Instagram Biyografinizle İyi Bir İlk İzlenim Nasıl Yapılır?

İyi bir Instagram biyografisi yazmak basit görünebilir, ancak…

İyi bir Instagram biyografisi yazmak basit görünebilir, ancak aslında biraz strateji ve yaratıcılık gerektirir. Araştırmacılara göre, sizinle tanıştıktan sonraki ilk 7 saniye içinde insanlar kim olduğunuza dair sağlam bir izlenime sahip olacaklar ve bu süre çevrimiçi ortamda daha da kısa olabilir. Bu nedenle, Instagram for Business kullanıyorsanız, Instagram biyografinizle iyi bir ilk izlenim bırakmak ve onu yeni takipçiler ve potansiyel müşteriler çekmek için kullanmak isteyeceksiniz!

Ziyaretçileri “takip et” düğmesini tıklamaya ikna eden bir Instagram biyografisi oluşturmaya hazır mısınız? 

1. İpucu: Instagram Adınızı Optimize Edin

İyi bir Instagram biyografisi oluşturmanın ilk adımı, Ad Alanınızın adınız ve/veya aranabilir bir anahtar kelime ile optimize edildiğinden emin olmaktır .

Örneğin, sağlık sektöründeyseniz, tam adınızı iş unvanınızla birlikte eklemek isteyebilirsiniz. Bu şekilde, insanlar sizi Instagram’da aradıklarında doğru hesabı kolayca bulabilirler.

Terapist Meghan Watson’ın daha fazla netlik için mesleğini eklemek için Ad Alanını nasıl kullandığına dikkat edin :

Instagram ayrıca arama sorgularında ad ve kullanıcı adı alanlarını da dikkate alır, bu nedenle optimize edildiğinden emin olmak harika bir fikirdir.

Bunu akılda tutarak, potansiyel takipçilerin arayabileceği anahtar kelimeleri kullanmak isteyebilirsiniz . Belirli bir hizmet sunuyor musunuz? Özellikle bir şeyle mi tanınıyorsunuz?

Örneğin şef ve yazar Hannah Che’yi ele alalım. Adını ve bir anahtar kelimeyi eklemek için Ad Alanını kullanır : vegan tarifleri.

Artık ne zaman biri Instagram’da “vegan yemek tarifleri” aratsa, hesabı ilk gördükleri arasında olacak. Ve basit ve anlaşılır Instagram biyografisi, ziyaretçilerin gönderilerinin ne hakkında olacağını bilmesini sağlıyor.

2. İpucu: Becerilerinizi ve Hedef Kitlenizi Vurgulayın

İyi bir Instagram biyografisi, işletmenizin ne yaptığını ve kimin için olduğunu (diğer bir deyişle hedef kitleniz) açıklar.

Goldleaf , listedeki her öğeyi Instagram biyografileriyle kontrol ediyor:

Biyografilerinin başına “bilimsel dergiler ve dekor” eklerler ve bunların “esrar hastaları, yetiştiricileri ve meraklıları” için olduğundan bahsederler. Yeni ziyaretçiler, markanın tam olarak ne sattığını ve ürünlerinin ilgi alanlarına uygun olup olmadığını hemen öğrenecekler. Kısa ve güzel.

Bir girişimci veya içerik oluşturucuysanız, sektörünüzde öne çıkmanıza yardımcı olması için Instagram biyografinizi de kullanabilirsiniz. Potansiyel takipçilerinizin ilgisini çekebilecek becerilerinizi veya deneyimlerinizi düşünün.

Candace of @candaceabroad , biyografisini Londra’da yaşayan bir Amerikalı göçmen olduğunu vurgulamak için kullanan bir seyahat blogcusu :

Bu bilgi sadece onun profiline bir giriş sağlamakla kalmayacak, aynı zamanda insanlara onun Londra’yı keşfedeceğini ve yurtdışına taşınan birinin bakış açısından rehberler oluşturacağını bilmelerini sağlıyor (aynı şeyi yapabileceklerinin kanıtı ile!).

3. İpucu: İlgili Anahtar Kelimeleri Kullanın

Biyografinizde hedeflenen anahtar kelimeler kullanmak Instagram’da aranabilirliğinizi iyileştirmez (yukarıda bahsettiğimiz gibi, adınız ve kullanıcı adınız için hariç), ancak hesabınıza daha fazla odaklanmanıza ve sizinle aynı fikirde olan takipçilerle bağlantı kurmanıza yardımcı olabilir.

Aynı zamanda bir bakışta amacınıza ulaşabilir , bu da oynayabileceğiniz sınırlı sayıda karakteriniz olduğunda önemlidir.

Instagram biyografinize hangi anahtar kelimeleri ekleyeceğinize karar verirken, temel değerlerinizi ve ilgi alanlarınızı ve hedef kitlenizin değerlerini düşünün.

Chalkboard Mag bunu “sağlıklı yaşam”, “beslenme”, “öz bakım” ve “tasarım” gibi anahtar kelimeleri kullanarak yapar:

Instagram’ı iş için kullanıyorsanız, ideal takipçinizin “kişiliğini” oluşturmak için biraz zaman ayırın.

Acı noktaları veya ilgi alanları nelerdir? Hangi anahtar kelimeler onlarla rezonansa girecek?

Kitlenizi ve nişinizi hedefleyen anahtar kelimeler kullanmak, kullanıcıların kim olduğunuzu, neler sunduğunuzu ve hesabınızın onlarla alakalı olup olmadığını daha iyi anlamalarına yardımcı olacaktır.

Headspace’in ne yaptıklarını açıklamak ve takipçilerle bağlantı kurmak için Instagram biyografilerinde “mutluluk” ve “meditasyon” gibi anahtar kelimeleri nasıl kullandığına bakın:

4. İpucu: Daha Sonra Linkin.bio ile Trafiği Artırın

Instagram biyografinizdeki bağlantının bulunması kolay ve kolayca tıklanabilir, bu da onu profilinizdeki en değerli trafik sürücülerinden biri haline getirir.

İpucu #5: İletişim Bilgilerinizi Ekleyin

Bir Instagram işletme profili ile Instagram biyografinize iletişim bilgilerini ekleyebilirsiniz. Bu, e-posta adresinizi, telefon numaranızı ve gerçek zamanlı adresinizi içerir.

En iyi kısım? Biyografinizde herhangi bir karakter alanı kaplamaz!

Cilt bakım şirketi Eluo Beauty ve mücevher markası Greda Co. , yeni ziyaretçiler ve takipçileri için iletişim bilgilerine sahiptir:

İletişim bilgilerini eklemenin yararı, sizinle iletişim kurmayı kolaylaştırmasıdır. Ayrıca, birisinin bir sorusu veya sorusu olduğunda ulaşması için görsel bir uyarı görevi görebilir.

6. İpucu: Instagram Biyografinizle Yaratıcı Olun

Instagram biyografinizde kim olduğunuzu ve ne yaptığınızı anlatmak önemli olsa da, bunu kişiliğinizi sergileyebileceğiniz ve eğlenebileceğiniz bir alan olarak da düşünmelisiniz.

İşte biraz yaratıcılık eklemenin 3 yolu:

Metninizi Boşluklandırmak için Emojileri Kullanın

Instagram biyografinizdeki metni boşaltmanın bir yolu, emojileri dahil etmektir. Bunları biyografinizdeki Poppy’s Happy Doodles veya Sam Ushiro gibi metin ağırlıklı bölümleri ayırmak için kullanabilirsiniz :

Emojileri, herhangi bir CTA’yı (harekete geçirici mesaj) vurgulamak veya biyografinize Daha Sonra gibi biraz pizzazz eklemek için de kullanabilirsiniz :

Markalı bir Hashtag ekleyin

İster bir Instagram yarışmasının tanıtımını yapıyor olun, ister UGC (kullanıcı tarafından oluşturulan içerik) kampanyasını tanıtıyor olun, Instagram biyografinize tıklanabilir bir markalı hashtag eklemek, etkileşimi artırmaya yardımcı olabilir.

İçecek markası Sunwink , takipçilerini öne çıkma şansı için #DrinkSunwink’i kullanmaya teşvik ediyor:

Markalı hashtag’inizi biyografinize dahil etmek, takipçilerinize Apartment Therapy gibi bunu kullanma alışkanlığı kazandırmanın harika bir yoludur  :

Ayrıca, kullanıcılar artık Instagram’da hashtag’leri takip edebilir, bu nedenle markalı hashtag’inizi takip ederlerse, markanızın akılda kalmasına yardımcı olabilir.

Biyografinize Satır Sonları Ekleyin

Instagram biyografinize satır sonları eklemek, bilgileri daha küçük ve tüketilebilir hale getirmenin harika bir yoludur.

Instagram biyografinize satır sonları eklemenin en kolay yolu, onu uygulamanın web sürümünde biçimlendirmektir. Bittiğinde, Darryl Cheng’in @houseplantjournal’ı gibi okunması daha kolay bir biyografiniz olacak :

Instagram Biyo Kontrol Listesi

Instagram Biyo Kontrol Listesi

İyi bir Instagram biyografisi, harika bir ilk izlenim yaratan ve kullanıcıları hesabınızdaki “takip et” düğmesini tıklamaya ikna eden biyografidir. İşte ele aldıklarımızın bir özeti:

  • Kim olduğunu ve ne yaptığını açıkla
  • Belirli anahtar kelimelerle niş kitlenizi hedefleyin
  • Linkin.bio kullanarak web sitenize veya blogunuza bağlantı verin
  • Takipçilerinizin iletişim kurması için ek yollar sağlayın
  • Kişiliğini göster

Instagram biyografiniz için hangi yaklaşımı seçerseniz seçin, bu süreçte biraz zaman ve çaba harcamaya değer.

Memnun olduğunuz bir biyografiniz olduğunda, ağınızdaki birkaç kişiye profilinizi ziyaret ettiklerinde nasıl bir izlenim edindiklerini sorun ve herhangi bir düzeltme yapmak için geri bildirimlerini kullanın.

Ve işiniz büyüdükçe ve geliştikçe, biyografinizi gözden geçirmek ve her zaman anlatmak istediğiniz hikayeyi anlattığınızdan emin olmak için birkaç ayda bir zaman ayırabilirsiniz.

Comments

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Yükleniyor…

0

Ne düşünüyorsun?

Google 23 yaşında!

2023 Subaru Solterra