in

Ford, 2022 model Elektirikli Transit sunumu yapacak.

Otomobil üreticisi, EV’yi kargo kamyonu, kesit ve şasi kabini konfigürasyonlarının yanı sıra üç tavan yüksekliği ve üç gövde uzunluğunda sunacak. Minibüs, Ford’un büyüyen elektrikli araç portföyünde bir F-150 EV ve Mustang Mach-E’ye katılıyor.

Ford Motor Co. Salı günü yaptığı açıklamada, 2022 model yılı için ABD ve Kanada’daki Transit kargo minibüsünün akülü elektrikli versiyonunu ticari araçlardaki liderliğini güçlendirmeye çalışacağını söyledi.

Otomobil üreticisi, EV’nin kargo kamyonu, kesit ve şasi kabini konfigürasyonlarının yanı sıra üç tavan yüksekliği ve üç gövde uzunluğunda bulunacağını söyledi. Aralık, fiyatlandırma veya üretimle ilgili diğer ayrıntıları tartışmayı reddetti.

Ford, geçen yıl geç saatlerde onaylanan UAW ile yaptığı dört yıllık sözleşmesinin bir parçası olarak Kansas City Montaj Fabrikası’nda bir Transit EV kurmayı kabul etti. Ayrıca Avrupa için bir Transit EV planlıyor.

Minibüs, Ford’un büyüyen elektrikli araç portföyündeki F-150 EV ve Mustang Mach-E’ye katılacak, çünkü otomobil üreticisi 2022’ye kadar teknolojiye 11,5 milyar dolardan fazla yatırım yapıyor.

Ford COO Jim Farley yaptığı açıklamada, “Ticari araçlar elektrifikasyon konusundaki büyük bahisimizin kritik bir bileşeni.” Dedi. “Bu alandaki liderler olarak, tamamen elektrikli Transit ve F-150 ile başlayarak işletmelerin daha iyi çalışmasına yardımcı olacak çözümler oluşturma planlarımızı hızlandırıyoruz.

“Bu Ford Transit sadece elektrikli bir aktarma organı yaratmak değil, filoları öne çıkaran bir dijital ürün tasarlamak ve geliştirmekle ilgili.”

Ford, minibüsü Indianapolis’teki yıllık İş Kamyonu Şovunun bir parçası olarak tanıttı. Haberler, şehirlerarası rakip General Motors’un medyaya ve yatırımcılara kendi EV planlarına bir göz atmak için ayarlanmasından bir gün önce geliyor.

Akü-elektrikli bir Transitin piyasaya sürülmesi, Farley’in geçen hafta yatırımcılara Ford’un ticari araçlardaki gücüne yaslanmaya ve elektrifikasyon çabalarını artırmaya söz verdiğinde söylediği şeyle aynı doğrultuda.

Transit, dünyanın en çok satan kargo kamyonu ve Ford, 41 yıldır ABD’de en çok satan ticari araç markası olduğunu söylüyor. ABD kamyon ve kamyonet filosu satışları 2015’ten bu yana yüzde 33 arttı.

Ford, ABD’de geçen yıl% 11.7 artışla 153.868 Transit sattı.

Otomobil üreticisi, Transit EV’nin bağlı bir modeme ve canlı GPS izleme ve araç tanılama gibi araçlara sahip olacağını, böylece filo yöneticilerinin minibüslerini daha iyi izleyebileceğini söyledi.

Farley, “Dünya elektrikli ürünlere yöneliyor ve filo müşterileri şimdi bunları istiyor.” Dedi. “Araçlarının bağlantılı bir mobil işletme olarak çalıştığını biliyoruz ve teknoloji ihtiyaçları perakende müşterilerden farklı.

“Bu yüzden Ford, araç içi yüksek hızlı elektrik mimarilerimiz ve bulut tabanlı veri hizmetlerimizle entegre olan ve bu işletmelere sadece elektrikli güç aktarma organlarının ötesinde akıllı araçlar sağlamak için bağlantı ilişkileri üzerinde derin bir düşünüyor.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazar Cem Y.

Amazon, Ring kapı zilleri veri kaydı sorunsalı

Mart 2020’de Xbox Game Pass’tan Çıkan Oyunlar