Yeni 2022 Fiat Panda

Yeni 2022 Fiat Panda

amamen yeni Fiat Panda bir birleştirme, 2022 başlamasından tarafından gelmesi ayarlanır 500 tüm elektrik yılında Fiat line-up ve yardım ettiği aile arabası pazar sektörlerinin bazı İtalyan üretici tarafından önemli bir iyileşme kickstart yardımcı icat etmek.

Fiat Chrysler Automobiles (FCA), daha kârlı Jeep markasına odaklandığı için İtalyan markasına yıllarca süren yatırımların ardından Fiat, bu on yılın ilk yarısında ürün yelpazesini hızla genişletmeye hazırlanıyor. Bu süreç , geçen yıl Cenevre Otomobil Fuarı’nda açıklanan Centoventi konseptinin üretim versiyonu ile başlayacak . Patron Olivier François, acımasız maliyete odaklanmanın, 1980’deki orijinal Panda’da olduğu gibi yeni modelin yaratılmasının merkezinde olacağını söyledi.

Bu, çok sınırlı bir renk yelpazesi, ancak isteğe bağlı sargılarla kişiselleştirme ve kentsel çizilmelere karşı korumak için tıknaz plastik sürtünme şeritleri gibi önemli konsept öğelerinin korunacağı anlamına gelir. Buradaki görüntülerimiz aracın üretime nasıl dönüştürülebileceğini gösteriyor.

Sadece Auto Express ile konuşan Fiat Brand Global ve baş pazarlama sorumlusu François, Panda’nın adını ve ahlakını koruma niyetini açıkladı: “Bir isim plakası olarak Panda için bir gelecek olacak” dedi. “Bu yüzden en son 500’ü başlangıçta bir dönüştürülebilir olarak sundum: üst düzey, seçeneklerle dolu ve 30.000 Euro. Çünkü gelecekteki Panda’yı tanıttığım gün, muhtemelen tam tersini yapacağım. En çıplak versiyonu inanılmaz bir fiyatla tanıtacağım.

Evet, Panda için kötü bir gelecek istiyorum, çünkü bence Fiat’ı bu kadar eşsiz kılan şey bu. Panda ve 500’ünüz yoksa bir bütün olarak Fiat yoktur. ”

Panda, Fransız şirketi ile FCA arasındaki önerilen birleşmenin 2021’in başlarında tamamlandığını varsayarak, PSA kaynaklı bileşenleri kullanan Peugeot ve Citroen’i içeren ilk Fiat modeli olacak gibi görünüyor .

PSA’nın CMP küçük otomobil platformu, benzin, dizel ve saf elektrik konfigürasyonları ile güçlendirilebilir ve bu esneklik, çok sayıda başka modelde parça paylaşarak maliyet tasarrufu ile birleştiğinde, marka olarak Fiat için ideal bir seçim olacaktır küçük araçlarını elden geçirmeye çalışır.

François, PSA ile ilgili belirli planlar hakkında yorum yapmayı reddetti, çünkü anlaşma hala yasal onaydan geçti. Ancak kişisel coşkusunu, düzenlemenin getirebileceği olanaklara göre ifade etti.

“Panda paylaşmayı dört gözle beklediğim ilk şeylerden biri” dedi. “İlk olarak Centoventi’ye ilham veren şey, PSA ile konuşmadan çok önce Citroen C4 Cactus’a bakmaktı .

“Her ne zaman bu olacaksa, yeni kurulumda konsept hakkındaki sohbete devam etmeyi dört gözle beklediğimi söyleyeceğim – sadece gelebilecek ek fırsatlar nedeniyle değil, aynı zamanda diğer insanların beyinlerini seçip bunun nasıl olduğunu görmek için de başka bir Avrupalı ​​ana akım araba üreticisi ile yankılanıyor. Açıkçası, Dodge veya Jeep’teki Amerikalı meslektaşlarım ile Panda ve Centoventi hakkında konuştuğumda, nispeten uzak. Açıkçası PSA birleşmesi, aynı şekilde düşünen bazı ‘suçlu ortaklara’ sahip olmak için bir şans olacaktır. ”

Söylentiler, yeni Panda’nın en son 500’ün tamamen elektrikli platformunu temel alacağını öne sürdü. Ancak François, Mk4 modeline yaklaşımın maliyet odaklı olacağını ve geleneksel olarak güçlendirilmiş bir versiyona sahip olması gerekebileceğini söyledi. Dizel olası görünmüyor, ancak giriş noktası PSA’nın 1.2 litrelik, turbo olmayan PureTech benzinli motorunu veya hafif elektrifikasyona sahip en son Fiat TwinAir’i kullanabilir.

“Fikir, yanmalı motorlu bir otomobilin fiyatına tam bir elektrikli araca sahip olmak ” dedi. “Bunu yapabilirsek, Panda’nın misyonu için tamamen doğrudur. Yapamazsak, muhtemelen bir içten yanmalı motora (ICE) – belki de hafif bir meleze – ve tam bir elektriğe ihtiyacımız olacak. EV hala demokratik olabilir ama iyi, elektrikli bir araba için cazip bir fiyata – belki de hayal ettiğim fiyata değil. Bunun üzerinde çalışıyoruz. Kolay değil.”

Mevcut Panda, Napoli yakınlarındaki Pomigliano’da üretilmektedir. PSA sonrası birleşme, mevcut sitenin CMP üretimine geçirilecek yatırımı hak edeceği ve potansiyel olarak sadece Panda’yı değil , aynı temelleri ve güç aktarma organlarının çoğunu kullanabilen yepyeni bir Punto süpermini üreteceği düşünülebilir.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Yükleniyor…

0

Ne düşünüyorsun?

Yazar Cem Y.

Yapay zeka, fotoğraflara bakarak kişilik yargıları yapabiliyor.

40. doğum gününde yeni Pac-Man.