminden daha az hissetmesini sağlamanın önemli bir parçasıdır. Kullanıcılar, başka bir kullanıcının videosunun yanında şarkı söylemek, dans etmek, şaka yapmak veya hareket etmek için Duets’ten yararlanır. Başkasının tarifini pişirmek, bir reaksiyon videosu kaydetmek veya hatta onları desteklemek için daha küçük bir içerik oluşturucunun videosunu izlemek gibi şeyler yapacaklar.

Bu arada, TikTok rakipleri – örneğin Instagram Reels, Snapchat’s Spotlight veya YouTube’s Shorts gibi – kısa biçimli video deneyimlerini TikTok’un sahip olduğu gibi tam bir etkileşim veya düzenleme özelliği olmadan başlatarak uygulamalarını orijinalin soluk taklitleri gibi hissettirdi. Reels üzerinde Remix, kullanıcılara diğer reklam öğeleriyle etkileşim ve işbirliği yapmaları için en az bir önemli seçenek sunarak bu algıyı değiştirmeye yönelik ilk adımdır.

Yeni Remiks özelliğini kullanmak için, önce bir Makaradaki üç noktalı menüye dokunacak ve yeni “Bu Makarayı Yeniden Karıştır” seçeneğini seçeceksiniz. Ekran daha sonra orijinal Makaraya ve orijinal ile yan yana kayıt yapmaya başlayabileceğiniz kendi yeni Makaraya bölünecektir. Bitirdiğinizde, orijinal videonun ses seviyesi veya sesiniz gibi kaydın diğer yönlerini değiştirebilir ve isteğe bağlı olarak bir seslendirme ekleyebilirsiniz. Bunları veya diğer düzenlemeleri uyguladıktan sonra Remix’i yayınlayabilirsiniz.

Bu özellik yalnızca yeni yüklenen Makaralarda kullanılabilir – bu nedenle maalesef, eski Makaralarınızın düet yapılmasını istiyorsanız, onları yeniden yüklemeniz veya eski Makaranıza geri dönmeniz ve özellikle Remix’i etkinleştirmeniz gerekir.

Remixleriniz Instagram profilinizdeki Reels sekmesinde kaydettiğiniz diğer Reellerin yanında görünecek ve Instagram’ın Activity sekmesinden içeriğinizi kimin remikslediğini takip edebileceksiniz.

Instagram, özelliğin bugünden itibaren kullanıma sunulduğunu söylüyor. Herkese açık bir hesaptan yayınlanan tüm yeni Mikrolarda varsayılan olarak etkinleştirilecektir.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor…

0

Comments

0 comments

Yazar Cem Y.

Kotlin Değişkenleri ve Temel Tipler